Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел
Общ технически раздел Въпроси и отговори, свързани с поддръжката на всички модели. Избор на сервиз, гуми, пастиране и т.н.

View Poll Results: Доволен съм от дизеловото гориво на:
Лукойл 8 18.60%
ОМВ 4 9.30%
ЕКО 5 11.63%
Шел 9 20.93%
Ромпетрол 3 6.98%
Петрол 2 4.65%
ВМ Петролеум 2 4.65%
Газпром 8 18.60%
Круиз 5 11.63%
Друга (посочено в коментар) 2 4.65%
Multiple Choice Poll. Voters: 43. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18-07-2018, 23:21   #16
BO
Болен алфист

BO's Avatar

Quote:
Originally Posted by dansguardian View Post
На VM Petroleum ми дава по-висок разход, повече няма да стъпя там. Марешки май е измамник...
Като човек, на който разхода му е силно хоби, мга да ти кажа, че се филмираш излишно.
BO is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2018, 08:39   #17
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

Quote:
Originally Posted by dansguardian View Post
На VM Petroleum ми дава по-висок разход, повече няма да стъпя там. Марешки май е измамник...
Баа,ако бяхте гласували за него немаше да ви клати са,да знаиш тук във Варна пък ми дава най-нисък разход с нафта от Марешки.
Е верно не е като авио дизела на еко,тромава си е,ама пада под 5/100 като се влача извън града с 90-100.

.
546 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-2018, 21:36   #18
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

От ония дни изминах 180км. на газ, извънградско с около100км./ч. След това заредих до дупка на Марешки и събрах около13л. А съм карал и с климатик известно време. Подлежи на проверка
Но ми направи впечатление, че съчмата в накрайника за газ не трака при зареждане както на други бензиностанции. Налягане - 10 бара
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 29-07-2018, 09:36   #19
Ali.Sali
Запален алфист

И двете ми Алфи са на бензин-газ, не съм имал личен автомобил на дизел досега, преди години имахме една вектра, тя пак на бензин.
Мой приятел с Audi A6 е на дизел и зарежда на Лукойл, която ни е най-близка. Никакви оплаквания, идеална е. Но не е алфа, не знам.
Аз за бензина (понякога карам на бензин) мога да кажа, че на Лукойл и на Шел ми гори повече, на Петрол доста по-малко. Разлика във вървежа няма, но в разхода има.
Особено на Шел. И на газ, и на бензин, и каквото и да сложиш от там гори повече. Ама пък точки се трупат мега лесно
Old 30-07-2018, 21:29   #20
a.parushev
започва да се пристрастява

a.parushev's Avatar

Пресен отзив от мен.

Както споменах в предишния си коментар по темата, 159-тката я карам само на дизел от Марешки (София), откакто съм я взел. С него имам активни регенерации на DPF на около 90-110 км, когато карам градско и на около 350, когато карам извънградско (засичам, защото по стечение на обстоятелствата последните два пъти извънградско ми регенерира точно на излизане от София).

Ходих до морето седмицата, която мина и реших да сипя от Газпром (колебаех се и за Круиз). Покарах около 50-60 км градско преди морето и 830 км извънградско (ако не броим излизането от София и минаването през Бургас).

Впечатленията ми са, че колата има повече мощност, но предимно във високите обороти. При ниските не намирам разлика. Но главното, което ме и интересуваше е, че все още не е направила активна регенерация. Сигурно съм следял повече поведението на мотора, околкото пътната обстановка, затова съм и сигурен (турбото се забожда на 0 и не отлепя почти за около 10 минути, плюс, че колата става мудна и работи по-шумно). Разходът е с около 0.5 литра надолу с каране София-Бургас-Созопол и обратно със 140-180. Средна скорост по борд беше 123 км/ч.

Предстои да видя градско колко ще изкара.

Поздрави!
Old 01-08-2018, 00:28   #21
Jivko7777
Болен алфист

Quote:
Originally Posted by a.parushev View Post
Пресен отзив от мен.

Както споменах в предишния си коментар по темата, 159-тката я карам само на дизел от Марешки (София), откакто съм я взел. С него имам активни регенерации на DPF на около 90-110 км, когато карам градско и на около 350, когато карам извънградско (засичам, защото по стечение на обстоятелствата последните два пъти извънградско ми регенерира точно на излизане от София).

Ходих до морето седмицата, която мина и реших да сипя от Газпром (колебаех се и за Круиз). Покарах около 50-60 км градско преди морето и 830 км извънградско (ако не броим излизането от София и минаването през Бургас).

Впечатленията ми са, че колата има повече мощност, но предимно във високите обороти. При ниските не намирам разлика. Но главното, което ме и интересуваше е, че все още не е направила активна регенерация. Сигурно съм следял повече поведението на мотора, околкото пътната обстановка, затова съм и сигурен (турбото се забожда на 0 и не отлепя почти за около 10 минути, плюс, че колата става мудна и работи по-шумно). Разходът е с около 0.5 литра надолу с каране София-Бургас-Созопол и обратно със 140-180. Средна скорост по борд беше 123 км/ч.

Предстои да видя градско колко ще изкара.

Поздрави!
Нормално като си и давал газ, какви регенерации очакваш???
Old 01-08-2018, 07:55   #22
a.parushev
започва да се пристрастява

a.parushev's Avatar

Със същото каране по същия маршрут, с дизел от Марешки влезе два пъти в активна регенерация. Веднъж на отиване и веднъж на връщане.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules