Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Алфа 156 1.6 на газ

  1. #16

    Default

    Amorphis какво стана сложи ли си газова

  2. #17

    Default

    Да колега сложих и се родих.Няма почти разлика бензин / газ , освен до 3000 об., е разбира се ходи малко по-малко на газ но какво пък.Още не съм я засичал колко харчи, но говорим за нещо от рода на 9 лв./ 100 км.
    Уредбата е BRC,с автоматичен ключ(палиш винаги на бенз.) с симулатори,кихалки,авански и все такива неща които не ги разбирам много , но газовата стана супер.
    Ще пиша още като покарам, утре имам път и ще засека колко ми харчи с точност.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  3. #18
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    днес изпадна една униклана 1,8 ТС и дадох поръчка на човек за 2,4 ЖТД коъто обаче ми каза че са на по много километри дизелите в чужбина от сорта на по 200-250 и нагоре (мой човек си е)!Та сега дилемата е дали кат си дойде и не намери нищо да не взема ТС-а та за това искам да попитам с един готин ГАЗ Инжекцион за кам 1000 1200 кинта дали ще си залужава инвестицията или да си чакам за ЖТД (като весе съм прочел мненията ви за двата вида двигатели).Щото гледам некви фрапантни разходи от сорта на 12-15 градско И другото което исках да попитам е газовият инжекцион засяга ли пак стъпкови моторчета ланда сонди и такижа простотии които са си на колата или си бачка самостоятелно и примерно ако ми е преебе някое моторче или няква сонда там спокой да мога да си карам на ГАЗ без да ми забива муцуната да ми придърпва, прекъсва и т.н.
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Amorphis
    Да колега сложих и се родих.Няма почти разлика бензин / газ , освен до 3000 об., е разбира се ходи малко по-малко на газ но какво пък.Още не съм я засичал колко харчи, но говорим за нещо от рода на 9 лв./ 100 км.
    Уредбата е BRC,с автоматичен ключ(палиш винаги на бенз.) с симулатори,кихалки,авански и все такива неща които не ги разбирам много , но газовата стана супер.
    Ще пиша още като покарам, утре имам път и ще засека колко ми харчи с точност.
    колко пари ти излезе?

  5. #20

    Default

    540 лв. с прегледа и стикера от ДАИ.Моята не е ГИ, щото съм с метални колектори . Изчаквам все още да я засека и да улегне малко и ще пиша пак.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  6. #21

    Default

    Поредния въпрос от моя страна .
    Имам симулатор , но нямам джаджата която се казва ламба - контрол.
    Необходима ли ми е ? С обикн.АГУ съм.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  7. #22
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    От към разход и динамика е добре да има ламбда контрол, но не е абсолютно задължителен
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  8. #23

    Default

    Въпроса е , мисля, че сега трупа грешки и на бензин има проблеми при вървежа, дави се, мудна е , бе с 2 думи не върви изобщо като хората на бенз.А на газ няма никакви ядове.
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  9. #24
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Вероятно трупа грешки щото симулаторите на са добри, пък и на Алфа компа е труден за лъгане със симулатори. Айде да направиш една диагностика и да се види какво ще излезе, пък после да мислим пак...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #25

    Default

    Проблема се оправи.Добре че има хора , които разбират от Алфи в тоя град.Симулатора се оказа проблема,колата е 6 Жалко че ще я продавам
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  11. #26

    Default

    здравеите колеги.преди два дена пуснах тема за алфа с обикновенна газова уредба.доста хора ми се присмяха но както и да е алфата си е моя и аз си решавам какво ще става с нея .та да се варна на вапроса./иаз отначало се чудеш дали ще варви тая кола, дали ще има някви проблеми ,колко ли ще ми гори.но при този скап бензин викам си ще рискувам.вземах турска уредба-газов клапан,нивомер комплект с бутилката и изпарител италиански ланди рентцо.плочка с две клапи едната пази дебитомера а другата другата освобоjдава налягането на ванка. монтирах си уредбата и слогих сащо и симулатор на диузите.в краина сметка резултата е--10л --80кл изминати градско.10лв-95кл иззминати изван градско при скорост 140./и това удоволствие ми костваше 350 лв.uspeh.
    @deksi@alfa 156 1,8 twin spark s obiknovenna gazova

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •