Results 1 to 8 of 8

Thread: 156 гасне сама - дайте съвет

  1. #1
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default 156 гасне сама - дайте съвет

    Писах в общи приказки за този проблем но беше между другото за това пускам отделна тема. Проблема е следния:

    Бях на диагностика и момчетата изчистиха една грешка покзаваща че лампата за температурата на двигателя се е включвала. След това обаче като я загася и после дам на контакт светват лампата на инжекциона и лампата за температурата - е изгасват си заедно с другите лампи, но като я запаля работи 5 секунди и гасне сама. Така няколко пъти докато си заработи нормално. Снощи като я паркирах пак го направи тоя номер и не знам днес дали пак няма да прави номерца. Някой знае ли какво може да причинява това? И дали с разкачане на акумолатора ще се оправи?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Тази маневра с разкачването ан акумулатора няма да се получи просто не им действа на тези коли има голяма вероятност МПХ моторчето за празния ход да е в основата на проблема има два начина за лекуване смяна за от около 200 до 500 лв според производителя или да се изчисти самото моторче но не е за всеки работа чистене то му. Има из форума доста написано можеш да потърсиш в търсачката като напишеш МПХ. Успех.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Тази маневра с разкачването ан акумулатора няма да се получи просто не им действа на тези коли има голяма вероятност МПХ моторчето за празния ход да е в основата на проблема има два начина за лекуване смяна за от около 200 до 500 лв според производителя или да се изчисти самото моторче но не е за всеки работа чистене то му. Има из форума доста написано можеш да потърсиш в търсачката като напишеш МПХ. Успех.
    Хубаво, ма точно при 156 как точно ще почистиш МПХ? На мен ми е много любопитно
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Posts
    7

    Default

    Много лесно можеш да провериш дали е от стъпковия мотор. Просто му откачи буксата на работещ ДВГ. Ако двигателя промени работата си - значи мотора работи, ако няма разлика - не работи. Включи дългите светлини - при откачване на буксата ДВГ трябва да вдигне оборотите доста. Провери си и жилото на газта, да не е разхлабено или много натегнато... А колата има ли (имала ли е)АГУ ?!
    Fiat Brava 1.4, 12v '97 - LPG
    Ford Fiesta 1.4 '90 - LPG
    -------------------------------------------------------
    You don't even think to call me Godfather, but now you come to me and say, "Don Corleone, give me justice."

  5. #5
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by msotiroff
    ... А колата има ли (имала ли е)АГУ ?!
    Ми не не е имала АГУ. Снощи пробвах няколко пъти лампите си изгастват, пали си нормално. Надявам се че повече няма да се повтори. Благодаря за съветите.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by msotiroff
    Много лесно можеш да провериш дали е от стъпковия мотор. Просто му откачи буксата на работещ ДВГ. Ако двигателя промени работата си - значи мотора работи, ако няма разлика - не работи. Включи дългите светлини - при откачване на буксата ДВГ трябва да вдигне оборотите доста. Провери си и жилото на газта, да не е разхлабено или много натегнато... А колата има ли (имала ли е)АГУ ?!

    Хихихихи голям смях ше падне кат го направи тва Аве ти изобщо наясно ли си ква е колата кво представлява моторчето за празния ход и откъде си сигурен че изобщо има жило на газта
    Що само глупости ръсите немога да разбера
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Posts
    7

    Default

    А аз не мога да разбера защо не изкажеш ТИ компетентно мнение, а хулиш някой друг, че е дал погрешно предположение ?!
    Fiat Brava 1.4, 12v '97 - LPG
    Ford Fiesta 1.4 '90 - LPG
    -------------------------------------------------------
    You don't even think to call me Godfather, but now you come to me and say, "Don Corleone, give me justice."

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by msotiroff
    А аз не мога да разбера защо не изкажеш ТИ компетентно мнение, а хулиш някой друг, че е дал погрешно предположение ?!
    Ами ако фанеш да попрочетеш писал съм хиляда пъти по въпроса
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •