Results 1 to 5 of 5

Thread: Стрелката на водата не помръдва, всичко работи

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default Стрелката на водата не помръдва, всичко работи

    Здравейте колеги,

    имам следния казус - 156 SW, 1.9 JTD, 115, 2003-a. Чисто нов термостат, чисто нов датчик. Всичко по системата работи отлично, духа топло, отваря както трябва и т.н.

    Единственият проблем е, че стрелката не се вдига и не показва реално каква е температурата. Пробван е и друг датчик както на термостата, така и самият уред
    вътре в купето. Резултатът е един и същ - стрелката не помръдва. Кабелите и от двете страни са прегледани, всичко е точно по тях. Дори и с лопане не става (На Фиат-а (Bravo) едно време така се стабилизараше на 90 градуса ).

    Преди да сменя термостата, пак духаше топло, но самата стрелка играеше над 50-те градуса - и не качаваше над първото деление.

    Диагностиката също показва, че всичко е в норма.

    Имам следните въпроси:

    - Това на снимката нормално ли е да е така. Три пина ли трябва да са?
    - Нормално ли е датчикът на термостата (пластмасовата му част) да се върти свободно и в двете посоки?

    Благодаря за съдействието. Колата тъкмо я взех. )) Наследи предходната 156-ца, която беше седан. Но на нея не бях обръщал внимание за въпросите, които задавам, тъй като не ми се е слувало това, което сега ми е на главата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 28536680_10215385099488491_192236647_n.jpg  
    Last edited by svetkos_; 04-03-2018 at 10:02.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Нормално е проводниците за датчика да са 3. Не е нормално, конектора на датчика да се върти свободно (ако правилно съм разбрал, че това се случва).
    Намери едно съпротивление със стойност около 300 ома, свържи го между шаси и зелено-червения проводник и виж дали стрелката се отклонява, като дадеш контакт. Ако да, причината е в датчика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нормално е проводниците за датчика да са 3. Не е нормално, конектора на датчика да се върти свободно (ако правилно съм разбрал, че това се случва).
    Намери едно съпротивление със стойност около 300 ома, свържи го между шаси и зелено-червения проводник и виж дали стрелката се отклонява, като дадеш контакт. Ако да, причината е в датчика.
    Здравей колега,

    благодаря за изчерпателния отговор. Правилно си разбрал, точно това се случва - върти се свободно около остта си и в двете посоки.

    Иначе целия уред го разпарчатосах и всичко е наред по него.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Веригата на индикацията е следната:

    +12V от контакт > стрелката (която е обикновен амперметър) > датчика (термочувствително съпротивление) > шаси (връзката между датчика и шаси е изградена вътре в самия датчик). Щом датчикът се върти в корпуса си, подозирам, че тази последната връзка за която говоря, не съществува и поради това стрелката не отчита нищо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Сложих стария датчик и засега всичко е точно. Благодаря за отделеното време.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •