Results 1 to 15 of 16

Thread: Задържащи спирачки и вибрации при висока скорост

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Задържащи спирачки и вибрации при висока скорост

    Колеги, от известно време имам един проблем. Всъщност проблемите са два, но ги намирам за свързани един към друг.
    1. Когато покарам известно време колата усещам, че имам леко задържане на спирачките. Миже би при по-топло време се усеща повече, не знам. Например при лек наклон при отпусната спирачка, колата не тръгва надолу. Съответно и при тръгването се усеща някакво леко напрежение. При студена кола не го прави, само след като съм я карал известно време.
    2. При каране например на дълъг прав участък от 70-80 нагоре започват постепенни вибрации и се усилват доста с карането, направо имам чувството, че ще падне някое колело. И в момент на такива вибрации, ако тръгна да спирам педала на спирачката реагира от най-малко докосване (а като сега съм запалил колата студена не е така например) и като натисна спирачките вибрациите се усилват още повече. Интересното е, че като покарам така известно време с тези вибрации например 3-4-5 минути и изчезват и педала на спирачката си връща нормалния ход.

    Двата проблема ми се струват някак свързани. Друг интересен факт е, че по предно ляво колело се отдела видимо повече феродо и като закарам колата на мивка е доста по-мръсно от предно дясно. И като цяло го чувствам някакси повече отпред проблема.

    Преден ляв апарат е ревизиран, та не е от това. Предните ми накладки ще са скоро за смяна. Дисковете са сменяни сравнително скоро. Задните не са сменяни никога май.
    Относно такова задържане съм чел, че проблема може да е в спирачните маркучи, тъй като се разлагат отвътре и се задръстват с боклуци и не може да върне спирачната течност. Маркучите са сменяни преди 50-60 к км. Тогава колата е била на 220 к някъде и тогава са свалени оригиналните.


    Някакви предположения?
    Last edited by ducaticorse; 21-10-2018 at 01:08.
    '06 Alfa Crosswagon Q4

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •