тази тема май не е повдигана отдавна

Някой сменял ли е предни амортисьори? Какви? Има ли ефект?

В движение не усещам предницата да ляга толкова, че чак да ме дразни, явно амртисьоритв не са изтървали тотално, но все пак ... имам едно потропване/леко чукване, при съвсем леки неравности и при завои с по-висока скорост - определено не се държи стабилно.

Въпроса ми е ако някой има опит дали да направя реглаж на предницата или да си мисля за смяна на амортисьорите
При стандартно натискане на предницата - не прави впечатление, че изтърват или люшкат, предницата се връща стегнато и застава. Но ако се натисне съвсем леко - колкото да поддаде - изтропва.
Шума е същия като от тампони на стаб.щанга, но след като ги смених проблема не изчезна и след сериозни огледи на подемник - нищо не открихме, стъпала на колела също. Оказа се, че единия преден амортисьор има "мъртъв ход" при който се чува това изчукване/потропване и като се освободи отгоре за да няма къде да контактува тропането изчезва ......

Освен КОНИ други варианти какви? Оригинални някой слагал ли е?
На предни коли след смяна на амортисьори с Монро, Билщайн и забравих какви още резултата е бил около 10 хил км или около 2-3 месеца и винаги съм си мислил, че оригинални би трябвало да издържат повече.