Results 1 to 7 of 7

Thread: Кожен салон Алфа 156

  1. #1

    Default Кожен салон Алфа 156

    Здравейте, колеги. Понеже съм лаик в тази област, а съм на мнение, че човек не трябва да се срамува да пита, когато не знае, сметнах, че тук е точното място. Та... имам 156-ца седан 1.6 16V производство 2000г. , която се нуждае от смяна на салона. Харесал съм си много запазен кожен салон втора ръка от Алфа, която се продава на части. Въпросната Алфа е отново 156-ца седан, но е 1.8 и по-важното - производство 2004г. Също така въпросният салон върви с подлакътник, а аз на мойта нямам, а от много време искам . Та въпроса ми е ще станат ли нещата и дали ще е пречка разликата в годините на производство на колите, както и как седят нещата с подлакътника? Ако може и да ме насочите, къде в София мога да осъществя подмяната (ако е възможна). Благодаря предварително!

  2. #2

    Default

    Подмяната не само че е възможна, но е и много лесна.

    Трябва ти само едно малко "гедоре" , като тези за 30тина лева в лидл, кауфланд, метро, практикер, бриколаж, баумакс и т.н. Погледни си главите на болтовете да видиш какъв точно накрайник ти трябва.

    Имаш да развиеш и завиеш по 4 болта за двете предни седалки, 2 болта за задната седалка и 2-3 болта за задната облегалка. За половин-един час си готов.
    Може и продавача на салона да ти помогне ако е свестен.

    А подлакътника не го мисли, той си е закачен за шофьорската седалка, няма какво да му правиш.

  3. #3

    Default

    Ако имаш странични еърбеци на текущите седалки и на новия салон също има, откачаш акумулатора, разкачаш еърбеците и тогава сменяш салона. За да няма "бум!".
    Former Alfa owner.

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Колегата предполагам ще иска да смени и задната седалка
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5

    Default

    Благодаря за информацията и съветите! За жалост,салона,който бях харесал е вече продаден и сега пада яко търсене по сайтове, но преобладаващите салони втора ръка са за 147-ци и 156 sportwagon. Във връзка с това искам да Ви попитам, дали има модели на Алфа, които да са съпоставими и взаимнозаменяеми с 156-ца седан от гледна точка на салоните. Най-вече ме интересува дали мога да използвам салон от 166-ца? Също ако някой може да ме посъветва къде да търся, би било страхотно ��

  6. #6
    започва да се пристрастява nikkysix's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Age
    50
    Posts
    84
    155 2,0ts 8v '93 ex;Crosswagon '05

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Търсиш салон от 156 седан.
    От 166 и 156 комби не става.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •