Results 1 to 2 of 2

Thread: Каране без масло...

  1. #1
    Запален алфист roshaf's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Posts
    120

    Default Каране без масло...

    Здравейте. Имам 147 1.6 105 коня 2003 декември - стария фейс. Наскоро забелязах, едно чукане от двигателя - все едно трака клапан. Това тракане изчезва когато загрее (снощи тракаше вече загряла). Понеже все бързам - за работа, за вкъщи и чак днес проверих маслото (Виновен!). Нямаше грам масло по щеката.. Долял съм приблизително 2.5 3 литра. Сложих един картон отдолу и я загрях до 90гр - тече по десния носач от някъде. Пак го имаше тракането в началото. Друго което ми прави впечатление е че има едно цъкане като газов инжектор (колата е само бензин) и едно леко виене като от прахосмукачка, освен това постоянно излиза пара отзаде (не като гарнитура ами слабо). Та незнам колко време съм карал така и утре ще я водя на сервиз. Пиша тук
    евентуално някой ако може да ме подготви психически - колко голяма бела може да съм направил.
    EDIT: Забравих да спомена, че лампата за маслото започна да присветва при рязко спиране, но си помислих, че има лоша връза към датчика(или квото е там).
    Last edited by roshaf; 14-03-2018 at 13:05.

    145 1.6ts 16v 97г.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Много хубаво си направил. Тук нищо не можем да ти кажем, в сервиза ще проверят.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •