Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: DayLight Alfa Romeo 166

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Колеги, моля да споделите впечатления от ползване на дългите с DRL модул като дневни светлини.

    Това, което ме интересува е дали КАТ се заяждат за този вариант.

    Че ми омръзна да сменям ксенонови крушки за щяло и нещяло.
    Не че се набутвам с някакви пари, но искам да си пазя късите за моментите в които наистина ми трябват.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Дупница, София
    Posts
    25

    Default

    От 6 месеца карам с DRL модул направен от мен и нямам никакви проблеми с КАТ. Запалва плавно дългите светлини на 30% (с опция за настройка от 20% до 50%) и функция изпрати ме до вкъщи.
    Мисля че имам останали още няколко модула.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Circuit diagram.jpg  
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140HP

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Аз карам с това:
    http://smartdrl.com/SmartDRL6v4.pdf
    Имам същото и на 156цата. Работи перфектно!
    Монтажа на 156-цата е песен, а на 166-цата кошмар!
    И на двете коли е на дългите. КАТ не са ме спирали до сега. Надявам се и в бъдеще да е така.

  4. #19
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default

    Колеги това с плавното запалване става ли за ксенон?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Не. Принципа е съвсем различен.

  6. #21
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default

    А можете ли да ме упътите къде да си сложа модул за самостоятелно включване на светлините,и някои модули имат функция като изгасиш колата да светят още малко фаровете.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  7. #22
    Запален алфист tweety's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Quote Originally Posted by jumbo797 View Post
    А можете ли да ме упътите къде да си сложа модул за самостоятелно включване на светлините,и някои модули имат функция като изгасиш колата да светят още малко фаровете.
    Защо ти е модул за самостоятелно включване на светлините? Повечето италиански коли имат една много хубава функция - като извадиш ключа всичко гасне, т.е. остави си фаровете постоянно включени и когато завъртиш ключа на контакт те ще светват сами и като махнеш контакта ще се изключват. Относно светенето още малко след гасене се нарича "follow me" и до колкото съм запознат 166 го нямат. За това вече ще ти е необходим някакъв модул или направата на такъв.

  8. #23
    Не страст, а болест! jumbo797's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин
    Age
    45
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by tweety View Post
    Защо ти е модул за самостоятелно включване на светлините? Повечето италиански коли имат една много хубава функция - като извадиш ключа всичко гасне, т.е. остави си фаровете постоянно включени и когато завъртиш ключа на контакт те ще светват сами и като махнеш контакта ще се изключват. Относно светенето още малко след гасене се нарича "follow me" и до колкото съм запознат 166 го нямат. За това вече ще ти е необходим някакъв модул или направата на такъв.
    това е целата колега,да се включват сами и да има тази функция!затова питам за такъв модул!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140hp/after remap 190hp/ Fiat Bravo 1.9 JTD 105hp/after remap 140hp/!!!/Suzuki750 Gsx-R 150+hp.


  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Най после си сложих DRL модул и оттук насетне ще ползвам дългите като дневни на 20% от мощността им.
    Всичко работи перфектно - плавен старт на светлините след като двигателят запали, възможност за програмиране на процентите от 20 до 50, минимално преправяне на инсталацията, функция "изпрати ме до вкъщи".
    Всичко това ми струваше 25 лв. + 1 час труд.

    Ето и резултата:

    1 - Дълги като дневни:



    2 - Дълги като дълги:



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Добре изглежда, добре че дългите са от външната страна на фара.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •