Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 75 of 75

Thread: 1.9 ЖТД - гасне в движение при напън

  1. #61
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Колега трябва да го изровя....и да го кача на ФТПто....подсетиме утре или други ден...на ЛС...не се притеснявай да ме тормозиш
    Благодаря много!!!!
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  2. #62

    Default

    Quote Originally Posted by KGB
    Проблема идва от следните неща:

    1. Запушени маркучи за обратна нафта....скапан горивен филтър

    2. Боклук влезнал (прашинка, не очаквайте да видете нещо) в помпата....в следствие на скапан горивен филтър

    3. Регулатор на помпата не работи като хората.

    4. В редки случеи датчик на рейката

    5. Най-лошото...помпата да е "изтропала"....особено ако мине вода през нея става страшно.

    За дюзите сега не ми се пише
    Колега , интересното е че проблема дойде точно след смяна на дюзите и не изчезна след обратно връщане на старите , преди малко разбрах че ако не давам газ до край си влиза в червеното без дори да придърпа (връщам газта с около само милиметър от крайно долно положение ) , понеже имам донор ако никой не знае точният проблем след като го отсраня ще пиша да имат представа и други колеги ако и се случи подобно нещо

  3. #63

    Default

    един въпрос, защо смени дюзите?

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  4. #64

    Default

    ами просто ги имам налични даже са по добрите не са 002 а са 068 накрая а със старите както писах след престой като запаля джигателя и дави на около 1500 някоя от дюзите защото пуши силно на неизгоряла нафта и работи неравномерно ( просто някоя от дюзите пикае в тези обороти и после изчиства ) не ми се гадаеше коя дюза е за тва смених всичките с другите проблем от подобер род няма .

  5. #65
    Луд климатичар!
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София Младост
    Age
    39
    Posts
    99

    Default

    абе да ви кажа,че и аз имам същия проблем от как съм я взел ама все не ми остава време да я закарам да я погледнат.дано се поизяснят нещата

    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150+++hp
    EX = Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    EX = Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  6. #66

    Default

    абе май доста хора с жтд-а имат този проблем , след смяна на дифтунгите проблемът намаля но пак ми го направи веднъж , май накрая ще си я карам бавно и няма да има пролеми , незнам ма като се кача в нея имам чувство че карам бензинова кола

  7. #67
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Не, колега. Доста хора с JTD-та го нямаме този проблем. Златно правило при експлоатация на автомобил (и, кой знае, може би особено Алфа Ромео) е да не се бърника нищо по колата ако тя е в изправност и не прави проблеми. Почнеш ли манипулациите си мислиш, тя ще ми се отблагодари, че така я гледкам, ама на - курец, брато. Почват филмите
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  8. #68
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Това с помпите определено си е слабо място на ЖТД (едно от малкото уж). До голяма степен си е до късмет
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #69

    Default

    Не им е слабо място...от някоко хиляди коли в БГрия....сигурно едно 10-20го имат този проблем...и все пак това са коли на много много км-ри и на вече почти 10години.

    Нормално е за това време някъде нещо да се е запушило или износило.

    За София мога да ви кажа къде почти на 100% ще ви оправят колите...ВантоТрейд...търсите Тони....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #70

    Default

    Засега единствено виждам че описвате помпата за високо налягане като проблем , имам я но смяната не е много лесна а пък ако не се и оправи след смяната и направо незнам каво ще направя с колата

  11. #71

    Default

    Закарай си колата във ВантоТрейд ако имаш такава възможност.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #72

    Default

    Оказа се скапания датчик на рейла , четох из темите та викам и аз да го сменя че си имам една още за части и тя па зе че се оправи

  13. #73

    Default

    С една дума номер 4 от списъка който написах

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  14. #74

  15. #75

    Default

    Дано да се оправила колата колега и да си я караш със здраве

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •