Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Проблем с двигателя ?

  1. #16

    Default

    Ами да двама човека 30 минути .. на старата кола за точно 3 минути се сваляше ... сега реших да ги оставя .. иначе ми казаха цена 60лв за премахването + затапването..
    П.с колата работи в сервизен режим и до 2200 оборота е мъртвец .. изведнъж надува и се чува завихрянето на турбото .. ще се гледа и за сцепени маркучи .. п.с каква е разликата между дебитомерите на meat and Doria и bosch .. оригинално е сложен бошoв .. който е 130 лв .. другият е с 20лв по скъп? Кода на другия е различен ама излиза в каталога че става и за моята ?
    Last edited by Niki96; 11-02-2018 at 19:07.

  2. #17

    Default

    Когато се прави, се прави нацяло:
    Махат се клапите, затапва се егр-а, маха се ДПФ-а и се ремапва.

    Тогава вече ще имаш безпроблемна кола, която като бонус и ще върви хубаво и ще е по-икономична.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Когато се прави, се прави нацяло:
    Махат се клапите, затапва се егр-а, маха се ДПФ-а и се ремапва.

    Тогава вече ще имаш безпроблемна кола, която като бонус и ще върви хубаво и ще е по-икономична.
    Разбирам колега ... но най ниската цена за комплексно премахване на горепосочените неща от теб възлиза на 600 лева .. които са непосилни на този етап ... може би лятото

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Ами да двама човека 30 минути .. на старата кола за точно 3 минути се сваляше ... сега реших да ги оставя .. иначе ми казаха цена 60лв за премахването + затапването..
    П.с колата работи в сервизен режим и до 2200 оборота е мъртвец .. изведнъж надува и се чува завихрянето на турбото .. ще се гледа и за сцепени маркучи .. п.с каква е разликата между дебитомерите на meat and Doria и bosch .. оригинално е сложен бошoв .. който е 130 лв .. другият е с 20лв по скъп? Кода на другия е различен ама излиза в каталога че става и за моята ?
    Затапването е за 10мин работа. Купуват се тапи за блок(сигурно са 5лв всичките) набиват се в отворите и забравяш завинаги и изключваш проблема като възможен. Но вие по друга логика работите ми се струва. Успех.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20

    Default

    Колега махай клапите и не се занимавай с никакви ремонтни комплекти и цената на този ремонт е далеч от 60 лева
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  6. #21
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Затапването е за 10мин работа. Купуват се тапи за блок(сигурно са 5лв всичките) набиват се в отворите и забравяш завинаги и изключваш проблема като възможен. Но вие по друга логика работите ми се струва. Успех.
    Как за 10мин ? Вярно че донякъде може да се манипулира и отгоре, но на 5ти цилиндър има и отвор отдолу където захваща моторчето към клапата ?
    То се разглобява половината кола докато излезе всмукателния колектор. Да не говорим че някой 1.9ки са с пласмасов колектор (така съм чувал, не съм виждал реално на 159, виждал съм на Крома 1.9/150ка)
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Как за 10мин ? Вярно че донякъде може да се манипулира и отгоре, но на 5ти цилиндър има и отвор отдолу където захваща моторчето към клапата ?
    То се разглобява половината кола докато излезе всмукателния колектор. Да не говорим че някой 1.9ки са с пласмасов колектор (така съм чувал, не съм виждал реално на 159, виждал съм на Крома 1.9/150ка)
    Абсолютно, моята беше с пластмасов и както каза се разглобява половината кола през окачване и чудесии че да се махне колектора... няма как да е 10 мин (поне в моя случай 1.9 150 с пластмасов колектор)

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Как за 10мин ? Вярно че донякъде може да се манипулира и отгоре, но на 5ти цилиндър има и отвор отдолу където захваща моторчето към клапата ?
    То се разглобява половината кола докато излезе всмукателния колектор. Да не говорим че някой 1.9ки са с пласмасов колектор (така съм чувал, не съм виждал реално на 159, виждал съм на Крома 1.9/150ка)
    Имам предвид,при положение,че са били свалили колектора на земята.
    Присъствал съм ,когато сваляха моите и знам,че е много работа
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #24
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Имам предвид,при положение,че са били свалили колектора на земята.
    Присъствал съм ,когато сваляха моите и знам,че е много работа
    Моя грешка, пропуснал съм това че колектора е бил свален.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  10. #25

    Default

    Така е .. на момента нямаше какво да направиме .. а и нямаше как да я оставя .. важното е че са здрави и работещи ... ще имам време да реагирам с отстраняването им ... поне проблема не е в тях а в дебитомера ... ограничава мотора и не може да “диша” реално няма въздух да изгори влараното гориво и от там се получава “мелянето” неравномерна работа и притрисане с вибрация .. сега го откачих и оставих колата в “сервизен” режим сега си върви на пушка .. но ще сменям първо дебитомера

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •