Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: настройки на аудиото

  1. #1

    Question настройки на аудиото

    Здравейте банда.От скоро съм собственик на 159-ка и от няколко дни се мъча да си направа настройки на аудиото.Настройвам си звука, запаметявам ги и при следващото палене са се нулирали. Същото е и със станциите на радиото запаметявам някоя станция на позиция 1.Отивам на позиция 2 да запамета друго радио и позиция 1 се нулира веднага на 87,5.Забравих да кажа, че съм с навигацията.
    Благодаря Ви предварително

  2. #2

    Default

    Когато искаш да запаметиш задържаш няколко секунди бутона под който номер искаш да се запамети.

    Освен това при всяко натискане на "FM" изкарва нов екран/списък със запаметени преди това станции.Моето така помни поне 3-4 списъка на къси вълни.

    Пробвал ли си настройките на еквалайзера и другите опции за звука в купето?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз в началото като купих колата се опитвах да запаметявам разни неща (часовника или сервизните настройки), без да е на контакт или запалена, и не ще и не ще, после се усетих да цъкна контакт. Не казвам че това е проблема при теб, но можеш да пробваш. Другото което ми идва на акъла е разменен пин (или премахнат) на захранващата букса, ако някога е слагано нефабрично аудио, често се прибягва до размяна на пина с постоянния + и този през контакт.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4

    Default

    сервизните настройки ги запазва час, език и т.н . Станциите и аудио настройките не ги помни дори като ги правя на запален двигател
    Last edited by sharki; 17-07-2018 at 22:44.

  5. #5

    Default

    ето го и самият проблем
    https://photos.google.com/share/AF1Q...NOenhfZUdVZjVn
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150hp

  6. #6

    Default

    Проблемът е че не сте си прочели ръководството за ползване.Има си настройка за търсене на станции.Пускаш тази настройка и когато намери станция я задържа за 10-на секунди, след това продължава нататък.

    Ако за тези 19-на секунди натиснеш и държиш натиснато копчето под който номер искаш да се запамети станцията, тя се запаметява под този номер.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #7

    Default

    С натискане и задържане си запазвах станциите на радиото в ладата преди 20 и кусур години. Та не са се променили много нещата
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8

    Default

    Натискъл съм ,задържал съм ,правих пълно сканиране на честотите и пак нищо не става.Изваждах и цялото CD да видя как е свързано ,но то си е заводско и нищо неможе да се размени
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150hp

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by sharki View Post
    Натискъл съм ,задържал съм ,правих пълно сканиране на честотите и пак нищо не става.Изваждах и цялото CD да видя как е свързано ,но то си е заводско и нищо неможе да се размени
    Без да е поставен ключа в четеца, радиото пуска ли се?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Без да е поставен ключа в четеца, радиото пуска ли се?
    Да пуска се , като натисна и задържа врътката за усилване и намаляне
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150hp

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Много е вероятно проблемът да е вътрешен за самото радио. Фирясала батерия или кой знае. Най-сигурният начин да са разбере е ако закачиш тази навигация на друга кола или друга на твоята.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Много е вероятно проблемът да е вътрешен за самото радио. Фирясала батерия или кой знае. Най-сигурният начин да са разбере е ако закачиш тази навигация на друга кола или друга на твоята.
    Ако е заминала батерията тя може ли да се смени ????
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150hp

  13. #13

    Default

    Колега, като за начало, защо не си ъпдейтнеш навито, гледам е със стария firmware.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #14

    Default

    Добре, как се ъпдейтва ???
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150hp

  15. #15

    Default

    Има цяла тема, та дори и 2 теми за ъпдейтването на навигацията и цялата конзола.>търси>прочети>направи .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •