Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: ей толкова остава да си взема GTV, убедете ме pls !

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    76

    Default

    ето снимки колата е перфектна, но ми трябва по- голямя вече, нали се сещташ защо
    ALFA ROMEO GTV

  2. #17
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer
    колега,
    по мои сметки и пресмятания по информация от нета акциза за тази кола ще е 9256,68 лв. + 6000 лв цамата кола = 15256,68 лв

    Значи не съм бил толкова далече.
    П.С. Колите над 110 КВ са акцизни Ако не беше така щях да си търся 155 Q4
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Колите над 120 киловата са акцизни,аз съм го преболедувал точно това GTV, затова се кротнах с 2.0 и акциза му е около 10000 лв.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  4. #19

    Default

    на мен ми казаха че акциз се слага само на допънителните киловати, а не върху цялата мощност

    едит:

    мдаааа прочетох закона и за коли втора ръка е върху цялата мощност ще ми дойде малко горница да плащам 15000 лв, като към това се добавят едно 1500 лв докато я докарам тука, щото няма да ходя сам така или иначе...


  5. #20

    Default

    http://www.mobile.de/SIDmJvH37h9WCU.39k ... 254921809&


    това как ви се струва ? както ми се вижда тази е под 150 KW и май ще е по-тънка

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    4естно казано не те разбирам..ни кожен салон има,ни знаеш в какво състояние е,над 9 бона със сигурност идва,оттам нататък като почнеш да сменяш,щото на такава цена няма да е идеална...пък и да ходиш специално за една кола..излиза доста по-скъпо отколкото на автотърговците,когато натоварят цял автовоз.преди 2 год.когато бях в Англия се бях навил за гтв от Герм.,званнях им на немците..всичко на по-ниска цена се оказваше с някакъв "дребен"проблем.но в крайна сметка ти си решаваш
    Alfa Romeo GTV 2.0TS 16V

  7. #22
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    + 1000 кинта да я докара + 1000 кинта да и смени ремъчките и ролчиците и тук таме някой носач недай си боже ма като основен проблем се явява акциза, а той е толкова голям само заради пустите му магарета, но инъче е много яка мръвка
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  8. #23
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev
    " There are many complaints that the Spider is displeasing to drive around tight corners, however the subtle flexing of the chassis improves grip and is a very rare feature. The Morgan is the only other car to share this feature. This flexing of the car can scare less able and less experienced drivers. "


    другото което съм чел е от немски и английски списания от преди няколко години
    Колега мерси за интересното материялче наистина. Имаш ли спомен от къде е ??? ако можеш да ми дадеш линк!!! мерси

    А иначе колата наистина има лека флексабилност (ебаси думата, ама усукване не ми се искаше да кажа) И наистина много я харесвам как взима завоите. Преди месец бях на 5000км пътуване с джип Нисан и след като си се качих на колицата ми направо изпитах 3 оргазЪма един след друг.... много си ми харесва... да не говоря какво облекчение да не усешташ никакво странично люлеене на колата и шаване (от джипа и високите коли).....

    Аз съм вдигал с моята кола 230 по километраж, но GPS-а показваше 123км/ч.. а тя по каталог уж е ограничена на 215 (кабриолет е)... така че ГТВ ще вдигне повече...


    Единствения "проблем" на Спайдера е че е укрепен (заради липсата на покрив и съответно макар и много бърз (когато си го потдържаш) няма ускорението на "резачка" (прости ми господи голфаджийския израз).

    Дано съм бил полезен
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  10. #25
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    ...
    Имаш ли спомен от къде е ??? ако можеш да ми дадеш линк!!! мерси
    http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_GTV_&_Spider

  11. #26

    Default

    мда това точно изречение е от wikipediata, но иначе го бях чел точно това и в някакви списания, имаше статия някаква за кабриолети и беше споменат спайдера.

  12. #27
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default Re: ей толкова остава да си взема GTV, убедете ме pls !

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev

    може ли да се барне двигателя че мощността да стигне до 170-180 коня ? 215 км/ч просто ми се струва не достатъчно на фона на това което съм свикнал и ми се ще ако си взема да мога да я изцеда поне до 240.
    Максималната скорост зависи повече от скоростната кутия отколкото от конете + това показанията по книжка винаги са занижени.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •