Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем с климатик/перка

  1. #1
    започва да се пристрастява Pride's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    49

    Default Проблем с климатик/перка

    Колата е 156 2.0
    При пускане на климатика, перката не се включва.Има фреон, компресора работи, проверени са бушоните. Утре ще ходя на друг майстор,но все пак някакви мнения ?
    Човека се съмнява за датчик, но не му се разглобяваше бронята,а и нямал резервен да провери дали е от него?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е било необходимо да пробва с друг датчик. Достатъчно е било да свърже проводника за втора степен на налягането към шаси и да види дали вентилаторът ще тръгне.

    Иначе когато работи моторът, първа степен на вентилатора включва ли се? Това трябва да стане при около 97 гр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява Pride's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    49

    Default

    Така,ще се опитам да дам малко предистория на моя проблем с вентилатора

    Миналото лято в най-горещите дни винаги съм карал на климатик. Паля колата ,климатика си тръгва и всичко е точно.
    Един ден обаче ,към края на лятото, реших да тръгна без климатик. В резултат на което градусите взеха да минават делението след 90. Спрях, вдигнах капата и перката въобще не се беше пуснала. Поизчаках малко, запалих колата,пуснах климатика и перката се включи. От тогава не съм си правил експерименти да карам без да пускам климатика в най-големите горещини.Ходих и на сервиз ,човека ми каза че при него перката се е пуснала.

    Та на конкретния ти въпрос, в момента при тези температури се пуска вентилатора, даже мисля че по рано от 97гр.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При това положение следва да се подаде принудително шаси на пин 3 от конектора на датчика за налягане на климатика:



    и да се види дали вентилаторът тръгва на първа степен. Ако тръгва, вероятно проблемът е в датчика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява Pride's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    49

    Default

    Благодаря, колега

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •