Results 1 to 13 of 13

Thread: Вариатор или нещо друго

  1. #1

    Default Вариатор или нещо друго

    Здравейте, колеги,
    Преди няколко месеца бях задал въпрос относно звука на колата ми, тъкмо я бях взел и нямах много опит с такива животни.
    Отидох при майстор, смених ангренажен >комплект< - звука "изчезна"

    разликата между звука беше голяма и бях много доволен:
    https://youtu.be/5aiLXOlgLMc - Преди (извинявам се за вятъра, това е единствения ми клип от преди да го сменя)
    https://youtu.be/LsrSzBwb8-4 - След

    Само че... явно и след ремонта звука не е нормален защото вече ме питаха няколко пъти дали карам дизел...
    Шумен ли е този мотор по принцип? Да очаквам ли да е тих като "другите" коли?

    Какво мислите? Също така може ли някой да ми даде ориентировъчна цена на ремонт/смяна на вариатора, ако е от него разбира се...
    Че... не мога да разбера има ли ремонт тоя механизъм или се сменя целия.
    Благодаря ви!

  2. #2

    Default

    Не знам от какво е, но не е нормално.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Изключи буксата на соленоида на вариатора и ако тракането намалее, вероятно вариаторът се е разхлопал.
    От записа не мога да преценя.

    Не ти препоръчвам да ползваш ремонтен комплект, защото не изкарва и 10К а пък трудът не е малко.

    Т.e - ако трябва - сменяй с нов.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Благодаря за информацията, може ли някой да ми препоръча сервизи в Пловдив които се занимават с алфи и работят добре и някаква ориентировъчна цена за вариатор?

  5. #5
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    При мен ремонтния комплект изкара 10-дена след което работата стана по зле от преди,така че не се препоръчва.Нов вариатор 350-450лв.За Пловдивския регион кога решиш какво да правиш се обръщаш към Гено Спасов https://www.facebook.com/geno.spasov
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  6. #6

    Default

    Принципно ако няма износване в двете зъбчатки на вариатора, ремонтния комплект може да изтрае над 40к км......тва е меко казано, не искам да казвам при мен колко изтраива да не рече някой че преувеличавам, казвам някаква минимална цифра......
    Проблема е че при разглобяването на вариатора, малко хора се заглеждат в зъбчатките, как са една спрямо друга, и прочее......и затова при монтаж обратно дори и с леко разминаване вариатора първоначално е тих, но след кратко време отново започва да трака.....
    Отново правя уточнението че говоря за вариатори дето нямат износване на карантията вътре......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Принципно ако няма износване в двете зъбчатки на вариатора, ремонтния комплект може да изтрае над 40к км......
    ...
    Отново правя уточнението че говоря за вариатори дето нямат износване на карантията вътре......
    Тоест, искаш да кажеш че трябва да се ремонтира веднага щом се разтрака, за да няма износване?

  8. #8

    Default

    Мда.....но е хиляди пъти по важно да се сглоби обратно както трябва.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Пробвах това с изключването на соленоида, нямаше осезаема разлика.

    Записах нов файл с по високо качество.

    Файла съдържа звук, който постепенно се забавя на 50%, след това на 25%, след това на 12,5%. След това се чува подаване на газ и отново забавените варианти. Лично аз нямам представа от къде идва това цъкане, и това неравномерно "Цък цък цък .... шрак"


    Тук вече се чувствам сякаш нахалствам, но ако на някой му е интересно - да го чуе

    https://drive.google.com/open?id=1O5...6bI-M4fyVpRdBH

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пропуснах да кажа, че пробата с изключването на соленоида трябва да се прави при 2 - 3000 оборота. На празен ход клапанът така или иначе стои затворен, което е равносилно на изключен соленоид.

    От последния запис не ми звучи, като да трака вариаторът. Това с или без пистовия ремък е? Ако е с, пробвай да го махнеш и виж дали има промяна. Така ще изключиш от уравнението нещо, което се задвижва от него (демпферна шайба, ролки, компресор, алтернатор, хидравлична помпа...)
    Last edited by ecotronic; 12-04-2018 at 23:47.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Пропуснах да кажа, че пробата с изключването на соленоида трябва да се прави при 2 - 3000 оборота. На празен ход клапанът така или иначе стои затворен, което е равносилно на изключен соленоид.

    От последния запис не ми звучи, като да трака вариаторът. Това с или без пистовия ремък е? Ако е с, пробвай да го махнеш и виж дали има промяна. Така ще изключиш от уравнението нещо, което се задвижва от него (демпферна шайба, ролки, компресор, алтернатор, хидравлична помпа...)
    Това е запис със пистов ремък, затворен капак и всичко нормално, (90 градуса на двигателя).

    Смятам че е важно да спомена, че маслото е на 1000км- Selenia 10w40 уж оригинално, преди това Heiko от Германия я е карал с 5в30 на Мотул... (дойде със стикер на щеката) Мисля че и това е
    възможно да е причинило нещо на горкото вариаторче.

    Ще пробвам това със соленоида отново и ще докладвам

    Започвам да се съмнявам че маркучодържачите от бензиностанциите са ми създали илюзии че шуми дето ми се засилват със дебелия пистолет всеки път.....

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Пробвай и без пистовия ремък.

    Ето звук с износен и с нов вариатор:

    https://www.youtube.com/watch?v=_cy2pGwJbII

    https://www.youtube.com/watch?v=Bdub0DsKtNQ


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Аз съм с дизел и може да бъркам но това просвирване трябва да е от някоя ролка по пистовия ремък и най вече подвижната обтяжка или механизма и Но този грохот незнам от някоя резонаторна кутия ли е клапаните ли са вариатор ли е Според мен я запали както ти препоръча и ЕСО без пистов ремък пък после да се коментират неизправностите Пък да не вземе всичко да си дойде на мястото
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •