Results 1 to 12 of 12

Thread: Alfa Romeo 147 jtd vs Alfa Romeo 147 jtd facelift разлики ?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Здравей колега, изрично си писал, че те интересува само 115 и 120 к.с., но преди фейса няма 120 к.с. Има един много интересен и хубав мотор, преди фейса, а именно 140 к.с. 16V jtd. Горещо го препоръчвам. Ако не ти е проблем визията, общо взето разликите са козметични.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  2. #2

    Default

    Благодарен съм на всички ,които са споделили мнение по темата ми. За мен този форум от всички автомобилни е форума с най - френдли настроени участници.
    Причината да предпочитам най- малките дизелови двигатели на 147 е ,че като вървеж ми се струват пооовече от достатъчни ! Карал съм съвсем малко такава Alfa (115 коня) и бях очарован от набирането . Направо не ми се вярваше. Още повече ,че собствената ми кола тогава беше Audi a3 8L 1.9 tdi 110 к.с. При положение ,че става въпрос за един от най- легендарните двигатели на ВАГ само 5 коня по – малко , разликата във вървенето ми се стори осезаема.
    Причината да ме спира да искам двигател 1.9 jtd 140 или 150 коня е ,че според някои бг видео блогъри по- големия 1.9 jtd 16v , e по- скъп за подръжка и като евентуални ремонти..

    https://www.youtube.com/watch?v=dOCiHM4VjmA&t=295s На това клипче между 6 та и 7 ма мин. Говори за разликите межди 8v 120 к.с. и 16v 150 к.с.
    Иначе определено би ми харесало 6 та скорост и т.н. Ще съм благодарен ако споделите , кое по точно му е по скъпото на подръжката и евентуалните ремонти.

  3. #3

    Default

    Ако може някой да изкаже мнение за тази обява дали си струва цената https://www.facebook.com/marketplace...8785807875383/ 700 евро.
    Доколкото разбрах е с проблем в дюзите. Дава като бонус май и някакви дюзи които били ок за колата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •