Results 1 to 9 of 9

Thread: След ремонт на глава 147-ми почна да пуши

  1. #1

    Unhappy След ремонт на глава 147-ми почна да пуши

    Здравейте,разглеждах теми за моя проблем.Но нужно ми е мнение.Алфа 147 1.6 TP , 105 к.с. Направих ремонт на главата имаше изгорял клапан на 1-ви цилиндър.Така смениха го,напасване на клапани,смяна на гумички,шлайф профилактика на всичко.Майстора ми смени и маслото с Repsol 10w40 наливно .Взимам колата всичко шест колата си върви.Нормално колата почнах да си я следя за масло антифриз .Маслото си го гори. И преди го е горяла.Ама сега много повече.Просто колата почна да си пуши отзад.Тази кола никога не е пушела поне преди ремонта.Гореше масло до 300гр. на 1000км,но не и да пуши.Мотора работи перфектно,пали без газ,нито има прекъсване.От проблема насам при запалване наблюдавам отзад какво става.Може би 2-3 пъти пропуши при запалването.Обикновено паля я и като подам газ след това си пропушва.По време на движение не се вижда отзад фрапиращ пушек.И въпроса ми е некачествени гумички или кофти масло.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Калпави или изпаднали впоследствие гумички, големи хлабини на клапаните във водачите..............Следва да се отвори пак за да се разбере, макар и без да се сваля главата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by styopata79 View Post
    Здравейте,разглеждах теми за моя проблем.Но нужно ми е мнение.Алфа 147 1.6 TP , 105 к.с. Направих ремонт на главата имаше изгорял клапан на 1-ви цилиндър.Така смениха го,напасване на клапани,смяна на гумички,шлайф профилактика на всичко.Майстора ми смени и маслото с Repsol 10w40 наливно .Взимам колата всичко шест колата си върви.Нормално колата почнах да си я следя за масло антифриз .Маслото си го гори. И преди го е горяла.Ама сега много повече.Просто колата почна да си пуши отзад.Тази кола никога не е пушела поне преди ремонта.Гореше масло до 300гр. на 1000км,но не и да пуши.Мотора работи перфектно,пали без газ,нито има прекъсване.От проблема насам при запалване наблюдавам отзад какво става.Може би 2-3 пъти пропуши при запалването.Обикновено паля я и като подам газ след това си пропушва.По време на движение не се вижда отзад фрапиращ пушек.И въпроса ми е некачествени гумички или кофти масло.
    Обикновено се получава така, когато направиш пълен ремонт на главата и не смениш сегменти. Проблема ти е в сегментите. Като сменяш сегменти може да смениш и биелни лагери, ако се налага.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    .Може би 2-3 пъти пропуши при запалването.
    Гумички.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by styopata79 View Post
    Repsol 10w40 наливно
    Ако ми изтече по някаква причина маслото в пустинята и знам че никъде в радиус от 10 км(за да мога да ида пеша)около мен няма нещо дето да не е такова масло(или Селения Голд), бих си сипал Репсолче.......наливно!!!!......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    Благодаря за мненията ви.По принцип за сегменти спор няма те винаги една част от причината.Много ми се иска да е от маслото,да го сменя и край.Наливно масло съм слагал два пъти досега-трети път няма да има.Първо ще го сменя ако няма резултат,ще отварям капака за гумички.А кажете ми марка гумички.Благодаря отново.

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Смени маслото с Аджипт 10-40 наливно и тогава ръчкай по главата!!!
    И гориво слагай от където ти падне, но масло слагай само препоръчаното от производителя!!!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Смени маслото с Аджипт 10-40 наливно и тогава ръчкай по главата!!!
    И гориво слагай от където ти падне, но масло слагай само препоръчаното от производителя!!!!!

    Винаги съм и слагал 10w60 Grenville или Голд 10w40
    Last edited by styopata79; 22-03-2018 at 22:38.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ако ми изтече по някаква причина маслото в пустинята и знам че никъде в радиус от 10 км(за да мога да ида пеша)около мен няма нещо дето да не е такова масло(или Селения Голд), бих си сипал Репсолче.......наливно!!!!......
    Може ли да ми кажеш в Зарата за добър майстор.Който да ми смени гумичките ако излезе от тях,но първо маслото ще сменя

    ---------- Post added at 22:37 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Обикновено се получава така, когато направиш пълен ремонт на главата и не смениш сегменти. Проблема ти е в сегментите. Като сменяш сегменти може да смениш и биелни лагери, ако се налага.
    ОК.На 151к я купувам.На 165к късам а. ремък.Главата ремонт пълен,бам гарнитура метална и газ.На скоро на 226к сменям комплект агренажни ремаци-един път си изпатих.Смених ги и след 10 дена да кажем усетих промяна на мотора-изгорял клапан .И за това свалях глава.До момента пушене

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •