Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Aux - Bluetooth Alfa 147

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Не ме разбирай погрешно, аз не съм против познанията и практичните ви съвети за справяне с проблема. Казвам обаче че е ентусиазъм защото както знаем стандартната музика на 147 и 156 си е едно десетилетие назад от хубава и разходите и техническите врътки за прикачане към нея на син зъб са неоснователни и никога няма да дадат резултат като поставянето на нов музикален плейр от среден клас.
    До голяма степен си прав.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32

    Default

    Понеже прегледах от къде съм взел маса, от един болт на таблото, реших да видя какво ще стане ако му дръпна захранващи кабели направо до акумулатора. Е ефекта беше отрицателен - още по-силно се чуваха смущенията.
    Така, опитите продължават. Ще опитам с този вид преобразувател и ще видим.

    А иначе за смисъла от цялото начинание. Разбира се, че най-вероятно няма да е най-качествената музика или най-добре изглеждаща схема на свързване, но всеки експеримент си струва, поне според мен.

  3. #33

    Default

    А съм го брал този проблем с 33 Permanent 4 - такова пищене. Дръпнах му екраниран захранващ кабел и се оправи. Но двупроводен + оплетка, която вързах само на входа на касетофона. Там ми пречеше бобината на електрокуплера




    ---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:42 ----------

    Един голям електролитен кондензатор не е сериозен филтър за хармоници. Трябва му и керамичен, че и в комбинация с двоен дросел на едно тяло за двата захранващи проводника и задължително на входа. Те всички радиа за коли го имат вътре този филтър
    Last edited by Alex_26; 17-06-2016 at 10:46.

  4. #34

    Default

    Малко по различен въпрос. От минусовата клема на акумулатора излизат 3 кабела. 1 към скоростната кутия, 2рия към вентилатора на радиатора, а 3тия някой може ли да каже на къде отива, защото не мога да го проследя, а искам да го сменя, понеже е в лошо състояние.

  5. #35
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Този третият проводник има ли вид на фабричен, защото според документацията са само 2. Един до купето (шаси) и един до мотора (на корпуса на скоростната кутия).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Този третият проводник има ли вид на фабричен, защото според документацията са само 2. Един до купето (шаси) и един до мотора (на корпуса на скоростната кутия).
    Точно сега ходих до на брат ми 147цата и там си го има. Фабричен си изглежда и си влиза в основния сноп. Само че не мога да го проследя.

    А този който е към купето къде по-точно е захванат?
    Last edited by darkmiracle; 19-06-2016 at 21:45.

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by darkmiracle View Post
    Точно сега ходих до на брат ми 147цата и там си го има. Фабричен си изглежда и си влиза в основния сноп. Само че не мога да го проследя.

    А този който е към купето къде по-точно е захванат?
    Към рога, към скоростната кутия, а третият влиза в основния сноп и отива към шаси под казанчето за спирачна течност (С12)

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Към рога, към скоростната кутия, а третият влиза в основния сноп и отива към шаси под казанчето за спирачна течност (С12)
    Благодарско, утре ще го намеря къде точно е под казанчето и ще го сменя. Иначе, поне при мен единия отива на вентилатора на радиатора.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by darkmiracle View Post
    Благодарско, утре ще го намеря къде точно е под казанчето и ще го сменя. Иначе, поне при мен единия отива на вентилатора на радиатора.
    не би трябвало, но знае ли човек. Аз гледах Е-лърна, а и при моята поне си е така

  10. #40

    Default

    Кое си неще, си неще. Опитах с новия преобразувател, същата работа. Без промяна.

  11. #41
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Аз казах ли че е ентусиазъм. Минавал съм го тоя път не веднъж. И скоро мернах в обявите един хич не лош Clarion
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •