Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 119

Thread: Diagnostic Software - AlfaDiag - FiatECUscan

  1. #91
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Ми пише ,че може да адаптира ,това го интерпретирам ,че като не ти разпознава имобилайзера ,на място го намира и адаптира ключа...колкото до мобайл версията на фес ,не знаех ,че има

    а как става връзката на мобилния ?
    Грешна интерпретация! Връзката става по USB

    ---------- Post added at 13:50 ---------- Previous post was at 13:48 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Точно за FES mobile става въпрос
    Еми не е ФЕС мобаил друго е
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #92

    Default

    Как по - точно ,може ли обяснение... малкото юсб е в тел а от др страна е с обд ?


    А има ли блутут връзка ?

  3. #93
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Как по - точно ,може ли обяснение... малкото юсб е в тел а от др страна е с обд ?


    А има ли блутут връзка ?
    Има ако имаш блутут на интерфейса но през блутут интерфейси ФЕС-а специално не работи със всички
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #94
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Мене пък бих се заинтересувал много повече ако или със ФЕС или със друг софт можеше и да комуникират със наричано Боди компютър (т.е. таблото и климатик) и Сервото... Имо-то би било интересно но не се надявам...

    Авторът на ФЕС няма ли намерение да ги добави тези функции ?? някои знае ли ?
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  5. #95
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Мене пък бих се заинтересувал много повече ако или със ФЕС или със друг софт можеше и да комуникират със наричано Боди компютър (т.е. таблото и климатик) и Сервото... Имо-то би било интересно но не се надявам...

    Авторът на ФЕС няма ли намерение да ги добави тези функции ?? някои знае ли ?
    Ако става въпрос за 166 - невъзможно е да комуникира със сервото! Имото на стария модел 166 може и да се разработи във ФЕС Таблото и климата е доста неприятна задача на тази кола, аз лично имам проблеми с тях с оригиналния егзаминер камо ли с нещо друго
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #96

    Default

    Някой ще ме отвори ли ,ако кача уин 7 ... дали драйвъра за кабела и настройките са по-различни ...Имам версия на ФЕС 2.8.2 регистрирана

  7. #97
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ако става въпрос за 166 - невъзможно е да комуникира със сервото! Имото на стария модел 166 може и да се разработи във ФЕС Таблото и климата е доста неприятна задача на тази кола, аз лично имам проблеми с тях с оригиналния егзаминер камо ли с нещо друго
    чак ме е страх да питам нещо да не вземете пак със хиледи постове да си псувате...
    айде рискувам

    @Бобо:
    Сервото : дури със оргинален екзаминер не може да се провери ? ако да, само едно нещо ми интересува, има ли настройка на средната точка (т.е. като пуснеш волана да ходи на право) ?
    климатик : със екзаминер какво можеш да провериш ? едно от най важно за мене е да проверя че всичките клапи зе отварят/заварят правилно.
    Имото : ще кажеш ли далаверата ?

    А иначе, забравих, но и за връзка със алармата се интересувам. Щом тука всичките работят със Яни, предайте молбата
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  8. #98
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Някой ще ме отвори ли ,ако кача уин 7 ... дали драйвъра за кабела и настройките са по-различни ...Имам версия на ФЕС 2.8.2 регистрирана
    С кой кабел си?
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #99

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    С кой кабел си?
    eee, не мога да кажа . Едно време Ники ферариста ми го купува от ибеи .Син ,усб-обд2 от двете страни

  10. #100
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    eee, не мога да кажа . Едно време Ники ферариста ми го купува от ибеи .Син ,усб-обд2 от двете страни
    Звучи ми като VagCom ако имаш драйвери за win7 няма да имаш проблеми
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #101

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Звучи ми като VagCom ако имаш драйвери за win7 няма да имаш проблеми
    Точно ваг ком беше ... чебях забравил . Ами драйвъра ,с който е кабела е на диск ,ама не знам за какво е...На хп -то вървеше както трябва ,ама ,ако кача седмица ....
    Пък не ми се рискува на празно ,щото ,ако преинсталирам ,ще трябва пак да пращам молби за генериране на ключ,а ми е малко неудобно ...затова търся мнение..тоя драйвър ще стане ли ?

  12. #102
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Драйвер за Win7 можеш да си свалиш от тук: http://www.ftdichip.com/
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #103

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Драйвер за Win7 можеш да си свалиш от тук: http://www.ftdichip.com/

    тенк ю мама , са шЪ видя

  14. #104

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    тенк ю мама , са шЪ видя
    ако не си ги намерил:
    http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

    това също може да ти е полезно:
    http://www.passatworld.com/forums/42...-7-64-bit.html

  15. #105
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    @Бобо:
    Сервото : дури със оргинален екзаминер не може да се провери ? ако да, само едно нещо ми интересува, има ли настройка на средната точка (т.е. като пуснеш волана да ходи на право) ?
    климатик : със екзаминер какво можеш да провериш ? едно от най важно за мене е да проверя че всичките клапи зе отварят/заварят правилно.
    Имото : ще кажеш ли далаверата ?

    А иначе, забравих, но и за връзка със алармата се интересувам. Щом тука всичките работят със Яни, предайте молбата
    Сервото е чисто механично центрирането на волана става посредством реглаж преден заден мост, ако не е тотално сбъркано положението на рейката ако е сбъркано се центрира рейката и пак реглаж
    Климатика с оригиналния егзаминер можеш да видиш всички грешки да провериш всички стойности на датчици и позиции на моторчета, също и да тестваш моторчетата
    Имото няма далавера могат да се обучават ключове
    Оригиналната аларма е ТРВ и може да има връзка с нея
    Незнам кои са всички но молбата ти е предадена
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •