Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: alfa 156 Sport Wagon

  1. #31

    Default

    pr_00f добре знаеш, че 2.4 бърка по-дълбоко в джоба при всичи положения. Ако някой го бият парите през пръстите, да си купи направо Бентли ако ще. Иначе и на мен ми се караше по-мощна кола, ама знам , че като дойде време да се "циганя за "100"лв. и аз ще се ослушвам.
    Ясно е че ти имаш пари в изобилие и ти пожелавам със здраве да ги харчиш.

  2. #32
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Аз пък казвам , че 2.4 бърка в джоба по малко.
    Обори ме.
    Говори ми с цифри а не някакви общи приказки.

    Данъка ще го бройкаме ли и него
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #33

    Default

    взимай я печката,няма да съжаляваш...
    156 2.4jtd 170+к.с.(remap) 2001г. Sportwagon -EX
    Brera 2.4jtd 200 + к.с.

  4. #34
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Момци, може да си чепкате колкото искате въпроса, но важното е на каква кола ще случи колегата. Принципно по-големия мотор винаги има по-дълъг живот и търпи по-големи екстремни натоварвания, но все пак зависи от първоначалната експлоатация, което важи и за малкия мотор в пълна сила.
    Както казах по-горе, попаднеш ли на читава кола, взимай без значение от мотора.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #35

    Default

    Здравейте колеги въпроса ми е към собствениците на SW доволни ли сте от обема на багажника си ? Останах с впечатлението че не е достатъчно просторен и функционален ( без да са спуснати задните седалки имам предвид )

  6. #36
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by Neo View Post
    Здравейте колеги въпроса ми е към собствениците на SW доволни ли сте от обема на багажника си ? Останах с впечатлението че не е достатъчно просторен и функционален ( без да са спуснати задните седалки имам предвид )
    зависи за какво искаш да го използваш.

    по-малък е от този на седана като обем, но това не е комби все пак а спортвагон
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  7. #37

    Default

    Имам куче високо е около 55 см. и тежи около 25 кг. иска ми се и следваща ми кола да е алфа обмислям SW ... Но не искам да го возя по седалките . 3ма души с по 1 сак и кучето

  8. #38
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Зависи за какво ти трябва наистина ако е да събираш някакви големи работи едва ли ще стане .
    За 4-ма човека и техният багаж от 4 средноголеми куфара + 4 ръчни чанти се равнява на целият обем на багажника . Което означава че губиш автоматично средното огледало ,което е минус .Но и изпълненият до пръсване багажник си има плюс на митничара не му се занимава . И чуваш репликата "абе тука мноого пълно " и си заминаваш без да те тормозят
    Дуго нещо което е било голямо и съм събирал е било моноблок на видима с кашона ,както и външно тяло на климатик .

    Дано съм бил полезен с примерите си .Но пак си остава зависи .Ако дъжиш на италянска машинка по-обемните други варианти са стило и либра. Поне аз за тия се сещам .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  9. #39
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    Sportwagon багажника не е много голям, ограничили са функционалността за сметка на красивия външен вид.

    Но на мен ми е вършел работа, когато се прибере щората можеш да товариш до тавана - нещо, което при седана не е възможно. Побира куфари, сакове, кашони и чувал с картофи. Куче от породи като Самоед не съм пробвал да прибера, но има мрежа която разделя пътническия отсег от багажното.

    В заключение, багажника на спортвагона е задоволителен но далеч от обемите на Volvo V70.
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  10. #40
    Запален алфист E.Stoimenoff's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    116

    Default

    Видимо малък багажник,но съм побирал много багаж...За морето 4 голями сакове (на жени)+ 1 нормален ...Отделно половината място е заето от Бас каса+ една касетка с инструменти и принадлежности,които винаги са с мен !

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    116

    Default

    Багажникът събира 4 гуми 205/55/16 изправени и сложени една до друга като покривалото не можеш да го дръпнеш да ги скрие, но се подават малко над нивото му. Между гумите и задната седалка остава малко място, където да си седят аптечката триъгълника и пожарогасителят.
    Бонусът е багажника за ски вграден зад/при подлакътника на задната седалка. Малки по обем дълги неща можеш да превозваш без да си играеш да сваляш седалки.
    There's always more money to make and more shit to bitch about.
    156 SW 2.4 JTD

  12. #42
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Аз не съм с дизел, но съм с SW. Багажникът е достатъчно практичен като за лека кола, макар че му е висок ръба и е тесничко между стоповете. Всичко се компенсира от начина на отваряне на задната врата, обаче. Карал съм всякакви комбита, но никъде не ми е било по-лесно да товаря саковете - при SW-то не ги пъхам навътре, а просто ги пускам. А, и при карането не се усеща като комби. Пасат, Волво, Карина Е например са ужасно тежки отзад, направо дебелогъзи и на завоите дори и празни си е приключение с тях. Алфата е направо друг филм - не съм съжалил нито веднъж, че съм си взел SW.
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  13. #43
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by ldv6 View Post
    Аз не съм с дизел, но съм с SW. Багажникът е достатъчно практичен като за лека кола, макар че му е висок ръба и е тесничко между стоповете. Всичко се компенсира от начина на отваряне на задната врата, обаче. Карал съм всякакви комбита, но никъде не ми е било по-лесно да товаря саковете - при SW-то не ги пъхам навътре, а просто ги пускам. А, и при карането не се усеща като комби. Пасат, Волво, Карина Е например са ужасно тежки отзад, направо дебелогъзи и на завоите дори и празни си е приключение с тях. Алфата е направо друг филм - не съм съжалил нито веднъж, че съм си взел SW.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #44
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    139

    Default

    Да се присъединя и аз към колегите доволни от SW-то. Наистина багажника не е от най-големите, но ми се налагало да го ползвам в пълния му капацитет само когато ходим на почивка, и най-вече на къмпинг. След 159 SW това е на-красивото комби според мен.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails camp1.jpg   camp2.jpg  
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  15. #45
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Аз досега проблем с недостиг на място не съм имал. На почивка чантите се събират, като тръгна да сменям гумите 1 комплект влиза точно. Лично аз си взех комбито защото ми харесва повече на дизайн от седана. Разбира ги ДеСилва.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •