Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 122

Thread: Endurance Trophy 2011

  1. #1

    Default Endurance Trophy 2011

    Уважаеми колеги,
    На 27 ноември 2011г., "Дрифт Клуб България" ще организира първото си мероприятие за издръжливост на техника и пилоти, а мястото е добре познатата писта "Дракон". Идеята се ражда още през месец януари, след като няколко от членовете на клуба взимат участие в подобно събитие на гръцката писта "Серес". Мероприятието е доста различно от останалите автомобилни дисциплини. В този формат обикновено печели не най-бързият, а най-умереният, тъй като е важно пилотите да съхранят автомобила, гумите и горивото си до карираният флаг. На 27 ноември в "Endurance Trophy", финалът ще бъде даден след изтичането на 3 часа. 3 часа в които всеки отбор трябва да прецени възможно най-добре своите възможности, да определи точният момент за смяна на своите пилоти, темпото с което те ще трябва да се движат по пистата, за да не претоварват автомобила и гумите си и в същото време да не са прекалено бавни.
    Очаква ни едно вълнуващо мероприятие с много тактика и навъртяни обиколки.
    Ще се видим на пистата....

  2. #2

    Default

    Малко не ми аресва правилника задължаващ една кола да се кара от трима пилоти, а не само от един, но дори и не с моята, ще вземем така да се сурнем все пак....
    П.П - като е по серески пример, можеше да не се копира правилника им 1 към 1......все пак е изпитание и един пилот да кара сам 3 часа, не само колата трябва да търпи "ендуро"........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    3 часа... по 1 мин на обиколка са 180, намаляме малко темпото и сметнем смяна на пилоти са 140-150 обиколки...че ще издържат ли колите на толкова обиколки на калояново, бат Феро
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4

    Default

    Печката не знам дали ще издържи, аз бих се пуснал с моята без да ми мигне окото, но проблема е че трябва да имало по трима пилоти в тим........айде тва е може да се заобиколи, ще намеря двама да врътнат по 1 обиколка, но пък всеки трябвало да кара по 50 мин, което слага край на мераците ми да карам сам.......а все пак ако сам забиеш колата в стената или окотиш двигателя няма да е същото, както ако тва го направи някой друг.......
    Иначе с фритюрника и стокови гуми мисля че може да се държи едно темпо от 1.07 - 1.09, и единствената въпросителна е кво ще стане с двг-то.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Печката не знам дали ще издържи, аз бих се пуснал с моята без да ми мигне окото, но проблема е че трябва да имало по трима пилоти в тим........айде тва е може да се заобиколи, ще намеря двама да врътнат по 1 обиколка, но пък всеки трябвало да кара по 50 мин, което слага край на мераците ми да карам сам.......а все пак ако сам забиеш колата в стената или окотиш двигателя няма да е същото, както ако тва го направи някой друг.......
    Иначе с фритюрника и стокови гуми мисля че може да се държи едно темпо от 1.07 - 1.09, и единствената въпросителна е кво ще стане с двг-то.....
    Ако се сложи q8 10w40 и се сложи 10w60 ще издържи!!!
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6

    Default

    Какво му е особеното на Q8 ?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Какво му е особеното на Q8 ?
    нищо просто е 10w40
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8

    Default

    ...за друго питах,но както и да е ...да не спамиме темата..
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9

    Default Записали се към момента...

    Endurance Trophy 2011

    група "стриит"

    1. Пердашки Рейсинг - Алфа Ромео 75 1.8
    2. Балкантон - Алфа Ромео 75 Америка
    3. Венера Полиуретанс - Алфа Ромео 145 1.9 JTD
    4. Зайо Тунинг Тийм
    5. Zaio Racing Team
    6. Heed Auto Team
    7. Ауди Спорт Тийм - Пазарджик
    8. Волво клуб - БГ
    9. РалиАрт - Експрес
    10. Ой Тигре, Тигре и Котьо Рали Тийм

    група "модифицирани"

    1. Контрол Рейсинг Тийм
    2. Lotus - Wildfire
    3. Винкел Рейсинг
    4. Кокиче
    5. FTA Racing
    6. Борче
    7. Passport Racing Team
    8. Тримата от запаса

    Записванията продължават!

    Очакваме и Жоро със 156-цата така че в Стрийт клас се очакват 4-ти Алфи...
    Last edited by ne0; 20-11-2011 at 22:36.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #10

    Default

    Пердашки Рейсинг към момента:

    Пилоти - готови!
    Механик - готов!
    Мениджър - готов!
    Гуми и джанти - готови!
    Трансмисия - готова!
    Течности - готови!
    Комуникация - готова!
    Дата логинг и лайфтайминг - готови!
    Екипировка - готова!
    Луепенки - готови!
    Желание - много!

    Остава да завършим и да са напием!!!

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    Дата логинг и лайфтайминг - готови!
    Брей, брей, въх, въх.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    БалканТон към утре:

    Пилоти - готови
    Механик - спреляк
    Мениджър - спреляк
    Гуми и джанти - неясни
    Трансмисия - съединителя буксува
    Течности - седат си по шишетата
    Комуникация - нЕма
    Дата логинг и лайфтайминг - кво е туй??
    Екипировка - не ни трябва
    Луепенки - обмислят се
    Желание - много!!!!!


  13. #13
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Батки, аз ще съм с моята 75 на пистата и ще оказвам всякаква подкрепа, но ако видите голям зор винаги мога да вляза да довърша състезанието вместо вас мен не ми трябват ни гуми, ни комуникация. Само резервоара да е пълен
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #14

    Default

    Добре сте вие....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15

    Default

    още едни простаци в кюпа ..... добре е сутринта ще карат четири отбора с Алфа Ромео... към момента

    http://alfisti.bg/?step=module_actio...alfisti&lang=2

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •