Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: очакван разход GTV

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    ВАРНА
    Posts
    65

    Default очакван разход GTV

    Gents- въпреки че е доста бсъждана тема във форума, бих искала да питам- при изцяло сменена аусп. система+спортен въздушен филтър +17" джанти (без чип) колко би следвало да гори? Разбира се не очаквам да е малко, но все пак 16-17/100 градско ми се вижда малко ненормално.. при това още зимата не е започнала
    Въпреки,че дават А95 за стандартно гориво- вие с какъв бензин карате
    Alfa Romeo GTV 2.0/ 16 1997

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    ВАРНА
    Posts
    65

    Default Re: очакван разход GTV

    Quote Originally Posted by aya
    Gents- въпреки че е доста бсъждана тема във форума, бих искала да питам- при изцяло сменена аусп. система+спортен въздушен филтър +17" джанти (без чип) колко би следвало да гори? Разбира се не очаквам да е малко, но все пак 16-17/100 градско ми се вижда малко ненормално.. при това още зимата не е започнала
    Въпреки,че дават А95 за стандартно гориво- вие с какъв бензин карате
    Сори-но пак нещо съм направила сподписа си GTV 2.0 16V 1997
    Alfa Romeo GTV 2.0/ 16 1997

  3. #3

    Default Re: очакван разход GTV

    Quote Originally Posted by aya
    Gents- въпреки че е доста бсъждана тема във форума, бих искала да питам- при изцяло сменена аусп. система+спортен въздушен филтър +17" джанти (без чип) колко би следвало да гори? Разбира се не очаквам да е малко, но все пак 16-17/100 градско ми се вижда малко ненормално.. при това още зимата не е започнала
    Въпреки,че дават А95 за стандартно гориво- вие с какъв бензин карате
    а колко ти дава сега като разход, преди промените???

    аз не съм сменил генерация имам конус (вероятно зацапан сега) и нямам чип....и михарчи 16 вече от месец...лятото до 13 си беше...ех
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    ВАРНА
    Posts
    65

    Default

    ами аз така я взех..и не знам преди какъв разход е давала Сега разходът е някъде към 16/100 градско- без климатик...
    Alfa Romeo GTV 2.0/ 16 1997

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by aya
    ами аз така я взех..и не знам преди какъв разход е давала Сега разходът е някъде към 16/100 градско- без климатик...
    ами и моята е така.....градско 16 извънградско 8 до 9....
    Отиди я разбери.....Защо е такава разликата незнам...
    Скоро ще сменя свещи и имам опасения,че може да се подобри защото са ми за смяна моите... Иначе сонда съм сменял и дебитомера е ок ужким по последните тестове пролетта при Бобо и веднъж в Бош. А и нямам "дупка" в оборотите...до прекъсвач си е ок....мисля че е от свещи и непран конус филтър...ще видим.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    ВАРНА
    Posts
    65

    Default

    Ами не знам,- уж всичко й е наред, а продължава да гори поече, по - странното е, че от ауспуха направо си мирише на неизгорял безнин
    ще я наблюдавам зимата и успех с твоята
    Alfa Romeo GTV 2.0/ 16 1997

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by aya
    Ами не знам,- уж всичко й е наред, а продължава да гори поече, по - странното е, че от ауспуха направо си мирише на неизгорял безнин
    ще я наблюдавам зимата и успех с твоята
    абсол'тно така е и при мене и затова ме навежда на мисълта за свещите.... ако не е дебитомера поради който може да работи богато колата, то би трябвало да са свещи и просто не съвсем перфектно да изгаря сместа..... да кажат майсторите?!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    ВАРНА
    Posts
    65

    Default

    ами супер..само дето се оказа, че едва ли има майстор във Варна, който познава ГТВ-тата и може да каже нещо със сигурност
    Alfa Romeo GTV 2.0/ 16 1997

  9. #9

    Default

    на наща сменихме свещите е Денсо иридиум пауър и пак разхода е 15+....имам чувството че сутрин като е студена гори като змей...другото е че аз съм с 18" джанта и не очаквам чудеса. за тва аз спрях да засичам разход - щото се плаша.....карам, сипвам, псувам и пак карам!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer
    на наща сменихме свещите е Денсо иридиум пауър и пак разхода е 15+....имам чувството че сутрин като е студена гори като змей...другото е че аз съм с 18" джанта и не очаквам чудеса. за тва аз спрях да засичам разход - щото се плаша.....карам, сипвам, псувам и пак карам!
    И аз така...Имам сипвам..нямам не...
    И тва с лекото каране.....Братче карам Спайдер и давам 30лв на 100км е га я карам лекинко...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  11. #11
    започва да се пристрастява BAKA's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by proper
    Quote Originally Posted by bouncer
    на наща сменихме свещите е Денсо иридиум пауър и пак разхода е 15+....имам чувството че сутрин като е студена гори като змей...другото е че аз съм с 18" джанта и не очаквам чудеса. за тва аз спрях да засичам разход - щото се плаша.....карам, сипвам, псувам и пак карам!
    И аз така...Имам сипвам..нямам не...
    И тва с лекото каране.....Братче карам Спайдер и давам 30лв на 100км е га я карам лекинко...
    хахаха много ясно! Тя лекинко се тормози психически. Имам чувството, че изпада в стрес и харчи още повече. Удри на газта, форца, ръчка и те така!
    Иначе в София трафика е ужасен нормално е в задръстванията да харчат много. Във Варна не знам как е положението...
    Алфа е диагноза
    Аlfa 147 JTDm
    Alfa GTV Extreme
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Кво се нервите бре на Вльо дизела харчи 14-15 вие бензинките ги мислите - Сериозно - вземете си вкарайте в час колите че резил 15+ разход хич не е цветущ за колите ви и говори освен за харча и за невървеж
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by BAKA
    Тя лекинко се тормози психически. Имам чувството, че изпада в стрес и харчи още повече. Удри на газта, форца, ръчка и те така!..
    Хахахаха супер
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    ВАРНА
    Posts
    65

    Default

    Иначе в София трафика е ужасен нормално е в задръстванията да харчат много. Във Варна не знам как е положението...
    Абе във Варна хич няма такъв трафик като в София.. 2-3 месеца през лятото само става много готино

    Еинственото, което остава е да харчи много докато е студена, така че сутрин повеко ще изчаквам на място, пък дано й помогне
    Alfa Romeo GTV 2.0/ 16 1997

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    Що не пробваш с по-хубав бензин,Редекс добавка,може и някаква добавка за маслото.При мен определено падаше разхода със 100 октана и добавка Редекс-по-скъп бензин,но се изплаща..друг въпрос колко е здравословно за двигателя..не знам дали му се отразява,чувал съм най-разл.мнения
    Alfa Romeo GTV 2.0TS 16V

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •