Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: 156 1.8T.S VS 156 2.4 JTD

  1. #16
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз съм за бензинчето пак толкова ще върви, 2 пъти по-елементарни ремонти.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #17
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Скъпи колега dtmpower! Ти си НАИВНИК! Не се обиждай - с най-добро чувство ти говоря. Знаеш ли кога една кола се купува тук в БГ втора ръка? Най-сигурно е, когато директно я свалят от автовоза. Виждаш я в 'оригиналния' й вид - изподрана, мърлява, вътре евентуално УЛТРА мърлява, може би с някоя друга вдлъбнатина, захабен мокет и т.н. Това е ИСТИНСКАТА кола в 98% от случаите.
    Нека сега да ти разкажа една история. Тук в Пловдив, на Карловско шосе има много автокъщи. Една след друга, по-големи и по-малки. Има една, чийто собственик е един мангасар. Както и да е, без ксенофобия и пр., просто си е сиганино човека. ОК, дотук добре! Та, служителите на въпросният джамбазин са много способни и сръчни специалисти по естетиката. Да кажем пристига поредната пратка брички. Една Алфа Ромео 156 примерно, 350 000 км, дроп мръсна, дроп зле НА ВЪНШЕН ВИД, под капака не знам, нямам идея, както дойде. Какво следва след това? Започва изкуството по украса и рехабилитация. Свалят се седалки, сваля се мокет. Пране, миене, центрофуги, прахосмукачки, каквото се сетиш. Отвън - вдлъбнато на 10 места да речем. Няма проблем. Кой ще си играя да ти изчуква, камо ли заменя? Мнееееее. КИТ след КИТ, ама не океански. Там калника има мазна джазга - aucune probleme - хайде момци, пускайте компа, да се забърка подходяща конфигурация, после пръскаме и... Пу-пу-пу - КАТО НОВА Е Е, да ама не. Волана - разпада се, нищо - дай ще го "подковем". Хайде, ето ти и екстра - маншонец. Тапицерията е леш - че за какво е Айшето - ще бродира. Ама то кожа - има препарати, освежаваме. И така, сещаш се. Това е изкуство, подчертавам. Една кола не се купува заради ултра джиджиния си вид, не само, поне. Важното е какво има под капака, сърцето на колата двигателя в какво състояние е, както и ходовата част - нещо МНОГО съществено. Това те интересува, а тези 80 000??? Ахахахахахахаххахааааааа. Забрави! Толкова навъртат за 2 години. Карал си бими, имаш опит, но разсъждаваш наивно. Те, нашите, автогении на това разчитат. О, ама то Алфета - меден вид, малко киприм - муцинка. Под капака е сапата, ама кой го ебе - нали колата е бонбонец. Да ама не, курец е. Моята кола като я взех имаше (а и още има) някои козметични забележки, но ела и чуй мъркането на двигателя - радост за ухото.
    Забрави Дупница и пиши на кирилица. Много здраве и късмет при покупката.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #18

    Default

    Ма колега, ти кара ли ги тези алфи?Да няма драми от рода на купих я и за 1 год. бутнах 3 бона по нея.
    Тук сме да ти помогнем, защото всички сме патили(за съжаление едни повече от други).
    Има шанс да грешим, отиди , виж, пусни ги на диагностика, вземи с теб човек който има и кара 156(поне, да не кажа майстор),покарай ги и тогава решавай.Външния вид на тези коли е мн.добър.
    Забелязах че червената е снимана във ферибот с итал.номера, т.е. е докарана на собствен ход и има голям шанс да е без много забележки.
    Но както ти казаха колегите, външен вид се докарва, но двигател - не.
    Ако е счупен , ще кихаш много пари....
    за километрите не се и надявай да са реални!Поне не и 80,000.По вероятно е 180 или 280 +++ хил.Но това не винаги е проблем.Интериора видяхме че е запазен, сега остава ти да провериш окачването и двигателя.Ако няма много забележки, купувай и не забравяй да сваляш поне по 50-100 лв. от цената за всяка забележка която видиш или покаже диагностиката.
    Успех и дано скоро да ни зарадваш с нова алфа в клуба
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by dtmpower
    da ti kaja obikalam ot 3 meseza po avtoka6ti, i si tarsq to4no 156-za. haresva mi formata mnogo, no za prav pat popadam na 2 alfi i 2 mi haresaha mnogo, ne sa nekoi smradlivi kakto pove4eto. moje i da ima ulovka nz no as sam si po prinzip kasmetliq s kolite sega karam e39 525d i e na 260km no ne iskam da go pohabq kato predi6noto e34 520 karah go do 480k na gas bes problemi i go prodadoh na tezi km. kakv rashot ti dava 156-zata 2.4jtd? stila mi na karane e dosta spokoen
    Ами какво да ти кажа Явно яко си се навил на Алфа... Наистина и аз много ги харесвам и въпреки че често ме ядосва като малка курветина, много я обичам и едва ли следващата ми кола ще е друга освен алфа...Щом караш спокойно, предполагам че разход от 6.5-6.9/100 със 160 км/ч по магистрала че ти хареса. В София отиваме на 8-9л/100( поне при мен е така). Ако си се навил на жтд-то имай предвид че поемаш голям риск, защото е скъп за подръжка. Задължително диагностика. Дебитомера е доста скъп консуматив, също така алфите страдат от термостат и може да е развален. Това не е болка за умиране, защото струва около 70-80 кинта и се сменя лесно. Иначе, тези мотори много ги хвалят, че са издръжливи, стига да не се прегряват и да се карат с хубаво масло.... Колата е доста пъргава и мощна и е истински кеф да и настъпиш газта. На дълъг път не изморява и скорост от 200км/ч се усеща като 120. На моята съм и вдигал 210 това е на 4200об/мин и има мегдан до 5000 об/мин. но ми дожаля за мотора да вдигам повече (не че му има нещо). Вероятно ще има забележки по окачването. По този повод, моята като я купувах и смъкнах 800 кинта от цената. Продавачите ми викат: "Това са само тампони на стабилизиращата щанга." Да ама не- 3 носача и биалетки.... демек сичко. Може и каренце да тропка ( Напъни я в завой, като я караш и задължително ще се чуе), но то струва 130 лева, за разлика от каре за Хонда или Нисан, където отиваме на 500 кинта Всичко друго е на късмет. Моята я купих без диагностика само извадих пръчката за маслото и отворих капачката за антифриза и му казах на момчето- газ до дупка - така няколко минути.... и аре сега е моя... После, като я закарах в АутоИталия на диагностика, ми казаха че мотора бил като нов За да знаеш, дали върви добре колата, мога да ти кажа, че до 2000 об/мин. е мъртвец, след това се изтрелва и така до 4500-5000 об, като след 3000 об. ускорението става по-плавно. На празен ход колата не трядва да пуши!!! Всъщност трябва да пуши само при рязко настъпване на педала по време на движение.
    Успех и дано попаднеш на читав екземпляр

  5. #20

    Default

    sutrinta probvgah i dvete koli4ki sa unikalni, do nedela 6te re6a koq da e. pove4e sam za benzinkata, strahoten glas vadi i e dosta pargava. karah q blizo 30 min. i pi4a ne iska dori i pari za benzin. dori sega misla 4e 6te ispratq edin priqtel da q kapariraaaaa. naprao se keffa mnogo. ve4e si tarsq i nqkoi ne6ta v neta. iskam da si sloja predna i zadna bronq na GTA i pragove, kade moga da si gi zakupq imate li info. i janti 17-ki 6te sloja 4e imam 4istak novi zimni gumi za 17-ki. ebasi qkata kola a zveta ne e metalik a e pastel. pi4a vika Rosso alfa tova bil zveta na alfata v ponedelnik 6te ka4a hubavi snimki na ma6inata 100% 6te q vzema ve4e sam siguren

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by dtmpower
    сутринта пробвгах и двете колички са уникални, до недела ще реша коя да е. повече сам за бензинката, страхотен глас вади и е доста паргава. карах я близо 30 мин. и пича не иска дори и пари за бензин. :Д :Д :Д :Д :Д дори сега мисла че ще испратя един приятел да я капарирааааа. напрао се кеффа много. вече си тарся и някои неща в нета. искам да си слоя предна и задна броня на ГТА и прагове, каде мога да си ги закупя :Д имате ли инфо. и янти 17-ки ще слоя че имам чистак нови зимни гуми за 17-ки. ебаси яката кола :лол: :лол: :лол: :россо_спидер: а звета не е металик а е пастел. пича вика Россо алфа :Д :Д :Д :Д :Д това бил звета на алфата :Д :Д :Д в понеделник ще кача хубави снимки на машината 100% ще я взема вече сам сигурен
    Почни да пишеш на БГ наи-накрая!

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  7. #22

    Default

    Ne moga za da napiu6a ne6to mi trqbvat 3 4asa sajelava nqma da pi6a pove4e

  8. #23

    Default

    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  9. #24

    Default

    Има си кирилица в самия форум, когато пишеш нова тема, до Заглавие,едно синьо квадратче.
    Дано купиш червената
    Успех с покупката
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  10. #25
    Ненормален с книжка ital_fen's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна 04 Варненчик
    Age
    38
    Posts
    152

    Default

    dtmpower



    ne razbiram, iskam samo da mi kajete mneniqta vi za tezi 2 modela. a dali sa ko4ini ili ne as 6te prezenq.

    80% ot kolite v varna i burgas sa ot dupniza

    NE VI KAZVAM DA SI KUPITE KOLA OT DUPNIZA. ISKAM SAMO VA6TO MNENIE, ZA6TOTO NIKOGA NE SAM KARAL ALFA.


    BLAGODRQ VI[/quote]

    Колега тука малко грешиш, колите във варна може да дойдат от всяко друго място освен от дупница. Невъзможно е. Баща ми кара автовоз и се познава със доста голяма част от собствениците на салони във варна а и знае пазара къде е(на коли). Не си струва да се купуват от там след като в италия са по евтини и НЕ СА НАРЕДЕНИ.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 163hp 04/Renault Laguna 2.0 16v 140hp 01./Opel Movano 2.8 DTI 02
    Ex AR 147 1.6 120hp 05 /AR 156 2.4jtd 1??hp/ Fiat bravo 103++hp / Fiat Coupe 131hp/Dacia Logan1.5 DCI 08'/ suzuki GSXR 600 SRAD мах speed 280km++

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Плевен/Виена
    Posts
    57

    Default

    dtmpower и ти ли предаваш фронта.Така е алфите са хубави коли ама феновете им са лоши спрямо нас феновете на БМВ.Ние не ги плюем ама те винаги едни гърди.Напред да са живи и здрави пичовете и малко по добро отношение ако може Иначе на мен червената ми хареса повече и верно с тая червена кожа е много готина.Ако и тя беше с мотор ЖТД щеше да е още по добре
    BMW E36 328CI 04.1998 - 230 кончета, 6-степенна скоростна кутия от Е46 330 и шпер-диференциал
    ALFA ROMEO 155 2.5TD 12.1995 - много скъпа вече тая нафта
    BMW E36 320CI 02.1995 - абе става

  12. #27
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    DanewRomeo
    ако е тоя циган
    дето си мисля за него
    си много прав
    голем скулптор е
    хахахха
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #28
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Ами аз на година правя по 7 000 най много 10 години това са 70 000 км. Не всички въртят толкова много, лошото е че тук се вкарват само таралясници но си има и ефекта на ЕГНто. Колкото и да го пазиш си се троши Червената на външен вид с тея джанти кожа е страшна, но според мен за тези пари има нещо скрито по нея прекалено добра за да е истина
    156 1.8 TS

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •