Results 1 to 9 of 9

Thread: Alfa 147 vs. FIAT Stilo

  1. #1
    Guest

    Default Alfa 147 vs. FIAT Stilo

    Здравейте на всички
    Имам едно питане...
    Преди време имах ФИАТ Брава, сега съм на А3 1.8 20В, но мисля отново да се върна на нещо от Италия
    Разглеждам като опции Алфа 147 1.9 жтд (2-ро място 2.0 ТС) ФИАТ Стило 1.9 ЖТД (или 2.4 Абарт). Стилото 3врати, че 5вратото е като катафалка...
    Ще приветсвам всички мнения на на хора, които имат от гореспоменатите автомобили или имат инфо или са ги карали някога или са чували нещо - абе квато и информация да е - ще ми е от полза
    Правил съм тест драйв на Стило 1.8 133ПС - не ми хареса определено...мудничко беше - повече очаквах
    Алфа 147 съм карал 1.6 120ПС - пак бавно ми се видя
    и 2.0 ТС селеспийд (малко ми беше трудно докато посвикна със скоростите, но иначе е забавно (между другото 160-170 км/ч на 4та на магистралата и аз така ) - доста прилично върви ))
    и 1.9жтд съм карал (няма такъв кеф като се включи турбото )

    Надявам се да получа отговори, може и на някоя сбирка да дойда (ако ме поканите) и скоро да сменям возилото (ще вкарвам колата отвън - няма да е нова от магазина ) и да се присъедния към клуба
    КГБ - човек с теб все се разминаваме - поне тук напиши нещо

  2. #2

    Default

    Колега, ще ти звънна днес, утре да се видим евентуално...ако искаш и ти може да ми звъннеш.

    Между стилото и Алфата мисля, че моят отговор го знаеш. Ето ти някой разлики между двете...

    Стилото е с макферсон от пред...Алфата е с двойни носачи (нещо от сорта на Ауди А4)...окачването е направено така, че колелото винаги да е под един ъгал спрямо пътната настилка...технологията е взета от Формула 1...Алфа 156 има същото окачване като 147мицата (тоест на 147мицата е взето от 156). Като цяло окачването на Алфата е много по-здраво от това на Стилото.

    Задното окачване е макферсон при Алфата и е взето директно от Ланча Делта Интеграле Ево. Един автомобил доказал със 6те си световни титли колко е добър за ралита.

    Двигателя например 1.9ЖТД също има малки разлики...една от тях е, че при стилото въртящия момент е 255НМ а при Алфата е 280НМ...

    За външния и вътрешния вид няма смисел да коментирам...3вратото стило е ОК, но алфата си е произведнение на изкуството.

    При всички полужения вземи по-запазената кола и която естествено е по-изгодна.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    Guest

    Default а

    по-изгодно ше е стило, ама аз май повече искам алфата... просто не съм съвсем окончателно решил и затова питам...
    утре съм отпуск и щи звънна 100%... може и до божурище да идем... мерси за отговора

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    аз съм страшно доволен от Стилото което имам 1.6 16V Multi Wagon, но п опринцип за лична кола и аз бих избрал триврато-то, пък ако имах парите 147
    просто едното е евтин автомобил за ширпотреба докато алфа е лукс и класа

    така че ако имаш възможност се хвърляй на Алфата
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  5. #5
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    По мои наблюдения цените на втора употреба на двата автомобила са почти еднакви. Разбира се Алфа е по-луксозен и по-спортно ориентиран автомобил специално 147, докато Стило единствено с Абарт изпълнение е по-добро от 147. Останалите варианти като Актив, Динамик и Актуал предлагат комфортно и безпроблемно движение на пътя но от гледна точка на Динамика не можеш да очакваш нищо особено. Аз лично съм имал 1.6 16V обаче Динамик изпълнение и мога да кажа че всяко Браво 1.6 ме отвяваше ... Лично на мен Стило по ми харесва на външен вид че даже и вътре но това си е мое мнение по въпроса. Имай предвид че Стило е и по-ново като производство от 147 макар и само с 1 година. Аз лично бих избрал Стило но само високите нива на изпълнение иначе Алфа 147 е безспорния фаворит в този клас. Без апел тя е по-добрия автомобил. И все пак хората са си казали че което ти ляга по на душата, което е по изгодно и по запазено си струва.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  6. #6
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Чета, чета ама не разбирам какво ти трябва...кола за вървене или кола за нормално каране?
    Принципно аз бих казал 147 2.0 или бързото дизелаче, но не знам за какво питаш...Например интериора на Stilo Abarth, е класа над 147 но това си е мое мнение. Обикновеното Stilo обаче не може да се сравнява с Alfa-та! А за Abarth ако ще го вкарваш от чужбина, той е акцизен и става почти колкото една нова 147... Ако изключим Abarth обаче, 147 изпъква с едни гърди напред като дизайн и оборудване.
    Ето и малко снимчици какво лично на мен ми харесва доста... :
    http://www.novitec.net/com/stilogal.htm

    http://www.novitec.net/com/147gal.htm

    http://www.mobile.de/SIDrCUNZ6eEIK9KWPj ... 147574307&


    Има мноооого добри коли в този сайт...

  7. #7

    Default

    Тест от Списание...Автомобилисимо:

    Фиат Стило Абарт; 0-100км/ч 9.11сек. 0-1000метра 30.02сек.

    Алфа 147 2.0Т.С. 0-100км/ч 8.49сек. 0-1000метра 29.66сек.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Тоя дето е правил теста на двата автомобила ... определено надали умее да шофира ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  9. #9
    Guest

    Default а

    благодаря за мненията на всички
    ShoxXx - искам да върви добре, което според мен включва и да може нормално да се кара (обратното за съжаление не е валидно)
    За Абарт наистина май няма да се класирам като смятам сега...
    в петък се видяхме с КГБ и Пламен (не знам как му е ника, ако въобще влиза в клуба де) и мисля, че реших Алфа ще е живот и здраве
    благодарности на двамата - пак ше се повозим)))))))))

    за теста на списанието абарт му дават 8.5 0-100, алфата и дават 9.2 - да не са обърнали резултатите...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •