Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Обслужване в надежден сервиз Бургаска област

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default Обслужване в надежден сервиз Бургаска област

    Здравейте колеги, интересувам се от надежден сервиз за обслужване на Alfa в Бургаска/Сливенска област.
    Където обслужвах колата преди 5 години, вече не работят.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    започва да се пристрастява ReteR's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    30
    Alfa Romeo 166 Face 2.4JTD - 150 '04
    Fiat Bravo 1.6 16V - 103 '99

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Благодаря. Ще потърся сервиза
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Някой има ли наблюдения за обслужване на алфа ремици/ролки/помпа.
    400 лв ми се вижда не малка сума като частите ги намирам за 200 лв
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    200 лв за какво, двата ремъка всички ролки и водната помпа ли.Между 100 и 200 лв е смяната и зацепването, не уточнявам умишлено.Но ако за всички ремъци, ролки, водна помпа и смяна ти искат толкова даже е малко, бих се замислил за качеството на частите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Благодаря за инф. вече ще сменям на 159 ..
    Купих си частите за 200 лв с отстъпка.
    Ремък Dayco, ролки SKF и водна помпа Valeo. - това безплатна доставка
    В сервиз, който посещавам ми предложиха 90 лв за смяната, когато се освободи, следващата седмица. Опитни са хората, работят то 20+ години, подемници и тн. не е гаражен, гаранция си дават за ремонтите и касов бон.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #7

    Default

    Аз бих избраал ремък на Конти, ролки на Ровю и помпа на Хепу, ама това е личен избор.

  8. #8

    Default

    Ама тъва марки в наше село ги немаме.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Аз бих избраал ремък на Конти, ролки на Ровю и помпа на Хепу, ама това е личен избор.
    http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=147464#p3286507
    Аз не бих си сложил това. Може за алфите да са по-хубави, ама едва ли.
    Наистина карал е малко с вода, но все пак гледката е потресаваща.
    Видял си някакви такива части на някаква кола, били са запазени и казваш, че са хубави. Едва ли имаш дълги и системни наблюдения.
    Ремък Gates, ангренажен, на моя кола, над 100 000 км изглежда като нов, няма пукнатини не е лъскав и има надписи.
    Не знам дали е хубава марка, но всички са я чували и има добър рейтинг
    Last edited by lordliness; 26-02-2018 at 07:47.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Лорде,имам наблюдение. На бравото ми ангренажа го свалих на 60 хил. км и беше като нов. Алфата е с такава конфигурация. За 30 хил. км. или една година зверско каране. ни ремък ми и просвирил ни ролки са ми завили. Слагаме само такива и нямаме някой да е изревал.
    Докато през миналата година ми се случи два пъти за свалям водни помпи на валео с пренъртели турбини.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Лорде,имам наблюдение. На бравото ми ангренажа го свалих на 60 хил. км и беше като нов. Алфата е с такава конфигурация. За 30 хил. км. или една година зверско каране. ни ремък ми и просвирил ни ролки са ми завили. Слагаме само такива и нямаме някой да е изревал.
    Докато през миналата година ми се случи два пъти за свалям водни помпи на валео с пренъртели турбини.
    Ангренажните ремъци не свирят кажи нещо за помпата на снимката.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12

    Default

    Е какво да ти кажа да помпата от снимката.
    На теб на какво ти прилича?
    Свалил съм доста водни помпи и съм видял разлопани оси и лагери от "котлен камък", видял съм превъртели турбинки. Айде ти кажи що тая помпа с месингова турбина е ръждясала? Да ти кажа ли или и сам знаеш.
    Протекла му е системата, не я оправил и да я зареди с антифриз, допълнил е с вода, карал я е така не 3- 4 месеца ами докато е ктанало студено, после не е източил и промил системата ами е шибнал две бутилки концентрат и "воала", помпата се счупи. Ек няма да се счупи като цяло лято я е карал с неизправна система и то с вода. И водната помпа на совалката Индевър да сложат на тая кола пак ще даде фира.
    Казах че марките който съм изредил ги препоръчвам като личен избор.
    Всеки който кара кола би трябвало да има и глава.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Е какво да ти кажа да помпата от снимката.
    На теб на какво ти прилича?
    Свалил съм доста водни помпи и съм видял разлопани оси и лагери от "котлен камък", видял съм превъртели турбинки. Айде ти кажи що тая помпа с месингова турбина е ръждясала? Да ти кажа ли или и сам знаеш.
    Протекла му е системата, не я оправил и да я зареди с антифриз, допълнил е с вода, карал я е така не 3- 4 месеца ами докато е ктанало студено, после не е източил и промил системата ами е шибнал две бутилки концентрат и "воала", помпата се счупи. Ек няма да се счупи като цяло лято я е карал с неизправна система и то с вода. И водната помпа на совалката Индевър да сложат на тая кола пак ще даде фира.
    Казах че марките който съм изредил ги препоръчвам като личен избор.
    Всеки който кара кола би трябвало да има и глава.
    Това няма как да е месингова турбинка. Тенекиена може, но не и месингова.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Аз прочетох добри мнения за водна помпа GRAFF(за АР 159), вие какво мнение имате за тази марка водни помпи и какви са ви впечатленията(лични и професионални)?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by S_BANKOV View Post
    Е какво да ти кажа да помпата от снимката.
    На теб на какво ти прилича?
    Свалил съм доста водни помпи и съм видял разлопани оси и лагери от "котлен камък", видял съм превъртели турбинки. Айде ти кажи що тая помпа с месингова турбина е ръждясала? Да ти кажа ли или и сам знаеш.
    Протекла му е системата, не я оправил и да я зареди с антифриз, допълнил е с вода, карал я е така не 3- 4 месеца ами докато е ктанало студено, после не е източил и промил системата ами е шибнал две бутилки концентрат и "воала", помпата се счупи. Ек няма да се счупи като цяло лято я е карал с неизправна система и то с вода. И водната помпа на совалката Индевър да сложат на тая кола пак ще даде фира.
    Казах че марките който съм изредил ги препоръчвам като личен избор.
    Всеки който кара кола би трябвало да има и глава.
    Аз ръждясал месинг не съм виждал до сега , това е долнопробна черна ламарина, не бих си причинил това на колата.
    Кажи как е ръждясала "месинговата" турбина все пак, ще е много любопитно щом си открил нещо ново Тая турбина ще ръждяса каквито и антифризи да има и с най-добрите антикорозионни добавки.
    Помпата която хвалиш е съсипана.
    Last edited by lordliness; 26-02-2018 at 12:43.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •