Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 114

Thread: Alfa 33 1.7 16v with carbs.

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Alfa 33 1.7 16v with carbs.

    Такаааааа,дълго време се чакаше тази тема,и накрая и дойде времето.Колата е на колегата Боби 33,първа генерация 85 г.,с добре направено купе само чакащо мотор/оригиналния 1.5 до последно се движеше с компресия 4-5/.След много труд и безсънни нощи онзи ден колата запали,и то доста лесно,звука и е невероятен/при паленето беше без гърнета,в момента се изработва генерация-затова не дойде на трак дея/.Мотора сега е 1.7 16в с карбуратори.Оставям повечето пиакнтерии да ги напише Боби,аз качвам малко снимки,по натам в течение на възродителния процес очаквайте още снимков матрял
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_5218.jpg   IMG_5219.jpg   IMG_5220.jpg   IMG_5222.jpg   IMG_5546.jpg  

    IMG_5547.jpg   IMG_5548.jpg   IMG_5549.jpg   IMG_5550.jpg  
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2

    Default

    Браво колата е уникална, жалко наистина че не присъстваше на Трак дай-а но, нищо на следващия ще готова, а защо не и 1.7 16В Карбс + Турбо
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ехааа, да си видя колата на снимки - интересно. Евала на Мурджев, че е пуснал темата и е нащракал снимки, щото аз и 1 не съм и направил. Всъщност Венци има също, ще го помоля да качи и тях.
    Значи повече инфо за колата: имам я от вече 10 г. Взех я тогава в окаяно състояние, ударена челно (както на повечето 33-ки им се случва поне по веднъж) и търсейки части из моргите прецених, че е по-лесно да намериш читави части от новото купе отколсото за старото. Така стана новата муцуна, но но старата задница и на по-запалените 33-каджии бяха винаги много объркани като я видят. Последваха всякакви ревизии и ремонти на мотор, скорости и окачване. После няколко години каране, догато буквално не се разцепи от ръжда (това беше преди 5 години). Последва 6-7 месечно кърпене при един приятел (него пък от голфаджия го превърнах в Алфист чрез специална промивка на мозъка) Смениха се вежди, прагове, междинни и вътрешни прагове, изгради се нова гърловина на резервоара (от дъно на стар пожарогасител ), огромна част от багажника меше изградена наново, и т.н.
    После каране до лятото на 2007 когата я ударих леко в един заблеян чичко, който ми отне предимство. Все ми беше жал да я изхвърля тая кола на скрап, щото бях хвърлил бая работа по нея. Междувременно бях набавил много части като 1.7 16В мотор в насипно състояние, фланци за карбове (изработени от Драго от Екстрийм Тунинг) Дискове и апарати за задния мост , хидравлика комплект и др.
    Тая пролет вече се реших и я почнах, първо боя (купета за изминалите 4-5г. от кърпенето не беше мръднало, само боята беше изгоряла зверски) с цвят червен от 147 фейслифт чиито номер взех от Боян - bouncer а аз през това време събирах мотора. Всичко без хидравликата беше монтирано до онзи ден,само генерация не успяхме да изградим, та затова не стигна до Калояново.
    Спезиални благодарности към всички мои колеги за огромната помощ и подкрепа от целия екип на Екстрийм Сервиз, а именно Добри (drigata), Венци, Мурджев, Бобо, Нено и Шого (xidra).
    Има още много неща да се подобряват по колата, но засега толкова (все пак за всичко трябват и пари)
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Невероятно красива е станала,а и с този двигател и карбовете ще върви много.Комбинацията на новата предница и купето на първа серия е уникална.Винаги съм се радвал повече на интериора на първа серия и екстериора на трета,а това е уникалната комбинация помежду им.
    Поздравления за проекта и за ентусиазма.Малко хора биха вложили толкова пари и време в 33-ка.Bobi_33 ти си жив пример,че има луди фенове на 33 на тоя свят
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  5. #5
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ехааа, да си видя колата на снимки - интересно. Евала на Мурджев, че е пуснал темата и е нащракал снимки, щото аз и 1 не съм и направил. Всъщност Венци има също, ще го помоля да качи и тях.
    Значи повече инфо за колата: имам я от вече 10 г. Взех я тогава в окаяно състояние, ударена челно (както на повечето 33-ки им се случва поне по веднъж) и търсейки части из моргите прецених, че е по-лесно да намериш читави части от новото купе отколсото за старото. Така стана новата муцуна, но но старата задница и на по-запалените 33-каджии бяха винаги много объркани като я видят. Последваха всякакви ревизии и ремонти на мотор, скорости и окачване. После няколко години каране, догато буквално не се разцепи от ръжда (това беше преди 5 години). Последва 6-7 месечно кърпене при един приятел (него пък от голфаджия го превърнах в Алфист чрез специална промивка на мозъка) Смениха се вежди, прагове, междинни и вътрешни прагове, изгради се нова гърловина на резервоара (от дъно на стар пожарогасител ), огромна част от багажника меше изградена наново, и т.н.
    После каране до лятото на 2007 когата я ударих леко в един заблеян чичко, който ми отне предимство. Все ми беше жал да я изхвърля тая кола на скрап, щото бях хвърлил бая работа по нея. Междувременно бях набавил много части като 1.7 16В мотор в насипно състояние, фланци за карбове (изработени от Драго от Екстрийм Тунинг) Дискове и апарати за задния мост , хидравлика комплект и др.
    Тая пролет вече се реших и я почнах, първо боя (купета за изминалите 4-5г. от кърпенето не беше мръднало, само боята беше изгоряла зверски) с цвят червен от 147 фейслифт чиито номер взех от Боян - bouncer а аз през това време събирах мотора. Всичко без хидравликата беше монтирано до онзи ден,само генерация не успяхме да изградим, та затова не стигна до Калояново.
    Спезиални благодарности към всички мои колеги за огромната помощ и подкрепа от целия екип на Екстрийм Сервиз, а именно Добри (drigata), Венци, Мурджев, Бобо, Нено и Шого (xidra).
    Има още много неща да се подобряват по колата, но засега толкова (все пак за всичко трябват и пари)
    Много се зарадвах като се видяхме на Трак Дей-я и ти ми разказа всичко това, сега го видях и мога да кажа само едно БРАВО и аз като посъбера пари ще мина за едно съживяване и други неща от твоя страна
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Каквото зависи от мен- имате го!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    На живо цвета е още по-хубав и страшно и отива!Комбинацията от новата предница и вирнатата стара задница,също изглежда много добре(не го очаквах).Евала на Борко за труда!Звука без тръби си е направо покъртителен и то за цялата махала Чакаме да чуем как ще е след генерацията
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  8. #8
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Браво Боби
    За ентусиазма , за търпението , за изхабеното време и нерви ... и за не малкото вложени средства .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  9. #9
    Запален алфист marmalad's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    sofia
    Age
    42
    Posts
    138

    Default

    Браво Колеги,
    чуден хибрид се сътворили .. очаквам с нетърпение да видя колата!

    поздрави
    Alfa Romeo33 1.5 105hp 85' няма я вече
    Alfa Romeo33 1.5IE 95hp 93'

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Пък аз в началото си помислих че Мъри най-накрая си е взел истинска алфа
    а как е 16в с карбовете, че имаше мнения че не се спогаждат. дайте да я видим вътре как е.
    точка

  11. #11
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    И на живо и на снимките 33-ката е добра и става все по-добра.
    Боби, какъв е кодът на боята? Малко по-тъмно червено е от "ROSSO MONZA" като на Делтата (151/F, ако не се лъжа) и много ми харесва!
    За двигателя какво да кажа, освен, че в 33-ката се е настанил както победител на пресконференция

    П.П: Старият капак се връзва много добре с новите фарове!
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  12. #12
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Евала айде и от мен поздрави и от мен много ми харесва цвета на купето а за мотора с карбовете няма да коментирам нищто и едно въпросче колега:алтернатора от какъв автомобил е?
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by valentino View Post
    едно въпросче колега:алтернатора от какъв автомобил е?
    алтернатора е от 145/6 боксер
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  14. #14
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Значи преди време имаше дълга тема за проблемите с 33-ковия алтернатор и решения, но истината е, че той си е лайно от завода и е само 55А, докато на 145/6 е доста по-модерен и освен това е 85А. Разликата се усеща най-добре, когато са включени всички консуматори в колата. При 33 в оригинален вариант на празен ход зареждането пада на 12V дори и по-малко, докато с 145/6-цовия алтернатор няма такива проблеми и дори на празен ход зареждането е стабилно. Зимно време примерно в София 1/2 от времето колата е на празен ход с повечето включени консуматори (фарове, чистачки, реотан на задно стъкло, вентилатор на парно, музика и др.) и на практика не се зарежда акумулатора правилно, защото алтернатора просто "умира и кляка" от зор. Затова аз реших проблема генерално - с по-мощен алтернатор.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  15. #15
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Честито и евала за свършеното, имам няколко въпроса:
    -алтернатора от 145/6 става ли без преправяне
    -нямаш хидравлика на волана, ще слагаш ли или си го махнал с цел тунинг
    -какво си правил по двигателя освен карбовете
    -какви са карбовете
    -каква генерация и студен въздух си й замислил
    -последно, играл ли си си с рефлекторите на фаровете

    ще следя темата с интерес
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •