Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Петно от омасляване отвътре на джантата на 147 jtdm?

  1. #1

    Default Петно от омасляване отвътре на джантата на 147 jtdm?

    Здравейте, колеги!
    Вчера смених зимните гуми и като се прибрах вкъщи и извадих гумите от черните найлони, за мое учудване видях това зеленикаво петно по една от джантите:


    Колата е ясна 147, jtdm, 150hp, 16v.
    Лошото е, че гумаджиите в Европа си затраяха и не ми казаха на коя от гумите е било петното, та сега гадая от къде може да шурти - масло или сирачна течност? Странното е, че петното е от едната страна само, не по цялата вътрешност на джантата, което значи, че може би шурти при спряла кола.
    Имате ли идея, насоки какво може да е това зеленикаво нещо или да ходя на подемник в понеделник, да гледат отдолу? Или пък да се върна утре, да питам някой дали е забелязал нещо при смяната на гумите?
    Питах Румбата, който през есента сменя разбита полуоска отзад, след едно тропане от нея, но той още не ми е отговорил дали от там може да плюе масло така. ...и дали въобще това е масло?
    Благодаря в аванс за съветите!
    Last edited by novice; 01-04-2018 at 04:04.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #2
    Alfa Romeo 156 vesk0's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Yambol
    Age
    41
    Posts
    115

    Default

    Имаш скъсан маншон на полуоска. Това ми изглежда на грес.
    Alfa Romeo 155 1.6TS 16V, 1997 | LPG - ex
    Alfa Romeo 155 1.8TS 8V, 1995 MY95 Sport - ex
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 8V, 2005 Sport - ex

  3. #3

    Default

    И на мен ми се струва, че е от маншона на карето. Сменяй го бързо защото може да се повреди карето, ако влиза вода и пясък.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    Мдаа, маншоните на каретата са пълни с точно такава черна грес.

    Спирачната течност няма такъв цвят.

  5. #5

    Default

    Тоест целта е да я закарам в най-близкия сервиз, за да не остане без грес полуоската. И заради 1 част за 7лв., се прецаква рециклирана част за 250лв... Да сменям ли 2-та маншона? Предполагам Румен трябва да ги е сменил, но може би са кофти марка. Или пък не ги е сменил. Коя марка да взема?
    Благодаря за помощта, колеги!
    ПС:Ще погледна в гаража под коя от гумите може би има петно от масло/грес и ще пиша.
    Last edited by novice; 01-04-2018 at 10:35.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Тоест целта е да я закарам в най-близкия сервиз, за да не остане без грес полуоската. И заради 1 част за 7лв., се прецаква рециклирана част за 250лв... Да сменям ли 2-та маншона? Предполагам Румен трябва да ги е сменил, но може би са кофти марка. Или пък не ги е сменил. Коя марка да взема?
    Благодаря за помощта, колеги!
    ПС:Ще погледна в гаража под коя от гумите може би има петно от масло/грес и ще пиша.
    Трябва да си избереш първо от какъв материал, аз имам добри впечатления от полиуретан.
    https://duraflex-bg.com/
    Не съм гледал дали има за твоята кола.
    Слагал съм и такива.
    http://hristokolev-auto.com/bg/produ...ovi-angliq--78
    Last edited by lordliness; 01-04-2018 at 10:41.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Тоест целта е да я закарам в най-близкия сервиз, за да не остане без грес полуоската. И заради 1 част за 7лв., се прецаква рециклирана част за 250лв... Да сменям ли 2-та маншона? Предполагам Румен трябва да ги е сменил, но може би са кофти марка. Или пък не ги е сменил. Коя марка да взема?
    Благодаря за помощта, колеги!
    ПС:Ще погледна в гаража под коя от гумите може би има петно от масло/грес и ще пиша.
    Аз лично този маншон бих го сменил само с R.....O.....Защо? Разгледай един оригинален и един от тези дето викаш за 7 лева или тези от кофти марка как са направени и ще разбереш моята препоръка
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8

    Default

    Здравейте.
    Нещо не разбрах - това петно е от кога? Ако е сменян маншон заради това петно никой няма да почисти джантата след това. Най -лесно се проверява като се смачка на ръка маншона. Обикновено се цепи по външните пръстени на "гофрето". Не е нужно да се вдига колата или на канал. Ако е от вътрешно каре - греста няма да е на джантата. Т.е. това може да са следи от стар и вече решен проблем. Няма място за паника.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  9. #9

    Default

    Петното го открих вчера, като смених гумите и джантите с летни. Не зная на коя гума е било, защото гумаджиите нищо не казаха и видях петното чак вкъщи. Румен също не ми е отговорил, но той рециклира едно каре вече, защото се беше прецакало и хруптеше.
    Колега еproHD, каква е тази марка маншони, май форъщумът я крие, защото показва само първите букви и многоточия.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Петното го открих вчера, като смених гумите и джантите с летни. Не зная на коя гума е било, защото гумаджиите нищо не казаха и видях петното чак вкъщи. Румен също не ми е отговорил, но той рециклира едно каре вече, защото се беше прецакало и хруптеше.
    Колега еproHD, каква е тази марка маншони, май форъщумът я крие, защото показва само първите букви и многоточия.
    Не крия нищо Ricambi originali..просто ще ме нападнат веднага някой зрънца !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11

    Default

    Няма какво друго да е освен грес от карето.
    Маншони само хубави,дори и скъпи..не си струва труда,ядовете и занимавката,заради спестени 20лв. се получават много главоболия от кажи-речи "нищо".
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12

    Default

    Благодаря на всички. Оказа се точно външен маншон на каре, омаслен диск и 110лв. за ремонт...
    Умниците от центрове за гуми Европа-Княжево не виждат проблем в това, че джантата е плувнала в грес, че чак гумата е омаслена, за която е противопоказно да е мазна и реагираха като ощипани, като им оставих ревю, как си вършат работата. Те не били сервиз, а имат сервиз точно зад ъгъла на гумаджийното, и не носели отговорност за други повреди. Ама за омасления диск, джанта и гума не може да си отворят устата, иначе 10лв бакшиш на 50лв. за смяна на гуми си го взимат като 5! Ако някой се пребие, щото му е омаслен диска и те са си затраяли, след като са го видяли, сигурно ще се чувстват още по-лишени от отговорност... Изводите оставям на вас...
    Копие от дискусията с тях:
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00001489711631
    Last edited by novice; 05-04-2018 at 13:16.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  13. #13

    Default

    Измий хубаво гумите с веро, четка и водоструйка, там където е имало грес.

  14. #14
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Благодаря на всички. Оказа се точно външен маншон на каре, омаслен диск и 110лв. за ремонт...
    Умниците от центрове за гуми Европа-Княжево не виждат проблем в това, че джантата е плувнала в грес, че чак гумата е омаслена, за която е противопоказно да е мазна и реагираха като ощипани, като им оставих ревю, как си вършат работата. Те не били сервиз, а имат сервиз точно зад ъгъла на гумаджийното, и не носели отговорност за други повреди. Ама за омасления диск, джанта и гума не може да си отворят устата, иначе 10лв бакшиш на 50лв. за смяна на гуми си го взимат като 5! Ако някой се пребие, щото му е омаслен диска и те са си затраяли, след като са го видяли, сигурно ще се чувстват още по-лишени от отговорност... Изводите оставям на вас...
    Копие от дискусията с тях:
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00001489711631
    Тцтц... какво отношение към клиент само. Не стига, че се насрали, а не могат и да се извинят като хората и да излъжат, че няма да се повтори поне. Не бих се върнал пак на твое място.

  15. #15
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Благодаря на всички. Оказа се точно външен маншон на каре, омаслен диск и 110лв. за ремонт...
    Умниците от центрове за гуми Европа-Княжево не виждат проблем в това, че джантата е плувнала в грес, че чак гумата е омаслена, за която е противопоказно да е мазна и реагираха като ощипани, като им оставих ревю, как си вършат работата. Те не били сервиз, а имат сервиз точно зад ъгъла на гумаджийното, и не носели отговорност за други повреди. Ама за омасления диск, джанта и гума не може да си отворят устата, иначе 10лв бакшиш на 50лв. за смяна на гуми си го взимат като 5! Ако някой се пребие, щото му е омаслен диска и те са си затраяли, след като са го видяли, сигурно ще се чувстват още по-лишени от отговорност... Изводите оставям на вас...
    Копие от дискусията с тях:
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00001489711631
    Повечето от този бранш са лайна.и,стегат болтовете с пищови,и ебав.т майката на тех и главините,монтират ти нови гуми без да почистват джантите,след 2 дена нови гуми спаднали...Не позволявайте да стегат джантите с пищови,по добре си ги стегайте вие на ръка...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •