Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Пукане

  1. #1

    Default Пукане

    Колеги,

    имах проблем със стабилизиращата щанга и смених тампоните (полиуританови) от Хед 91. Ок. Но ми остана пукането като спирам, като тръгвам и даже когато завивам. Някой имал ли е такъв проблем. Възможно ли е да са биалетки. Проблемът ми е в ляво и немога да установя от къде го вувам!?

  2. #2

    Default

    Ако са биалетни тампони трябва да чуваш пукане само когато завиваш и то при пълен ляв/десен....А при тръгване и спиране нямам идея защо...според мен , не би трябвало да е от тях,а най-малкото ако са ти и нови.Това е само идея но - може ли да са тампони на ДВГ?
    настояща - BMW 3er
    ex. Alfa Romeo 156 - 2006-2007
    ex. Alfa Romeo 164 - 2000 - 2005

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default Re: Пукане

    Quote Originally Posted by todorer
    Колеги,

    имах проблем със стабилизиращата щанга и смених тампоните (полиуританови) от Хед 91. Ок. Но ми остана пукането като спирам, като тръгвам и даже когато завивам. Някой имал ли е такъв проблем. Възможно ли е да са биалетки. Проблемът ми е в ляво и немога да установя от къде го вувам!?
    И при мен е така. Проверих биалетките - здрави са. Тампони на амортисьори и те.
    При леко натискане на колата се чува това пукане. При малки неравности в движение.

    http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=11546
    Мъртъв ход на амортисьора - това ми казаха след като освободиха амортисьора от горния край и пукането изчезна.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Пукането е веднъж при натискане надолу, следващото е при повдигане, тоест се редуват нагоре и надолу спрямо амортисьора.
    При теб така ли е?

    Същото пукане при смяна на тампони на атб.щанга предния път изчезна - казаха ми, че е съвпадение
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    sofia
    Posts
    24

    Default

    според мен пукането ти идва от задните напречни щанги, при мен пукаха при спиране само.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Пукането се чува ясно, че е отпред.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  7. #7

    Default

    Точно така. Като натсна амортисъора пука. Левия повече. 4 конита си купих. Как да си оправия проблема?

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Не разбрах.
    Ти си с 4 нови Кони амортисьори така ли? И пак пука?

    Следователно би рябвало да не е от тях?
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  9. #9

    Default

    Да. Уре ще сменя биалетките да видя за какво става дума, дали е от там. Много ме дразни. А има и една друга теория да е от рейката защото самата тя има луфт в ляво (не е от накрайници).
    Ако не е от биалетките отивам на 200лв за рециклиране и това е. То просто май няма какво да е!

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by todorer
    Да. Уре ще сменя биалетките да видя за какво става дума, дали е от там. Много ме дразни. А има и една друга теория да е от рейката защото самата тя има луфт в ляво (не е от накрайници).
    Ако не е от биалетките отивам на 200лв за рециклиране и това е. То просто май няма какво да е!
    Знаеш ли колега някъде във форума четох че рейките всъщност не ги рециклират а само им обиират луфтовете от някакъв болт или нещо такова защото като се замислиш какво има да се рециклира на една зъбна двойка тя се сменя най много да им сменят уплътненията. Но все пак не е сигурно дали става като не си го видял с очите и изпитал. Успех
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11

    Default

    Това с болта не съм го пробвал но всички майстори приятели казват че рейката щяла да затяга след това!

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не знам може и да иска много финно притягане и опитване до постигане на задоволителен ефект имаше един колега дето разправяше че някакъв познат негов майстор му я оправил така и беше много доволен.
    Намерих го това е в една твоя тема от април месец къстил си я кормилна рейка
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13

    Default

    Да бе да знам! Но незнам за пукането!

  14. #14
    Запален алфист gorang's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    453

    Default

    В крайна сметка разбра ли се от какво е тропането, защото и аз имам същия симтом и имам чувството, че е от рейката, но за сега пробвам с разни тампони...
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDm Q4 Lusso, Alfa Giulietta 1.6 JTDm, Alfa 166 2.4 JTD 20V, Piaggio NRJ Power DT; EX: Alfa 159 2.0 JTDm, Alfa Romeo Giulietta MA; Alfa Romeo 166 JTD; Alfa Romeo 156 SW 1.9 16v JTD; Alfa Romeo 156 2.4 jtd, Alfa 147 TS.

  15. #15

    Default

    Колегите свалиха темпоните и се оказа че е износена щангата и тропа в тампоните, а те са точно по размера! Нова щанга трябва да купувам кофти работа. Всичко здраво а пука!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •