Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 143

Thread: 156 2.0 TS(chip) vs 156 2.4 JTD(chip)

  1. #61
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by paparak_ivi View Post
    Според мен човек от ранга Бобо щом казва конкретно какво се случва аз лично съм склонен да повярвам на него

    Брато сигурно си се подхлъзнал на стола,и двата ти поста бяха просто страшно мазни

    Аз се чудя защо 90% от бързаците ги няма по сабиранията ?
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Брато сигурно си се подхлъзнал на стола,и двата ти поста бяха просто страшно мазни

    Аз се чудя защо 90% от бързаците ги няма по сабиранията ?
    Куче което лае, не хапи

    П.С. Развитие все пак в гонката има ли? Или само беше пак някаква тема с глупав и ненужен въпрос?

  3. #63

    Default

    Аз карам 2.0, не казвам кой ще бие, защото не съм се пускал с 2.4, иначе ми е интересно, но като е по-бърз, по-икономичен и очевидно по-, за чиии правят тези бензинови 2.0.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  4. #64
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Аз карам 2.0, не казвам кой ще бие, защото не съм се пускал с 2.4, иначе ми е интересно, но като е по-бърз, по-икономичен и очевидно по-, за чиии правят тези бензинови 2.0.
    Милка защо правят 10 вида шоколад, след като и с обикновения ще се наядеш?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #65
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Отнасям встрани марката,но две приятелчета с чипнати 320i и 325TDS винаги свършваха в полза на дизеляка,а разликата в нютонметрите си казваше думата едва след 140-150км/ч......но на 400м бензина имаше повече победи!
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    Отнасям встрани марката,но две приятелчета с чипнати 320i и 325TDS винаги свършваха в полза на дизеляка,а разликата в нютонметрите си казваше думата едва след 140-150км/ч......но на 400м бензина имаше повече победи!
    намери кви примери да дадеш

  7. #67

    Default

    бмв 320 е страшно куц кон за него съм сигурен че и 2,4 жтд ще му се упре но 2,0тс е съвсем друго нещо със сигурност знам че без чип на дизела ще му трябва телескоп ,а за да бие такава бегачка като 2,0тс ще му трябват поне 30 кс над 2,0тс без тях спора е безмислен

  8. #68
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Аз пък знам 1.6ТС дето ще ви бие и дизели и бензини....
    Ако колите са нормални то 2.0ТС е пред всички униджети, с мултиджетите няма шанс. Ако са с чип (все пак зависи и от чип-а) то 1.9 може и да падне може и да бие, 2.4 136кс ще бие със сигурност а 2.4 140 и 150кс ще разцепят ТС-а и то много.
    Ходете се погонете малко с читави коли и шофъори, пък тогава пишете, а не аз мисля......

  9. #69

    Default

    Разбирам този дизел да бие бензинка от друга марка ама точно на Алфа ???!,гледах клипче където марея 2,4 жтд върви малко по добре от фокус 2,0 ама нали се сещате че форд с 130 кс няма нищо общо с 2,0тс 155кс с 6400 об

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Разбирам този дизел да бие бензинка от друга марка ама точно на Алфа ???!,гледах клипче където марея 2,4 жтд върви малко по добре от фокус 2,0 ама нали се сещате че форд с 130 кс няма нищо общо с 2,0тс 155кс с 6400 об
    Мисля, че трябва да почнат да се наказват и потребители които не следят внимателно темата и пишат без да са разбрали. Говори се за чипнати автомобили.

  11. #71

    Default

    И като са чипнати кво мислиш ли че този трактор без нужните коне над бензиновия мотор може да направи нещо ?E според мене може да прави само пуф-паф
    Няма дизел със същите коне който да бие 2,0 тс то няма такава бензинка вие ми говорите за дизел

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    И като са чипнати кво мислиш ли че този трактор без нужните коне над бензиновия мотор може да направи нещо ?E според мене може да прави само пуф-паф
    Няма дизел със същите коне който да бие 2,0 тс то няма такава бензинка вие ми говорите за дизел
    Виждам че не си се пускал с много коли и имаш грешна представа за туйн спарка. Има много коли и под тая мощност които ще го направят сам да си говори. Просто виждам, че нямаш достатъчно опит с тези автомобили и няма смисъл да обсъждам въпроса с невежи.

    П.С. 156 2.0 TS 155hp е най-спънатия кон от всички алфи, които знам. 2.0 TS 16V за мен е добър само при 145 и 155.

  13. #73

    Default

    Знаеш ли и други такива вицове този беше много смешен дай ми пример за 2,0 нормален двг който да е по бърз от 2,0тс отвори ми очите ако обичаш

  14. #74
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Знаеш ли и други такива вицове този беше много смешен дай ми пример за 2,0 нормален двг който да е по бърз от 2,0тс отвори ми очите ако обичаш
    http://www.youtube.com/watch?v=yahms...eature=related

    Я се посмей и тука. Та както казах, нямаш достатъчно опит в тази сфера, покарай малко алфи и пак ще си говорим един ден. Не че аз претендирам да съм голям разбирач от коли, но редовно съм на улицата и знам коя кола как върви. 156 2.0 ТС определено не е еталон за бегачка, a ako я сравним с предшественика й 155 2.0 16V, тогава 156-ата е просто смешна.
    Last edited by RoMAN; 17-10-2009 at 17:07.

  15. #75

    Default

    http://www.youtube.com/watch?v=Mj3ozyi6xCU я се посмей малко и ти да видиш кво става с това ръждиво гси

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •