Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем (съвет) за SELESPEED 156

  1. #1
    започва да се пристрастява lagunata's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Смолян
    Posts
    37

    Default Проблем (съвет) за SELESPEED 156

    Колеги, лек проблем искам мнение за селето на 156 2.0 99г. Въпроса ми е следния , при НЕ запалена кола че пада налягането пада за около 20 секунди от 54 но 45бар, но при Запалета пада за 4 секунди... Нямам идея защо... Сферата е тръгнала по някога помпата вкл на 2ро превключване в повечето случаи на 3то...
    фиат мареа 1.6 16V манекенката!!!

    алфа 156 SELESPEED новата манекенка!!!

  2. #2

    Default

    А и купи нова оригинална сфера, смени и щ си сигурен дали е от нея.

    Като чакаш разтакаваш мамата на помпата на селето, а там цените са 250%-300% по-високи от тези на хидроакумулатора(сферата) на селето.Помпата работи поне 4-5 пъти повече и толкова по бързо се амортизира при неизправна сфера, отколкото при изправна.

    Ако дълго време е било така сега може не само акумулатор на селето, но и помпа да сменяш.

    Не чете ли темите за селето във форума?

    С гадаене няма да стане.Започни подмяна на дефектиралите части с нови.Понякога поради недоброто превключване и механиката си отива- чупят се избирателите/превключвателите на скоростите на робота.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=34244
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    започва да се пристрастява lagunata's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Смолян
    Posts
    37

    Default

    Това за селето съм го изчел 100 пъти, дафектни части няма , колата си върви перфектно, въпроса ми беше друг... Какво общо има запаления двигател със робота...Иначе сферата съм наясно че си отива... Но все пак си държи до 3то превключване, което си означава че не е изфирясала докрай!
    фиат мареа 1.6 16V манекенката!!!

    алфа 156 SELESPEED новата манекенка!!!

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Възможно е уплътненията на клапата (EV0) на изхода помпата и акумулатора да са фирясали и от вибрациите на мотора да пропускат още повече.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява lagunata's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Смолян
    Posts
    37

    Default

    Сега в момента съм го пръснал, видимо няма текли уплътнения... Че има леки течове има но чак пък до там,да пада тва налягане толкоз бързо при запален мотор ...

    ---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 14:22 ----------

    Някой слагал ли е сфера на Марели... Че само такава намирам?
    фиат мареа 1.6 16V манекенката!!!

    алфа 156 SELESPEED новата манекенка!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •