Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: saedinitel ,potresen sam

  1. #1
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    48
    Posts
    311

    Default saedinitel ,potresen sam

    imam 155,minalata godina remontirah pompa na saedinitel.v momenta problema e takav-vtorata mi izliza kato 4e li vaobshte ne rabotia sas saedinitelia ,povtariam pak ne vliza na 3 pat ve4e da.ne vinagi e taka .otdelno imam shum na aksialen lager,cialata kutia e ozapana s maslo.tuk vidiah mnenia za remont na kutia sas saedinitel 700lv.tova e pladneshki OBIR.kade da si napravia remonta:saedinitel,lager,kutia,semeringi na mahovik eventualno i kolko shte mi struva.ima li smisal ot bosh serviz ponege davat garanziia ili da si tarsia 4astite i da ia lepvam dokato mi se EBE mamata.na tia niama da im dam tolkova pari za remont.samo 4astite kolko pari i ot kade.
    MOLIA VI ,ne iskam da se razdeliam sas italiankata.pisna miiiiiii ot bezpari4ie OBA4E.badete is4erpatelni s otgovorite si.
    344lv.rolki remaci/200lv.lamda sonda/makferson/brava na shofiurska vrata/nakladki/filtri.imam ia ot iuni minalata godina i sam pohar4il nad 1000lv.bes taksite i zastrahovkite.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    ZA 10 MINUTI 10 4OVEKA MI VIDIAHA TEMA TA , NIKOI NISHTO

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default Re: saedinitel ,potresen sam

    Quote Originally Posted by arieca155
    imam 155,minalata godina remontirah pompa na saedinitel.v momenta problema e takav-vtorata mi izliza kato 4e li vaobshte ne rabotia sas saedinitelia ,povtariam pak ne vliza na 3 pat ve4e da.ne vinagi e taka .otdelno imam shum na aksialen lager,cialata kutia e ozapana s maslo.tuk vidiah mnenia za remont na kutia sas saedinitel 700lv.tova e pladneshki OBIR.kade da si napravia remonta:saedinitel,lager,kutia,semeringi na mahovik eventualno i kolko shte mi struva.ima li smisal ot bosh serviz ponege davat garanziia ili da si tarsia 4astite i da ia lepvam dokato mi se EBE mamata.na tia niama da im dam tolkova pari za remont.samo 4astite kolko pari i ot kade.
    MOLIA VI ,ne iskam da se razdeliam sas italiankata.pisna miiiiiii ot bezpari4ie OBA4E.badete is4erpatelni s otgovorite si.
    344lv.rolki remaci/200lv.lamda sonda/makferson/brava na shofiurska vrata/nakladki/filtri.imam ia ot iuni minalata godina i sam pohar4il nad 1000lv.bes taksite i zastrahovkite.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    ZA 10 MINUTI 10 4OVEKA MI VIDIAHA TEMA TA , NIKOI NISHTO
    S Kakuv dvigatel ti e 155 cata
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    59

    Default

    Хайде помогнете на човека де!!! Нека всички с 155 да кажат своето мнение!!! Според мен трябва да отидеш при Италианеца за части. Погледни някъде по форумите му има адреса, ако не го намериш ще ти го дам.
    Alfa Romeo 33
    1.351
    Boxer
    Imola 90-magarenca

  4. #4
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    chovek prosto si popadnal na nepoddurzana kola
    a i ne razbrah kakva modifikacija ti e 155cata , moga da ti kaza chasti ot kade ama 155 ima 10 vida dai mi poveche info
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    67

    Default леле малеееееее

    пиши какви пари я продаваш?

  6. #6
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    48
    Posts
    311

    Default Re: saedinitel ,potresen sam

    Quote Originally Posted by WhitePower
    Quote Originally Posted by arieca155
    imam 155,minalata godina remontirah pompa na saedinitel.v momenta problema e takav-vtorata mi izliza kato 4e li vaobshte ne rabotia sas saedinitelia ,povtariam pak ne vliza na 3 pat ve4e da.ne vinagi e taka .otdelno imam shum na aksialen lager,cialata kutia e ozapana s maslo.tuk vidiah mnenia za remont na kutia sas saedinitel 700lv.tova e pladneshki OBIR.kade da si napravia remonta:saedinitel,lager,kutia,semeringi na mahovik eventualno i kolko shte mi struva.ima li smisal ot bosh serviz ponege davat garanziia ili da si tarsia 4astite i da ia lepvam dokato mi se EBE mamata.na tia niama da im dam tolkova pari za remont.samo 4astite kolko pari i ot kade.
    MOLIA VI ,ne iskam da se razdeliam sas italiankata.pisna miiiiiii ot bezpari4ie OBA4E.badete is4erpatelni s otgovorite si.
    344lv.rolki remaci/200lv.lamda sonda/makferson/brava na shofiurska vrata/nakladki/filtri.imam ia ot iuni minalata godina i sam pohar4il nad 1000lv.bes taksite i zastrahovkite.aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    ZA 10 MINUTI 10 4OVEKA MI VIDIAHA TEMA TA , NIKOI NISHTO
    S Kakuv dvigatel ti e 155 cata
    96 godina 1.6 16v. 120konia.italianeza go znam kade e.ot provinziiata sam.zasega ne prodavam kolata.zenata i v momenta e 6000lv./informaciono/.kutia na staro kolko shte mi izleze ili da po4vam da pora4vam 4asti zashtoto v burgas niamaha dori remak i rolki i 4akah 15 dni s pora4ka.mislia parvo da smenia masloto v kutiiata dali shte ima polza ot tova/kakvo maslo /.blagodaria.

  7. #7
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    prijatel, tova koeto az moga da ti kaja kato pit e, che pri men ima tech ot semeringa na koljanovika val mislja kum skorostnata kutija i vuv Vanto Trade mi kazaha che remonta shet mi struva vsichko 200 leva, no poneje techa bil maluk, po-dobre pri smjana na suedinitel da se napravi tova, za da ne se nabutvam izlishno.

    Znam che ne e mnogo, no ...zasega pone tam ne sum imal problemi

    Uspeh!!!!

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  8. #8
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    48
    Posts
    311

    Default

    az sam ot karnobat i nai blizkiia serviz e v burgas"bosh".tam shte mi otregat glavata.dali shte se opravia sam .imam priiatel v serviz ne e specializuran na itlianski avtomobili no tova ne e osnovnoto mislia.

  9. #9
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Mnogo vnimavai ako pipash glavata kak shte zacepish variatora na klapanite , za da ne se nalaga da idvash v vanto trade
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  10. #10
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    48
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155
    az sam ot karnobat i nai blizkiia serviz e v burgas"bosh".tam shte mi otregat kutiiata.dali shte se opravia sam .imam priiatel v serviz ne e specializuran na itlianski avtomobili no tova ne e osnovnoto mislia.
    izviniavai ne glavata a kutiiata

  11. #11
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    e ako svaljash kutijata smeni kapachkite na balansirashtite valove - 2X4 leva sa i golemija semerin na vala kam 30 leva e
    suediniteljat e veche tvoja grija zavisi kakvo kachesvo izkash no po dobro ot valeo njama
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    мотора 1.6 няма балансиращи валове

    относно ремонта на съединителя всичко зависи от това на каква цена ще си намериш съединителя защото те варират от 200 до 400 кинта за комплекта

    бих те посъветвал да смениш комплект феродов и притискателен диск и аксиалният лагер

    иначе незнам при вас как е но в София за до 120 лева е нормално да ти сменят съединителя

    както знаеш за смяна на съединителя се свалят скоростите така че тогава можеш да ги ремонтираш и тях, скоростите обикновенно страдат от синхронизатори, а те са около 40 кинта и са доста универсални във всички италянски скоростни кутии
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  13. #13

    Default

    Аз бих ти препоръчал да си търсиш здрава и работеща ск.кутия но с тоя двигател трудно ще намериш.Ако мислиш да ремонтираш старата по-добре я занеси в сервиз където знаят какво правят щото става страшно.Семерингите по скоростите не са скъпи.И трите да ти излезнат към 50-60лв.Този на к.вал е доста скъп ако е оригинален.Иначе ако отидеш в магазин за семеринги ще си намериш и за 15-20лв(зависи от размера) качествен.Съединител комплект на Стамболииски да е към 150лв но можеш да се обадиш и да си направиш справка на цените.

    Има и една добавка Gear Protect на Liqui Moly за рециклиране на всичко в ск.кутия но е доста скъпа към 60-70лв и при скукан синхронизатор няма да ти помогне.

    Успех!

  14. #14
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ehaa vinagi nauchavam oshte neshto
    misleh che vsichki dvuvalki 16V imat sinhronizatori
    na stamboliiski 150 leva e Panter suedinitel , i mi kazaha 10000 km i pak e za smjana shtoto demfernite pruzini bili kalpavi
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    ehaa vinagi nauchavam oshte neshto
    misleh che vsichki dvuvalki 16V imat sinhronizatori
    na stamboliiski 150 leva e Panter suedinitel , i mi kazaha 10000 km i pak e za smjana shtoto demfernite pruzini bili kalpavi
    той дори и 1.8 няма балансиращи валове
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •