Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75

Thread: 1.9 ЖТД - гасне в движение при напън

  1. #1
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default 1.9 ЖТД - гасне в движение при напън

    колата е от подписа - знам, че има раздел за 145/6 ма там няма мноо ЖТД ...

    та казуса е:
    колата гасне в движение при рязко подаване на газ, предимно в високите предавки (3-4-5) при 3000+ оборота. На 1-2ра никога не се е случвало, както и ако се замисля предимно нанагорно ми го е правила тоя номер - т.е. при повече желание от турбината.
    Заб.: Карам само с Еко Елда нафта с добавка Голдън Ийгъл.
    Дебитомера даваше грешки - сменен, промяна няма - е почна по-често да го прави (преди го правеше само на извънградско с висока скорост, сега почна и градско и на 2-ра веднъж)

    Дава и друга грешка - ниско налягане в рейката - т.е. недостиг на нафта - 15.Май. - оказа се, че е точно обратното - Прекалено високо налягане! - последно - аномалии в налягането ...
    та питането е ако някой е имал проблема и го е оправил как и какво е било :
    0. Дебитомер - сменен, сейм шит.
    1. помпа на високото налягане - ??? днес 23.05 ще се тества и това - това се оказа - кейс клоузд!
    2. помпа на ниското (тая в резервоара) - май туй ше да е ... или почна да го прави повече кат понамаля нафтата или си внушавам... внушил съм си - сменихме я за тест с такава от кола без проблеми - пак гасне.
    3. ебан датчик за високо налягане - ??? - ще се тества утре... тества се с нов - не е и това
    4. спукана рейка (тва е майтап)
    5. турбото пренадува - ??? - тествано - никак, стабилни 0.9 бара
    6. ЕГР соленоид - заминал, но и с сменен работещ пак се ебе колата...
    7. регулатор високо налягане - тествано с такъв от работеща кола - няма промяна.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  2. #2

    Default

    Ха... аз мислех да отварям същата тема...
    Проблема е ИДЕНТИЧЕН! Симптомите са СЪЩИТЕ... аз мога само да споделя какво съм направил до тук.. но без резултат...
    Таа... както казах проблема е гореспоменатия...
    отивам аз на диагностика... отчита грешка в Реала( помпата за високо налягане). променя се налягането както си изка ... на компютара излизат все различи цифри на налягане... та.. както и да е...
    излязоха още доста грешки... повечето от които са ясни.. и не са проблем...
    Зачистихме ние всичките... паля колата, съдирам и ГъЗъ... само в червеното я карах в продължение на поне 20-30 километра... и ното веднъж неизгасна!! Дори по магистралата вдигнах почти 200...(имаше много трафик и нямаше как повече, пък и трябваше да се отбивам)
    Таа... връщам се аз в бокса.. при компютара, слагане и пак кабела..
    И какво да ви кажа- О боже изумление НИТО ЕДНА ГРЕШКА !!!
    Останах меко казано озадачен...
    Много мислихме с мастуръ какво може да е ! ама то кво да му мислим като НЯМАШЕ ГЕШКИ !
    Цяла вечер след това си вървеше колата Перфетно... нарочно я карах само с педала до доло... и нищо...
    На другия ден.. старата песен на нов глас...!! Рекох аз да се изстрелям от една уличка , вкарвам аз върва-Гаааассс... 2-ра Гааааззз... и все едно некои ми резна маркуча за нафтата, заби муцината и изгасна...
    Спирам аз на авариини, още не съм спря... връщам ключа, въртя да паля... колата си пали все едно никога нищо не е ставало
    ШАХ И МАТ С ПЕШКАТА !
    Баааа... какво и става на тая кола...
    Някои може ли да даде някаква конкретна диагноза?
    ако някои се интересува мога да напиша и какви грешки даде(дадоха ми разпечатка на грешките)
    Които помогне, да се удави в бира дано !
    БЛАГОДАРЯ предварително !
    http://luchi.bg/ Парапети

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Е аз за това ти говорих днеска на срещата
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    е мойта не дава грешка в помпата ... още спорим с бобо ква даде - толко помним и двамата ... той казва че е дала грешка в налягането в рейката, аз, че е сработила защитата за пренадуване ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  5. #5

    Default

    хмм утре ще напиша какво Точно излезна на диагностиката ... да не бъркам нещо.! (че ся ме мързи да слизам до колата)
    http://luchi.bg/ Парапети

  6. #6

    Default

    Скоро очаквам разни нови ръководства за ремонтиране на 156/147 и ГТ....ако станат нещата ще имаме поне някаква стартова позиция.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7

    Default

    разпечатката ми от диагностиката:
    Блокове за управление, диагностика Alfa Romeo Дизел EDC 15c-5.7 Памет за повреди
    Контрол налягане в гор. колектор. Максимално налягане много високо
    Управление за времето за подгряване. Ток много висок
    Дебитомер за въздух. Неприемлив сигнал
    Синхронизация пазпр. вал към кол.вал . Прекъсвач на сигнала

    има и още някои, но нереални. Като Имобилаизер - неприемане на код(проблема беше в буксата и си го оправих )
    http://luchi.bg/ Парапети

  8. #8

    Default

    Малък шанс за оправяне, но я пробвайте с някой нов акумулатор....да видете какво ще стане.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #9
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Diesel pressure control: Pressure too high.

    явно с колегата имаме един и същи проблем и то е този.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  10. #10

    Default

    Акомулатора е чисто нов - Bosh silver (Доколкото съм запознат, един от наи-скъпите и добри на пазара !?!)
    http://luchi.bg/ Парапети

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Такаа крайни мнения както включително и на Владу не съм давал защото при еднакви грешки съм отстранявал различни проблеми и пак ви казвам ДИАГНОСТИКАТА НЕ Е САМО ЧЕТЕНЕ НА ГРЕШКИ

    След 2 дни ви обещавам да ви напиша подробен ферман на тема прекъсванията Оправял съм много и различни прекъсвания и гаснения - не може да се постави под общ знаменател проблема на различни коли Още повече колегите в чужбина с които работя определено изреждат поне 5 проблема поради които колата може да гасне и да сече

    Въпрос - На КГБ колата надуваше на над 2.1бара налягане и НЕ гаснеше - сега владу като според теб ти гасне от пренадуване дали да те туриме при на Петко проблема

    Още един въпрос мислите ли че има много общо в гсненето и прекъсването на 1.9 мотора и на 2.4 мотора
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    А пък моята от няколко дни, като е студена (ама понякога и топла де) при подаване на газ придърпва, а днес при едно такова придърпване при потегляне на светофар даже светка инжекторчето. После като я загасих и запалих отново вече не светеше. Но чат-пат си придърпва, все едно някой цилиндър прекъсва. Досега не е гаснала, нито при високи, нито при ниски обороти.

    Все не мога да намеря време да я оставя на Бобо да види кво и е на тая нафтова печка.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by pinko
    А пък моята от няколко дни, като е студена (ама понякога и топла де) при подаване на газ придърпва, а днес при едно такова придърпване при потегляне на светофар даже светка инжекторчето. После като я загасих и запалих отново вече не светеше. Но чат-пат си придърпва, все едно някой цилиндър прекъсва. Досега не е гаснала, нито при високи, нито при ниски обороти.

    Все не мога да намеря време да я оставя на Бобо да види кво и е на тая нафтова печка.
    Ми ти толкова километри и навърташ че докато не те изостави няма да се видиме с нея
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Нищожен километраж, за 2 месеца съм и навъртял само около 6 000 км, слаба работа за мен
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  15. #15

    Default

    еи... знаех си аз че бате Бобо ще внесе яснота
    Дори само да ме насочиш, ЩЕ Е МНОГО !
    Вече се наслушах на какви ли не акъли... !! Кои какво чул, недочул... се изазва....
    Да знаеш че като имам път към софия, задължително ще почерпя..!
    Много полезни неща разбрах само от твоите постове и доста проблеми си изясних и реших !
    почвам да си прявя списък с хората които задължително тряя почерпя в софия...
    Мааму стара все пичове там

    п.п. забравих да напиша че имам изгоряла свещ !
    и даде някакви грешки на всяка една дюза- грешен ток !(дюзите ги проверихме и всичките са в добро състояние !)
    http://luchi.bg/ Парапети

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •