Results 1 to 11 of 11

Thread: Реле подгревни свещи

  1. #1
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default Реле подгревни свещи

    Здравейте колеги имам проблем,смених въпросното реле с ново ( BOSCH - 0281003018 ) ,закачих го пуснах фиатмултиекускан изчистих грешката,разкачих кабела давам на контакт чува се цъкане отпред един път премигва спиралката на таблото, изчаквам да ми изпише на борд компа статус ок и да ми светне часовника запалвам и в този момент почва да мига пак спиралата.Загасям колата,закачам на диагностиката и пак същата грешка.

    http://prikachi.com/images/47/9355047x.png

    Това е грешката:

    http://prikachi.com/images/48/9355048h.png

    Старото реле е :

    А206
    51 299 012
    46 807 091

    12V


    това пише на него


    Благодаря предварително!



  2. #2

    Default

    Изгорели са ти свещите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Изгорели са ти свещите.
    E ако са изгорели,как ще запаля а колата си пали без проблем. Забравих да спомена това ми е кабела https://sklad66.com/cms/components/c...-FES-USB-1.jpg



  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by dancho89 View Post
    E ако са изгорели,как ще запаля а колата си пали без проблем. Забравих да спомена това ми е кабела https://sklad66.com/cms/components/c...-FES-USB-1.jpg
    Пали си много добре, моята палеше при минус 15 на петата секунда без нито една свещ. На релето му няма нищо сигурно. Помисли сега логично, ако релето не работи по твоята логика пак не трябва да пали. Закарай я да ти сменят свещите. Сложи си Беру.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Пали си много добре, моята палеше при минус 15 на петата секунда без нито една свещ. На релето му няма нищо сигурно. Помисли сега логично, ако релето не работи по твоята логика пак не трябва да пали. Закарай я да ти сменят свещите. Сложи си Беру.
    Благодаря колега,ам какво да правя с новото реле ако старото работи, и друго дали мога да си ги сменя сам или ще трябва на сервиз.



  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by dancho89 View Post
    Благодаря колега,ам какво да правя с новото реле ако старото работи, и друго дали мога да си ги сменя сам или ще трябва на сервиз.
    По добре на сервиз, че ако скъсаш някоя свещ става страшно. Тук труд за смяна е към 10 лв на свещ. Ако в сервиза скъсат свещ вероятно ще те таксуват допълнително за вадене.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    По добре на сервиз, че ако скъсаш някоя свещ става страшно. Тук труд за смяна е към 10 лв на свещ. Ако в сервиза скъсат свещ вероятно ще те таксуват допълнително за вадене.
    Аха Благодаря колега,ще е сервиза,приблизително колко са свещите като бройка.



  8. #8

    Default

    Как колко като бройка?
    4 цилиндъра - 4 свещи

  9. #9
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Busso View Post
    Как колко като бройка?
    4 цилиндъра - 4 свещи
    Кво се смееш бре,не му разбирам знам че е 4 цилиндъра но колко са свещите незнам,не съм автомеханик не всичко може да знае човек.



  10. #10

    Default

    Моите пък са пет , сложи си пак старото реле и като сменят свещите, ако всичко е точно опитай да го върнеш новото.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Моите пък са пет , сложи си пак старото реле и като сменят свещите, ако всичко е точно опитай да го върнеш новото.
    Е лошото е че няма как да го върна поради причината че е купено от един интернет магазин,а и мога максимум до 7 дена да го върна а чак другия месец ще имам възможност да закарам колата на сервиза.Че сега ми трябва и няма как.

    Благодаря колега Наздраве.Ще го карам с новото старото ще го закача да видя като сменят свещите за резервно.
    Last edited by dancho89; 23-06-2018 at 20:54.



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •