Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпросче относно ремонт на сензор на парктроник

  1. #1

    Default Въпросче относно ремонт на сензор на парктроник

    Здравейте,

    Както подсказва заглавието, имам проблем с парктроника. По-точно сензора на задната броня от дясната страна ми влезе вътре в бронята след като някой в паркинга на мола ме е изчаластрил. Въпросът ми е следния - на някой налагало ли му се е да прави подобна интервенция и има ли начин да го изкарам от бронята без да се налага да я свалям или ще трябва да се сваля ?

    Колата е 159 Sportwagon

    Мерси предварително.

    П.С - Пробвах да бръкна отдолу,но гредата пречи, а с махане на панелчето на багажника също не помага да се достигне.

  2. #2

    Default

    Не може- сваля се броня.

    Не е задължително някой да те е ударил, от вибрациите по неравности, дупки, по паваж и калдаръм може също да се получи и да се отлепи.

    Освен това се лепи- самият сензор влиза в нещо като тръбичка-държач която тръбичка-държач к е залепена фабрично за бронята.За да хлътне сензора е отлепена тази тръбичка и той е хлътнал заедно с нея= сваля се броня, лепи се самата тръбичка без сензора, след залепването се слага сензора, качва се без да се завива бронята обратно, а само се напасва и се пробва парктроника.

    Ако работи се слагат болтовете и гайките на бронята и е готов.

    Ако не работи се прави диагностика, за да се установи кой сензор не работи.Сменя се сензора и отново се пробва дали работи.

    При мен ги имаше и двете и ги направихме.

    Тази процедура я правих във вторник при Румен в Рубигсервиз.
    Last edited by alfa racer GTA; 19-04-2018 at 23:54.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Plovdiv
    Posts
    16

    Default

    Не е задължителна диагностика,като включиш на задна се заслушай на всеки сензор,трябва да се чува пукане ако работят.Така можеш да разбереш кой е повреден.

  4. #4
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by jrst View Post
    Здравейте,

    Както подсказва заглавието, имам проблем с парктроника. По-точно сензора на задната броня от дясната страна ми влезе вътре в бронята след като някой в паркинга на мола ме е изчаластрил. Въпросът ми е следния - на някой налагало ли му се е да прави подобна интервенция и има ли начин да го изкарам от бронята без да се налага да я свалям или ще трябва да се сваля ?

    Колата е 159 Sportwagon

    Мерси предварително.

    П.С - Пробвах да бръкна отдолу,но гредата пречи, а с махане на панелчето на багажника също не помага да се достигне.

    Онзи ден залепих десен външен на 159, на място, за около 2 минути и 30 секунди. Нищо не се сваля.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Онзи ден залепих десен външен на 159, на място, за около 2 минути и 30 секунди. Нищо не се сваля.
    Как успя да го изкараш от бронята?

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не може- сваля се броня.

    Не е задължително някой да те е ударил, от вибрациите по неравности, дупки, по паваж и калдаръм може също да се получи и да се отлепи.

    Освен това се лепи- самият сензор влиза в нещо като тръбичка-държач която тръбичка-държач к е залепена фабрично за бронята.За да хлътне сензора е отлепена тази тръбичка и той е хлътнал заедно с нея= сваля се броня, лепи се самата тръбичка без сензора, след залепването се слага сензора, качва се без да се завива бронята обратно, а само се напасва и се пробва парктроника.

    Ако работи се слагат болтовете и гайките на бронята и е готов.

    Ако не работи се прави диагностика, за да се установи кой сензор не работи.Сменя се сензора и отново се пробва дали работи.

    При мен ги имаше и двете и ги направихме.

    Тази процедура я правих във вторник при Румен в Рубигсервиз.
    Колега можеш ли да ми кажеш г.д какви пари ти излезе въпросната интервенция?

  7. #7
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Малко извън темата ама някой слагал ли е отделно ? Ако може на лично да пише
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  8. #8

    Default

    Колега можеш ли да ми кажеш г.д какви пари ти излезе въпросната интервенция?
    Нямам представа, но:

    смяна на масло + 3 филтъра(масло, въздушен и купе) + смяна на 2 крушки на предните габарити + залепване не държача на един преден сензор за предната броня и смяна на друг преден сензор общо ми струваше 70 лева за труда.

    Сензорът си го бях закупил предварително от интернет по ОЕМ номер за около 15-на лева с доставката.Купуването беше преди година поне. Просто му беше дошло времето- при влажно време и дъжд работеше ако иска или даваше фалшиви сигнали, след това започна при влажно време, дъжд, мъгла и през цялата зима( от октомври ноември до края на април) да "излиза във ваканция" ...

    След смяната няма проблеми и винаги си работи парктроника.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails паркинг сензор.JPG   паркинг сензор1.jpg   паркинг сенозр2.jpg  
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •