Results 1 to 7 of 7

Thread: Проблем с вървенето на Алфа 156 1.9 8v

  1. #1
    започва да се пристрастява Macko166's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Pernik City
    Posts
    64

    Default Проблем с вървенето на Алфа 156 1.9 8v

    Колата е 156 1.9 8v 2003 115hp.
    Три години безпроблемна работа, докато един ден мощността падна с 30%. Проверх всички турбомаркучи, ваккуми, клапани за вакуум, актуатора на турбото се движи както преди, ЕГР отваря и затваря според Fiatecuscan, който не показва никаква грешка. Не пуши нищо, пали от раз, няма катализатори.
    Махнах буксата на дебитомера, никаква разлика. Но не отбеляза и грешка, нито на таблото нито на диагностиката... Чак сега забелязах, че символа за чек свети червен цвят и гасне когато е на контакт...а не остава и да загасне 2-3 секунди след като се запали. Явно автоджамбазка история.
    Идеята ми е как да я върна в състоянието в което си беше и къде да търся проблема със загуба на мощност???

  2. #2

    Default

    При напълно изряден дебитомер, като махнеш буксата колата трябва да умре откъм вървеж.

  3. #3
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    При бензина може би. След едно от обслужванията преди 2 години бяха забравили дебитомера и карах така около 2000 км предимно извънградско. Имаше динамика колата, но в големите баири забиваше и повече от 100-120 не можеше да вдигне. Но ако не я юркаш особено до 100 си вървеше напълно прилично и без дебитомер
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #4

    Default

    2000км да не разбереш че ти е откачен дебитомера означава че или е бил свършил и затова не си намирал разлика, или въобще не усещаш колите.

  5. #5
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Колата ми беше сравнително непозната все още, тъй като не беше минало много време откакто я купих. За 3 дни минах тия километри, понеже си направих екскурзии до далечни места, затова я и обслужих преди да тръгна. Нямаше ядове по пътя, с изключение на това, че по нагорнища не можеше да вдигне над 120. Съответно и на равен път след 120 ускоряваше доста бавно. Като закачих дебитомера обратно се усети вече повече мощност при по-високите скорости. Но пак казвам - до 100 си набираше прилично и въобще не бих я квалифицирал като "мъртвец". При бензина доколкото ми е известно при разкачането на (здрав) дебитомер грам не ще да върви колата.

    Та понеже на колегата колата е със същия мотор като моя, затова му споделям мнение от първа ръка.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  6. #6

    Default

    Сваляш датчика за налчгане в смукателния и го чистиш. После количка, биричка, картофки и т.н.

  7. #7

    Default

    Колко време кара без дебитомер? Би трябвало да запише грешка, ако е изключен, поне при мен винаги е записвало.
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •