Results 1 to 6 of 6

Thread: Багажника не се отваря от ключа

  1. #1

    Default Багажника не се отваря от ключа

    Здравейте историята е дълга,но кратката версия е следната.

    Наложи се да обучаваме колата за единия ключ на ново. След като го обучихме двата ключа спряха да отварят багажника от дистанционното. Върнах колата при ключаря,мъчиха я цял ден. Отидох да си я взема, казаха че работило по едно време после пак спряло. При финалния тест,след 10 Мин проби,ключаря влезна в колата почна да я отключва заключва,да я мъчи с дистанционното, ефект нулев ,после отвори багажника от копчето вътре. Затворихме го и взе че заработи,колкото и да натискахме бутоните по ключовете го отваряше. Заключване отключване и тн. Запалих прибрах се ,гася колата,решавам да тествам и багажника пак не работи от дистанционното.

    Помагайте че откачам с този багажник.

    Пп:като виждам колко е дълго да кажа защо го обучавахме. На Кауфланд някой беше пуснал тапа за да блокира колите да не се заключват и да ги тараши,а аз се опитвах ли опитвах да я отключа с дистанционното и ефект нулев. В крайна сметка колата и ключа бяха загубили синхронизация.

    Пп2: по големите паркинги проверявайте си колата дали се заключва...

    Да отбележа че става дума за Lancia Lybra, но все пак нали сме братовчеди с Alfa да попитам и тук...

    Ако темата не е за тук , моля да ме прощават модераторите и да я преместят където и е мястото.

  2. #2

    Default

    Виж си кабелите които водят към капака на багажника - на алфите с течение на времето от отварянето/затварянето се пречупва постепенно снопът и понякога дава контакт, понякога не дава.

    Решението е замяна на кабелите или запояване на прекъснатите кабели.

    Би трябвало да имаш аварийно отваряне на багажника - било с шнурче което се дърпа(намира се под задната седалка от ляво или от дясно)било по друг начин.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Здравей, мерси за идеята, но има няколко факта които точно ме карат да си мисля че не е там проблема.

    Точно преди да си оставя колата за обучаването на втория ключ , багажника работеше безотказно никога. От вътре от копчето се отваря и работи абсолютно винаги, просто от ключа/дистанционното не работи след обучението на втория ключ.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by ReDDoG View Post
    Здравей, мерси за идеята, но има няколко факта които точно ме карат да си мисля че не е там проблема.

    Точно преди да си оставя колата за обучаването на втория ключ , багажника работеше безотказно никога. От вътре от копчето се отваря и работи абсолютно винаги, просто от ключа/дистанционното не работи след обучението на втория ключ.
    Не е обучен добре

  5. #5

    Default

    Забравил съм за спомена, и двата ключа спряха отварят багажника в момента в който се обучи втория ключ.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не знам, как е при Ланча, но при процедурата на разписване на дистанционните в боди компютъра на АР 147, доколкото знам, тя се прави за всички дистанционни (едно по едно). Т.е - ако се направи само за някое, има опасност останалите да спрат да работят.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •