Results 1 to 7 of 7

Thread: Смяна ангренажен ремък ( ангренажни ремъци ) и ролки Алфа 146 боксер boxer снимки

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default Смяна ангренажен ремък ( ангренажни ремъци ) и ролки Алфа 146 боксер boxer снимки

    Както писах по-рано в заформилата се боксер тема, реших и смених ремъците и ролките сам. Не мисля че снимките ми са ми съвсем подробни, но мисля, че ще са от полза на други като мен.

    Не беше кой знае колко трудно, но ми отне 5-6 часа и впечатлих доста съседи от блока (като за първи път съм доволен)

    Не можах да открия как се качват снимки директно в поста...

    Препоръчвам, без тресчотка, да не се захващате!

    1. Махаме маската, която е между фаровете.
    2. Черната греда до нея, държи се на 4 болта и има 2 "уши" хванати за радиатора.
    3. Резонатора преди филтърната кутия (2 болта) и маркуча преди нея - 1 болт и скоба (аз скоба нямам)
    4. Следва перката на радиатора (климатик няма при мен). Доста е труден болта ниско долу (тук тресчотката е абсолютно задължителна), има още два (показани са със стрелки). За да излезе трябва да свалите ремъците.
    5. Свалянето на ремъците става посредством отстраняване на ремъчните шайби на водната помпа и на хидравличната помпа (по 3 болта всяка). Предварително отхлабване на въпросните ремъци чрез 2 болта (зелени стрелки) на алтернатора и на водната помпа.
    6. Отстраняване на капаците (не съм снимал) всеки капак се държи от 3 болта, два лесни (виждат се от горе) и един който се развива като легнете под колата, главата на болта не е от към капака а от към "дъното на кутията"
    7. Трябва да се свалят свещите (така е в ръководството за смяна), свалих само 3 (и видях голям зор) четвъртата при мен е доста завряна (изпарител и кабели всякакви...). Предполагам, че при 4 свалени свещи щеше да е чувствително по-лесно нагласянето на белезите при поставянето на ремъците.
    ...
    Налага се да приключа с писането за сега. ще допълня в следващ пост.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.jpg   3.1.jpg   4.1.jpg   5.jpg   6.jpg  

    7.jpg   9.jpg   10.jpg   12.jpg   11.jpg  

    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •