Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: 147 светва фаровете при изваден ключ... понякога

  1. #1

    Default 147 светва фаровете при изваден ключ... понякога

    Здравейте!
    Имали ли сте проблем със светване на фаровете при изваден ключ, преди да се опитате да заключите колата? Аз не гася, понеже гаснат автоматично и никога не е имало проблеми, но напоследък забелязвам подобен проблем понякога и вече втори път нямам ток да запаля.
    Трябва отново да дам на контакт и да ги изгася или дори да не ги изгася, колата си ги гаси сама след като съм подал контакт повторно. Но явно понякога оставя някакви консуматори включени. И съответно за втори път ми е изцедила акумулатора с това след като е стояла загасена с часове.
    А иначе признак, че е наравило тази грешка е, че дори като се опитвам да паля след това, със загасени фарове и нямам ток да запаля, фаровете мигат, докато се опитвам да паля. От какво може да е това?
    Първият път, като се случи, ми подаде ток един мерджан и запалих. Пак беше доста студено. Сега един хуйндай се опита да ми подаде, но не успях дори да завъртя.
    На електричар за оттечка или на диагностика на компютъра за грешка да се ходи? А че акумулаторът може да е заминал е ясно, но той не гаси фаровете сам. Каква марка акумулатор препоръчвате? Моята си дойде с Варта и 3г се държа прилично.
    Иначе откакто съм с диодните крушки, като съм я оставял навън вечер, понякога съм забелязвал, как понякога, часове, сшед като съм я заключил, присветват габаритите за малко, както когато е току що заключена, преди да изключи всички вериги и после сами изгасваг след около 30 секунди. Това няма как да се забележи с нормални крушки, защото те харчат доста повече и не присветват никога така.
    Last edited by novice; 25-01-2018 at 09:54.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Най-вероятно е всички тези проблеми да идват от некоректна работа на боди компютъра.

    Некоректната работа на боди-компютъра пък може да се дължи на:

    1 - Влага (конденз) вътре в него

    2 - Неустойчиво захранване заради калпав акумулатор.

    Препоръчвам ти да започнеш с проба с друг акумулатор.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Ако се окаже конденз, уплътнява ли се по някакъв начин или направо се търси нов от кола-донор?
    То като сменя акумулатора няма как да разбера дали наред, докато евентуално пак не запали фаровете при изваден ключ ило не ме остави без ток някоя сутрин.
    Last edited by novice; 25-01-2018 at 10:45.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако е влага, ще го подсушиш и уплътниш и с това проблемите ще изчезнат.

    Ако е от акумулатора, ще изчезнат със смяната му (на акумулатора).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Каква марка акумулатор да сложа?
    Техникът, който я гледа днес ми препоръча една марка Honen или Konen, била немска, с 2г. гаранция, 75Аh, за 140лв. Според него, на който и да е нов акумулатор след 3-тата година, всеки следващ ден му е подарен. То едва ли не излиза, че като я карам вече 2г и половина, моята е дошла с почти чисто нова Варта...
    За него да се дават пари за Бош и Варта е набичване на излишни пари в марки, защото всички били еднакви. Вашите препоръки?
    Last edited by novice; 25-01-2018 at 17:31.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Техника ти е казал Hagen !
    Един от тези :
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails v.jpg   x.jpg  
    Last edited by eproHD; 25-01-2018 at 17:58.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз съм доволен от Exide. Трета година при основно каране само през уикендите и то градско, не е мръднал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Моят също е EXIDE този дето съм показал на снимката. Също на три години,няма ядове.
    Като се скапе пак ще бъде EXIDE
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    А може ли да му се базика, лоста за мигачите? Ако има follow me home, тя се включва от него.

  10. #10
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    А може ли да му се базика, лоста за мигачите? Ако има follow me home, тя се включва от него.
    Също така мое предположение когато гаси двигателя наместо на положение STOP да го завърта на най задно положение PARK. Но на положение PARK отива само с натискане на черния палец навътре
    Но да има предвид,че на PARK габаритите се включват автоматично и светят постоянно
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  11. #11
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by novice View Post
    Каква марка акумулатор да сложа?
    Техникът, който я гледа днес ми препоръча една марка Honen или Konen, била немска, с 2г. гаранция, 75Аh, за 140лв. Според него, на който и да е нов акумулатор след 3-тата година, всеки следващ ден му е подарен. То едва ли не излиза, че като я карам вече 2г и половина, моята е дошла с почти чисто нова Варта...
    За него да се дават пари за Бош и Варта е набичване на излишни пари в марки, защото всички били еднакви. Вашите препоръки?
    Колега, аз съм доволен от Гигават(74 амперра).5та година кара вече и си е пушка.Правя му по едно зареждане преди зимния сезон.Като изпрегне пак бих си взел такъв защото с върната стара батерия се връзва на 120лв новият.
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  12. #12

    Default

    Сложиме Еxide и колата пали от раз, като звяр. Паленето на фаровете става, като по невнимание при излизане от колата се чукне перото за мигачите назад, към шофьора. Дори при изваден ключ, това запалва фаровете. Сега няма да пробвам дали въобще и кога ше загаснат, понеже нямам зарядно в мен. Благодаря на всички!
    ПС: След 10 секунди гаснат сами.
    Last edited by novice; 28-01-2018 at 23:51.
    За какво му е на човек манекенка, като си има Алфа 147...

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Ако беше прочел предния ми пост, щеше да разбереш. Това е follow me home функцията и тя се включва именно чрез лоста за мигачите.

  14. #14
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Ако беше прочел предния ми пост, щеше да разбереш. Това е follow me home функцията и тя се включва именно чрез лоста за мигачите.
    Всички ли Алфи 147 1.9 JTD имат тази функция ?
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Естесвено според нивото на оборудване, поръчаните екстри и годините на колата. Моята го има, било е допълнителна екстра, а не към стандартното оборудване. Но колата ми е 105 коня. А на по-мощните дизелаци, я слагат сериино.
    В този сайт, може да видите за италианския пазар, как са ги оборудвали.
    https://www.automoto.it/catalogo/alfa-romeo

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •