Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Cuore sportivo....bllody heart :)

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    27

    Default Cuore sportivo....bllody heart :)

    Здравейте колеги. Този път няма да питам за помощ, по скоро ще споделя горчив опит...сърцето на алфичката прокърви, а именно..мисля че си замина гарнитурата на главата. Симптомите: гълта масло И антифриз, прегрява и се охлажда за секунди, маслото е на 1000 км. и е черно, антифриза е на 500 и има черен каимак..сигурно има и още но чак днес реших да и отделя внимание и забелязах че проблема всъщност е голям
    ....155 разочарования...



    ...кажете ми че греша..
    Last edited by vixun; 23-12-2009 at 13:58.

  2. #2
    Запален алфист Absente_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    O.C
    Age
    37
    Posts
    438

    Default

    Quote Originally Posted by vixun View Post
    Здравейте колеги. Този път няма да питам за помощ, по скоро ще споделя горчив опит...сърцето на алфичката прокърви, а именно..мисля че си замина гарнитурата на главата. Симптомите: гълта масло И антифриз, прегрява и се охлажда за секунди, маслото е на 1000 км. и е черно, антифриза е на 500 и има черен каимак..сигурно има и още но чак днес реших да и отделя внимание и забелязах че проблема всъщност е голям
    ....155 разочарования...



    ...кажете ми че греша..
    не грешиш ама .... ше се оправи бе не е кой знае кво
    ПРАВИТЕ ОТСЕЧКИ СА ЗА БЪРЗИТЕ КОЛИ ЗАВОИТЕ СА ЗА БЪРЗИТЕ ШОФЬОРИ!

  3. #3
    Alfa Romeo 156 vesk0's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Yambol
    Age
    41
    Posts
    115

    Default

    неприятно е, но всичко се оправя! все пак може и да е по-лошо.. дано да е гарнитурата само
    Alfa Romeo 155 1.6TS 16V, 1997 | LPG - ex
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V, 1995 MY95 Sport - ex
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8V, 2005 Sport - ex

  4. #4
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Не грешиш колега, но не мисля че точно това означава, че трябва да си разочарован от колата.
    Замисли се на колко години е автомобила, и съответно на колко пробег е мотора. Гарнитурите не са вечни. Хубаво е, че си го забелязал навреме. Ремонта няма да ти смъкне кожата,а после ще си отново щастлив с тази кола.
    Всеки от нас рано или късно стига до този момент - и аз вече минах по реда си - така че стягай колицата и не си го слагай много на сърце.
    155 си струва всяка минутка от времето ти, и всеки дъх поет заедно с изръмжаването на мотора й !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #5
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Един съвет - купи си сам гарнитурата, гледай да е хубава , не вземай най-евтината ,защото бързо ще я издухаш .
    Ако не си прегрявал колата никакво шлайфане само нови болтове и хубава гарнитура ...
    Last edited by dimo; 23-12-2009 at 16:00.
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #6
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Един съвет - купи си сам гарнитурата, гледай да е хубава , не вземай най-евтината ,защото бързо ще я издухаш .
    Ако не си прегрявал колата никакво шлайфане само нови болтове и хубава гарнитура ...
    8V пестят от смяна на болтове , иначе за хубавата г-ра си много прав.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  7. #7
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    48
    Posts
    311

    Default .

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Не грешиш колега, но не мисля че точно това означава, че трябва да си разочарован от колата.
    Замисли се на колко години е автомобила, и съответно на колко пробег е мотора. Гарнитурите не са вечни. Хубаво е, че си го забелязал навреме. Ремонта няма да ти смъкне кожата,а после ще си отново щастлив с тази кола.
    Всеки от нас рано или късно стига до този момент - и аз вече минах по реда си - така че стягай колицата и не си го слагай много на сърце.
    155 си струва всяка минутка от времето ти, и всеки дъх поет заедно с изръмжаването на мотора й !!!
    какво повече да кажа,алекс се изразява така добре,че шапка му свалям.
    за успокоение колега,миналата година по това време изкривих целия ред изспускателни клапани,ти кажи кой с какво се е борил ...!?

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    27

    Default

    Аз съм още новобранец, за момента преглъщам всеки проблем които ми създава, а както е тръгнало...всяка седмица се случва по нещо. Миналата седмица отказа нагряването на огледалата и задното стъкло, снощи вентилатора на парното ми падна в краката, събота ми отказа ръчната, по миналата седмица се скапа осветлението в купето. Днес случайно видях ганитурата, защото я запалих само да я преместя на слънце и като изключих от контакт и извадих ключа тя не изгасна, даже пуснах алармата и пак си работеше двигателя....аз си я обичам, ама тя ма ме мрази
    Това са нещата за които се сещам на prima vista, а иначе има още доста дребни неща които ме дразнят

  9. #9
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    а къква е колата?...........

    Така като гледам ще е 8v те ги имат тия проблеми
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    8v обикновено скапват гарнитура - моя съвет е гарнитурата да е : http://www.elring.de/index_en.php
    На мен ми сложиха такава и вече 10к не е мръднала!
    Успех с ремонта!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Аз съм с Гьотце вече ~ 23-25 хил. км. При положение, че при шлайфането на главата ми зашлайфаха и клапаните - мисля, че е достатъчно като показател за надеждност .
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    27

    Default

    Колата е 1.8 8V '93, по километраж е на 188000, аз я взех на 165000. Честно до сега не ми е правила кой знае какви големи проблеми, но натрупването на малките ме дразни
    Засега мисля да я ремонтирам, но още не е ходила на доктор, за да потвърди диагнозата, че и мен кризата ме удари под кръста

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    27

    Default :)

    ЧНГ на всички, по случай новата година вече сме с нова гарнитурка, да се похваля! Двигателя направо мърка...е все още малко трака, но няма как . Сега даже започна да показва налягането на маслото, а аз си мислех че е изгорял датчика Поздрави.

  14. #14
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Браво колега много и безаварийни километри с кучката
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    19

    Default

    Мойта кучка я купих със прегорена гарнитура и ми излезе солено като се спука и радоатора заради това.Цялата охладителна система беше в боза от маслото в антофриза.Струваше ми 500 всичко. (колата 1000)
    Alfa Romeo 155 1.8 t.s. 1993- първата ми кучка

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •