Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с коппютъра?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Проблем с коппютъра?

    Здравейте , излезнаха черни пушеци от колата .. преди ги имаше най-много докато колата влезе в обороти (например като и вкарам висока предавка на ниски обороти и губя видимост на огледалата) Бобо затапи ЕГР-а .. пушека изчезна при ускорение (когато мотора в под натоварване) но сега остава пушека при високите обороти при рязко ускорение ... изпушва доста стабилно между превключване и задържа за малко .. ходих да ми сменят кормилна рейка понеже протече и помолих момчетата там да я закачат и да проверят ангренажа да не е мръднал , на диагностика излизат следните грешки :
    P0601- неизправност контролен блок - прекъсва ??????
    И отделно двете грешки - p0101 и p0111 които са от дебитомера който откачих защото и с него и без него колата върви абсолютно еднакво с разликата че като е откачен разхода е с почти литър по - долу ... та казаха че дюзите са виновника .. сега въпроса е тези пиезо дюзи рециклират ли се защото цената за нова е около 1000 лева може би? И грешката за контролен блок какво ще рече? как се лекува? Благодаря Ви за вниманието
    159 1.9 150

  2. #2
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    За рециклирането на дюзите е възможно, до колко ще е успешно е друг въпрос. След като в специализиран сервиз ми казаха, че при стенда основно следят количеството гориво което преминава през дюзата, а не мъглата която създава при разпръскване, съм доста скиптичен. Поне по моята логика от доброто разпръскване на горивото зависи доброто изгаряне, от там и пушаците. Може да е практика и умения в конкретния сервиз.
    Иначе има колеги които са доста по технически грамотни от мен и предполагам ще ти дадат по конкретни и добри насоки. Но черните пушаци по принцип са от недобро изгаряне на горивото - т.с. впръсква се повече гориво от нужното, не изгаря добре заради проблем с компресията в някой цилиндър или "пикаеща" дюза, проблеми по турбото и турбо пътища. Във всички случаи изправен дебитомер е задължителен.
    Иначе нови дюзи Бош от Германия са около 250 Евро за бр., комплект 4 рециклирани са около 350 Евро. За справка, в БГ само за почистване и стенд ми излезе 360лв.....
    Last edited by marin_mv; 15-10-2018 at 17:03.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #3

    Default

    И мен горе долу искат да ме дернат с разликата че не се знае дали ще може да се оправят ... карах едно GT само че 140 к.с направи ми впечатление че в момента на докосване на педала, деигателя реагира .. аз гледах турбото за спукани маркучи , сваляно е за чистене защото имах съмнение , че има повреда в него , казаха че е било зацапало леко геометрията и за това понякога тръгва от 1400/1500 оборота друг път от чак 2200 .. имаше леко омасляване около кулера но казаха че е нормално и не било фрапиращо ... гледаха уж да не е спукано някое маркуче, и всичко било ток , заради почистването на геометрията ходих до Бобо да махне ЕГР-а за да забавя зацапването й отново ... сега е една идея по отзивчива но сякаш до 2000 оборота няма силица и се замислям дали само от дюзите може да прави такъв проблем и колко е цената за свалянето и качването на нови ако реша да пробвам с други втора употреба ? П.с мап сензора ставаше на въглен докато бях с “редовен” ЕГР преди смяната му .. сега е почистен и не събира сгняс на диагностика не излиза грешка за него , какви стойности трябва да даде има ли вариант да разбера дали е тръгнал .. а колкото до дебитомера - при чип тунинг съм чувал че го махат софтуерно за да не създава повече проблеми , при мен и с него и без него колата върви еднакво както казах само разлика в еазхода има ...

  4. #4
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    първо си оправи дебитомера, без дебитомер е нормално да пуши, тя не знае колко въздух влиза и да е по-безопасно за мотора го "дави" с нафта . Ако не ти се дават пари за нов си вземи работещ втора употреба, но задължително бош или пиербург. От китайски няма никакъв смисъл, не дават верни стойности и колата тъпче.

  5. #5

    Default

    Не се разбрахме колега .. дебитомера ми е оригинален на Бош .. когато сменявах въздушния филтър преди 4500 км го смених и него .. скъпо удоволствие беше .. но така я взех пушеща с мерака са си я оправям .. от там и ангренажен ремък с водна помпа , зацепен както трябва ... идеята ми е че и с дебитомер и без него колата няма разлика , нито с вървежа нито с пушека , еднакво е и с него и без него . Пак казвам без него разхода е по нисък ... незнам защо е така .. пазя си стария, който спъваше леко колата при ускорение , но и с него пушеше .. не съм вземал pierburg а бошов .. такъв беше и оригиналния около 314 лв ..

  6. #6
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Добре а повтаря ли я P0601 ? Дюзите какви стойности дават по време на работа ? И не на последно място турбото дали прави достатъчно налягане в точния момент ? Как палиш сутрин ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •