Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Въпрос относно датчик

  1. #1

    Default Въпрос относно датчик

    Да попитам това ли е датчика за за налягането на горивото?
    И той ли е отговорен за грешка p0111 intake air temperature .. че колата започна да пропушва черно докато не влезе в обороти (2100/2200)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails B6E83CD1-DC10-4966-8B87-78C196BC8E92.jpg  

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Така описана грешката, няма нищо общо с налягането на горивото а с температурата на входящия въздух.
    Сензорът който мери температурата на входящия въздух се намира в дебитомера.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Ами още чакам поръчания дебитомер.. и за сега съм го откачил ... в момента е откачен и си излиза грешка само в него и помислих че това е виновника за проблема .. незнаех че от дебитомера могат да изскочат две грешки за две различни неща ... иначе моя като го закача показва горе долу стойности в нормите но колата умира и двигателя не реагира на педала

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За кой мотор иде реч и коя е годината на производство?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    За кой мотор иде реч и коя е годината на производство?
    1.9 jtdm 16V 150 .. 2006

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва дя се премерят напреженията на изводите на потенциометрите на педала при включен и изключен дебитомер. Особено на двата извода (-) за референтна земя. Ако при включен дебитомер референтната земя се вдига съществено над 0,1V, причината може да е в самото ECU. Външно подаване на шаси към тези изводи, решава проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Трябва дя се премерят напреженията на изводите на потенциометрите на педала при включен и изключен дебитомер. Особено на двата извода (-) за референтна земя. Ако при включен дебитомер референтната земя се вдига съществено над 0,1V, причината може да е в самото ECU. Външно подаване на шаси към тези изводи, решава проблема.
    С това няма да се справя а и нямам с какво да премеря .. някой в София който може да ми свърши работа?

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    18

    Default

    Здравейте колеги, пиша тука понеже става въпрос за датчици. Та проблема ми е следният: колата е Алфа 159 1.9jts и от както съм я взел датчика за налягане на маслото не показва нищо на таблото. Уреда на таблото свети и дори си светва и допълнителната светлина при даване на контакт. Другото нещо което ме смущава е че не ми дава информация колата при подава на контакт и за нивото на маслото в двигателя. Доста четох но не разбрах къде се намира въпросният датчик и дали е един за двете показания или са два, колко струва и как аджиба се сменя това чудо или се поправя някак си.

    Предварително благодаря

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by mstera View Post
    Здравейте колеги, пиша тука понеже става въпрос за датчици. Та проблема ми е следният: колата е Алфа 159 1.9jts и от както съм я взел датчика за налягане на маслото не показва нищо на таблото. Уреда на таблото свети и дори си светва и допълнителната светлина при даване на контакт. Другото нещо което ме смущава е че не ми дава информация колата при подава на контакт и за нивото на маслото в двигателя. Доста четох но не разбрах къде се намира въпросният датчик и дали е един за двете показания или са два, колко струва и как аджиба се сменя това чудо или се поправя някак си.

    Предварително благодаря
    Сигурен ли си, че говориш за налягане вместо за температура на маслото?

    Доколкото ми е известно, има прагов датчик за ниско маслено налягане и комбиниран за ниво и температура на маслото.
    Ако лампата за ниско маслено налягане гасне веднага след стартирането на мотора, най-вероятно първият си е ОК. Ако не показва ниво и температура, вероятно вторият е дефектирал или е откачен електрически.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    18

    Default

    Да определено става дума не за налягането а за температурата на маслото и нивото му в двигателя.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Въпросният датчик би трябвало да се намира на предната стена на картера. Провери да не е изключен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    18

    Default

    Здравейте колеги, днеска ми съобщиха че въпросният датчик за нивото на маслото е дефектирал и явно ще трябва да се подменя. Ще може ли да ме насочите за марка и цена горе долу какво да очаквам и само оригинален ли го има.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На твое място аз бих потърсил втора употреба на разумна цена. Да се дадат 400+ лева за него, мисля че е неразумно.

    Няма измислен по-точен метод за определяне нивото на маслото от проверката със щеката.
    А температурата на маслото, не е толкова интересна, при положениe, че наблюдаваш тази на мотора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Стига, 400+ за датчик за нивото на маслото....
    Мисля, че ги гледах в някакъв онлайн магазин в диапазона на 20-60 лв. или аз не съм гледал правилния датчик...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    18

    Default

    В автомобила има два датчика свързани с маслото в двигателя, като единият следи налягането или червената лампа която загася всеки път след като запалим колата и още един който е под формата на сонда в картера и следи за нивото на малото и температурата му. Проблема е че на доста места казват че датика се разваля трудно (този за нивото на маслото) но аз не съм видял до сега алфа JTS с работещ уред за температура на маслото. Датчика наистина е много скъп и незнам дали си струва да се сменя или да търся втора употреба, защото няма да има гаранция че работи. незнам и дали ще трябва да се точи маслото за да се сменя което допълнително осложнява нещата. Все пак ако има колега който го е сменял или го е поправил някак си нека сподели защото ще ми е много интересно, а вярвам, че има и други колеги с подобен проблем.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •