Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 67

Thread: 210 максимална скорост....

  1. #46
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Hristo_156
    Quote Originally Posted by Novachev
    ...ама и ламбдата смених...
    каква сложи точно - марка и код ако можеш дадеш. доволен ли си? сработи ли лесно с компютъра или имаше колебания? моля те напиши
    \
    Абе сложих оригинална бошовска за 250 лв по каталог но ходих при един познат във Варна който се занимава с ремонт на инжекции и ми каза че са щуротии това че трябвало да е оригинална по номер ставала и универсалната сонда на Бош с 4 кабела разликата е само че оригиналната си има и букса и няма нужда от свързване и запояване на кабели и цената универсалната сонда е към 160 лв. А за сработването сработи нормално но моя човек и каза че е малк мудна но било в рамките на нормалното.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #47
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default


    Мудна = непълноценна !!!
    Преди да си замине една ламбда - първо става по мудна, тоест добрата работеща ламбда дава сигнали през по-къси интервали.
    И освен, че влияе на работата на двигателя се отразява и върху разхода на гориво.
    Не съм съгласен, че правилния избор е да се слага универсална за двигатели за които производителя не препоръчва!
    Всеки сам си избира какво да прави с колата си, но мисля че тука има хора с опит с различни ламбди и не мисля че ще се съгласят втори път с варианта Универсална!!!
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  3. #48
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Тино сондата мие на 3 месеца оригинална по каталог на Бош и работи нормално разхода също нормален но явно може и по добре акое друга марка ли незнам
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #49
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Може всякаква марка.
    За предпочитане е Препоръчаната марка и модел от производителя
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  5. #50
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Едно уточнение виждам че си на ти с тези работи по мудна имам предвид че при преминаване от празен ход кум средни обороти реагира бавно но след това сигнала е добър което се виждаше и на осцилоскопа
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #51
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Едно уточнение ... по мудна имам предвид че при преминаване от празен ход кум средни обороти реагира бавно но след това сигнала е добър което се виждаше и на осцилоскопа
    ... въпрос на избор. Нищо лично.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  7. #52
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default v

    колеги можете ли да ми помогнете пак сащият проблем няма управия 200 и тва е ...обаждах се в сервиза от там ми казаха че не е от дебитометара че бил оригиналния вапреки че мн ме самнява ,няма ло и било нищо...
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  8. #53
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Да не забравяме факта, че една мудна сонда като се нагрее от газовете при средни обороти "оживява". Доколкото си спомням за 10секунди трябва да има поне 3 колебания /амплитуди/ на кривата на осцилоскопа, които да не излизат от рамките на нормата за ламбда
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  9. #54
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default лк

    иииии....... на бг моля хаа
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  10. #55
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Re: v

    Quote Originally Posted by sparks
    колеги можете ли да ми помогнете пак сащият проблем няма управия 200 и тва е ...обаждах се в сервиза от там ми казаха че не е от дебитометара че бил оригиналния вапреки че мн ме самнява ,няма ло и било нищо...
    Ти тоя дебитомер правили му нещо сменя ли го чисти ли го?
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #56
    Запален алфист blank_jack's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Plovdiv
    Age
    36
    Posts
    235

    Default

    Не се бях замислял, че можело да не ми е верен километража, ама със 17" джанти, гуми 215/45 ми показа 230, бяхме 2 души в колата с резервоар до горе ... и в последствие на диагностиката ми казаха, че ламбдата ... нот респондинг ама тва нз дали би повлияло максималната скорост или само ускорението и разхода...
    Аlfa Romeo 156 1,8 TS
    Fiat Bravo - 1,6
    Hyundai i20 - 1,2

  12. #57
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default f

    незнам ламдата ми даваше грешка но това било заради дебитомера
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  13. #58
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by blank_jack
    Не се бях замислял, че можело да не ми е верен километража, ама със 17" джанти, гуми 215/45 ми показа 230,
    Ако си гуми и джанти с каквито излиза от завода може да се каже че едва ли ще ги достигнеш 230 при същото натоварване .
    Защо ?
    Както знаем производителя обявява някакви норми за даден автомобил на някаква си основа - размер на гуми , цолове на джанти и т.н . От това се определя единица наречена константа . Въз основа на тази константа се регулира километража и останалите уреди . Взависимост от марката и модела на различните автомобили импулсите за ECU-то и километража се взимат от различни места- ot ABS , от датчик на хол който е на скоростната кутия или от дефенциала . И така всяка промяна по цоловете и размера на гумите променя тази константа . от там се получават и разликите в отчитамнето на километража .. За справка може да попитате някой шофьор на Такси -сменят ли размера на гумите и трябва да минават засичане наново .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  14. #59
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by blank_jack
    Не се бях замислял, че можело да не ми е верен километража, ама със 17" джанти, гуми 215/45 ми показа 230, бяхме 2 души в колата с резервоар до горе ... и в последствие на диагностиката ми казаха, че ламбдата ... нот респондинг ама тва нз дали би повлияло максималната скорост или само ускорението и разхода...
    Проверка можеш да напрвиш тук http://kartuning.ru/raschkpp/index.php? ... 0%CA%CF%CF предавателното число на 5-та е 0.92 а на главното предаване 3.73 размера на гумите го знаеш.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #60
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Re: f

    Quote Originally Posted by sparks
    незнам ламдата ми даваше грешка но това било заради дебитомера
    А свещите сменял ли си ги тоците имам предвиг по бобините дали са ги проверявали на мен едни "добри" майстори ми казаха че всичко и е наред на колата а после се оказа че едната лула е прегоряла и една от "големите свещи изобщо не работеше. А катализатор махал ли си ако е много зле може и от него да е, провери и гумения маркуч след дебитомера да не е напукан и да смуче въздух от там ама той ако е скъсан и празния ход няма да е много в час аиде късмет и като оправиш да пишеш от какво е боледувала
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •