Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Aux - Bluetooth Alfa 147

  1. #1

    Default Aux - Bluetooth Alfa 147

    Така значи, опитвам се да свържа такова устройство към CD-то в колата. Извадил съм си Aux кабел и към него свързвам следното устройство: Aux - Bluetooth
    Таз джаджа работи учудващо добре, но за сега само в домашни условия.
    За експеримента я включвам към обикновено зарядно за телефон, такова за запалката, но се получава жужене и бръмчене особено при запален двигател. Опитах с 2 различни зарядни но без съществен успех. Като го включа към преносима батерия за телефон (power bank), работи без никакви ядове, но идеята ми е да си стои постоянно в колата.

    Та някой правил ли го е с подобно устройство и какво захранване е използвал? Някакъв по-хубав преобразувател ли да търся от 12-5в? Абе всякакви съвети ще са от полза.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Добавянето на един електролитен кондензатор успоредно на изхода на преобразувателя (на 5 - те волта) може да ти реши проблема.
    Можеш да пробваш с 1000 мF/16V.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Довечера ще го пробвам и ще пиша какво се е получило.
    Благодарско за бързия отговор.

  4. #4

    Default

    Опитах с кондензатор и ефекта беше минимален, явно проблема е друг. Ще опитам с още някое зарядно като за начало.
    Last edited by darkmiracle; 04-06-2016 at 03:13.

  5. #5

    Default

    Опитай с регулатор на напрежение LM7805, както е показано на схемата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails lm7805.jpg  
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Опитай с регулатор на напрежение LM7805, както е показано на схемата.
    +1

    Явно колегата пробва с DC-DC PWM преобразуватели, които смущават с хармоници.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Идните дни ще се сдобия с елементите и ще сглобя схемката. Ще пиша какво се е получило.

  8. #8
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    вземи си ТО-220 корпус,може и радиаторче да ти трябва.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Опитай с регулатор на напрежение LM7805, както е показано на схемата.
    Сложи паралелно и един 100 нанофарада

  10. #10

    Default

    Така, сдобих се с елементите за схемата от пост №5 и направих набързо тестов монтаж. Получи се невероятен шедьовър, но за сметка на това работи, без шумове и смущения. В началото си мислех че няма да е необходим радиатор, защото консумацията е едва 60mA, но на проветриво място регулатора достигна към 55 градуса за около 5-6 минути работа. Понеже ще го забутам някъде под волана му поставих медна пластина за охлаждане, като с нея не надвиши 30 градуса за същото време.

    Благодаря на всички за помощта!

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Здравейте колеги, и аз имам проблем с такова смущение от зарядно, но на мен ми е необходимо зарядно с повече ампери, това което е препоръчано на колегата е с малко ампери, някой може ли да ме посъветва с какво да заместя регулатора LM7805, в схемата за да достигна около 3А, използва се за зареждане на таблет.
    Пробвах с феритни филтри но не се изчисти напълно, само понамаля, мисля да пробвам да добавя кондензатор към зарядното, но въпроса ми е къде да го добавя на входа или на изхода на зарядното ?

    П.С. LM323K или 78S05 TO-220 # някое от тях ще ми свърши ли работа?
    Last edited by NoFeArr; 07-06-2016 at 19:44.
    147 1,6 105к.с. 2002г.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Здравейте колеги, и аз имам проблем с такова смущение от зарядно, но на мен ми е необходимо зарядно с повече ампери, това което е препоръчано на колегата е с малко ампери, някой може ли да ме посъветва с какво да заместя регулатора LM7805, в схемата за да достигна около 3А, използва се за зареждане на таблет.
    Пробвах с феритни филтри но не се изчисти напълно, само понамаля, мисля да пробвам да добавя кондензатор към зарядното, но въпроса ми е къде да го добавя на входа или на изхода на зарядното ?

    П.С. LM323K или 78S05 TO-220 # някое от тях ще ми свърши ли работа?
    Можеш да увеличиш товароспособността на 7805 добавяйки някой и друг транзистор и малко пасивни елементи, но това е малко излишно, защото устройството става по-обемисто и няма смисъл при положение, че има готови такива регулатори. Примерно този:

    https://store.comet.bg/Catalogue/Product/5042773/


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by darkmiracle View Post
    Така, сдобих се с елементите за схемата от пост №5 и направих набързо тестов монтаж. Получи се невероятен шедьовър, но за сметка на това работи, без шумове и смущения. В началото си мислех че няма да е необходим радиатор, защото консумацията е едва 60mA, но на проветриво място регулатора достигна към 55 градуса за около 5-6 минути работа. Понеже ще го забутам някъде под волана му поставих медна пластина за охлаждане, като с нея не надвиши 30 градуса за същото време.

    Благодаря на всички за помощта!
    Щом консумацията е 60mА при 14V захранващо напрежение, излиза че мощността е 840mW грубо. Тогава ще ти трябва алуминиев радиатор с площ около 12 квадратни сантиметра (има значение какво е положението на радиатора, при вертикално за 1W мощност площта е около 11 кв.см., а при хоризонтално е около 15 кв.см. алуминиева ламарина с дебелина 2 мм.)
    Hennessey Venom GT, 2009 - ex, тоталка,
    Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport 2011 - ex, за скрап,
    Pagani Huayra 2014 - ex, за части,
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

  14. #14

    Default

    Ето такава пластина сложих, щото такава имах под ръка. Утре ще замеря температурата след по-продължително ползване, че все пак е на малко тъпо място поставено.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Можеш да увеличиш товароспособността на 7805 добавяйки някой и друг транзистор и малко пасивни елементи, но това е малко излишно, защото устройството става по-обемисто и няма смисъл при положение, че има готови такива регулатори. Примерно този:

    https://store.comet.bg/Catalogue/Product/5042773/
    Благодаря колега!
    147 1,6 105к.с. 2002г.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •