Много рядко, когато шофирам и преди някое ограничение на пътя (примерно от 60км/ч) пускам колата по енерция, като съм с около 90км/ч.
След като подмина ограничението, включвам на 3-та предавка на около 2000 оборота и ускорявам плавно и при 2300-2500 оборота придърпва за 1-1,5 секунда, (кюф) като здавяне Натискам 'юнашки' педала и няма никакви проблеми при ускорение.
При пробег от 900 км ми го направи 3 пъти в подобни ситуации. (Празен ход и плавно ускорение)

Казаха ми че вероятно е дозатора или помпата.
На празен ход, леко клати оборотите, особено като е студена, стрелката примерно с 1мм-2мм.

Освен тези единични епизоди, който ми се случват веднъж на 120км пробег, извън градско + градско нямам проблеми.
Тези дни махнахме вихрови клапи, изчистихме колектора, егр, клапата за меко, маф ... не с цел премахване на този 'проблем', а превантивно
Моят е оригинален Bosh 0928400680 .. четох също, че се сменяли на 65к 130к и тн писаници вероятно.


Та как се тества този клапан или трябва, нов ?
В англ. форум, четох че трябва да се внимава при премахването му .. защото имало високо налягане и можело да има наранявания?