Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 16-12-2017, 13:46   #16
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by C-e-c-o View Post
Принципно 80% от карането ми е градско и то в пикови часове в най-големите задръствания. Нямам желания да се правя на пилот, освен в единични случаи, когато се налага да се изнеса по-бързо в кръстовище. От време на време пътувам към Северозападнала България през Петрохан и не бих отказал едни 30тина магарета, които си си се усещат при изкачване.

До колкото виждам чипа средно върви около 300лв, обаче в моя случай не биха ми взели повече от 50лв, НО ако в крайна сметка резултата ще е 4 цифрен (маховик/съединител/турбина) не бих си правил експерименти.
Относно Петрохан и други проходи е стил на каране и познаване на пътя.......чип там не ти трябва.....специално за планински преход, ако умееш да държиш двигателя в обороти и и избираш подходящите предавки.....чипа отива в историята......много магистрални рейсари с много по мощни коли, сам им късал кайшката точно в завоите....
И според мен чип не ти трябва....едно е да вземеш максимума от това което ти е предложил производителя, друго е да го натовариш максимално чрез засилване на агрегатите......ако ме разбираш.....затова се предлагат коли с различна мощност......от 70 до 500к.с....
Old 16-12-2017, 18:15   #17
C-e-c-o
Запален алфист

C-e-c-o's Avatar

Quote:
Originally Posted by sollider View Post
Еха... къде правят ремап за 50 кинта?
При познат в Михайловград , но се съмнявам, че би направил същата услуга за някой друг.

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Относно Петрохан и други проходи е стил на каране и познаване на пътя.......чип там не ти трябва.....специално за планински преход, ако умееш да държиш двигателя в обороти и и избираш подходящите предавки.....чипа отива в историята......много магистрални рейсари с много по мощни коли, сам им късал кайшката точно в завоите....
И според мен чип не ти трябва....едно е да вземеш максимума от това което ти е предложил производителя, друго е да го натовариш максимално чрез засилване на агрегатите......ако ме разбираш.....затова се предлагат коли с различна мощност......от 70 до 500к.с....
Принципно си прав. Аз лично съм го минавал с кола 80 коня (1.6td) без много ядове, но същата кола на 110 (1.9 tdi) определено се караше с по-голяма лекота и даже даваше по-малък разход.

.
C-e-c-o is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2017, 08:58   #18
Ghostface86
Запален алфист

Нормално, едната кола е 80 коня, другата 110. Това са 30 коня разлика и разлика във въртящия момент. Колата ти е 140 коня, защо мислиш че ще имаш проблем? Карай си я, както е направена. Като превключваш на правилните предавки и обороти, няма да имаш никакви проблеми.
Ghostface86 is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules