Results 1 to 10 of 10

Thread: Демпфер 60556925 на JTD 156

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default Демпфер 60556925 на JTD 156

    Здравейте, от доста време се боря с проблем с вибрациите на полусъединител на моята алфа 156 1,9 жтд 105 коня.
    Два съединителя, маховик, демпферна шайба, спирачна течност, тампони на мотора и винаги когато загрее се усилват. Нищо не се промени след толкова мъки.
    Сменени са долна помпа на съединител(течеше) и рециклирана гора (без причина)
    започнах да изпитвам съмнение относно демпфера между помпите който е с ое номер 60556925. Четох по други форуми, че го премахвали понеже създавал проблеми с височината на отделяне на съединителя и педала ставал по-мек ( моя също понякога отделя на различни места).

    Въпроса ми е дали някой го е премахвал от този форум, и според вас дали това нещо може да създава по някакъв начин вибрациите при потегляне които се засилват със загряването на автомобила .

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Имал съм подобна драма на 166-цата, когато има луфт в нещо по предното окачване проблемът се задълбочаваше. Може да е разбито каре. Има разлика между вибрация и тресене. Моето беше тресене, като тръгвам с повече газ не тресеше.
    Last edited by code; 19-01-2018 at 06:15.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    И при мен тресе при тръгване с по-малко газ, ти за кои карета говориш - външни или вътрешни?
    '03 156 JTD 115 Sportwagon facelift
    EGR off, cat off, remap, BMC inbox

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    По принцип вътрешните тресат, а външните тракат особено в завой.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    То от вътрешно каре ще тресе през цялото време, сменил съм лагерите на диференциална, пробвал съм да карам без обслужващ ремък. След толкова инвестиции и да нямам резултат... Малко е изнервящо, нямам нищо разбито по ходовата част, ако нещо троне се сменяваш веднага, маслото на кутията съм го сменявал след всяко сваляне на кутията вече си мисля, че може би този клапан задържа леко връщането на спирачна течност когато загрее течността и задържа долния цилиндър
    Last edited by ivaka89; 19-01-2018 at 10:26.

  6. #6

    Default

    Аз съм карал без този демпфер два дена докато си направя нова тръбичка,че се беше протрила и ми сълзеше спирачна течност. Единствено имах едвам доловими вибрации в педала,иначе колата не ми е тресла,вибрилала и т.н. усещаше се и "цвъркащ" звук при натискане на педала....но само това.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default


    взех един заден маркуч за ауди, понеже е с два женски накрайника, но щуцерите се оказаха твърде големи, но после видях снадка на тръбите и заобиколих въпросния клапан. Качих снимка как изглежда, отне ми около 30 минути. Ще я покарам днес и утре и ще кажа дали има резултат, ако не.... ще съм много разочарован ..

  8. #8

    Default

    Не ти трябва тва, и аз съм го махнал.
    Даже без него е по-готино, щото се усеща по-точно къде отделя съединителя.
    Втора година вече карам без проблем.

    Иначе за маркучите:
    Занеси спуканите някъде, където правят хидравлика на трактори и багери. Режат скъсания маркуч, вземат само накрайниците и ти правят нов маркуч със старите накрайници , дето е много по-як от оригинала и държи до стотици атмосфери налягане. Става вечно, дадоха ми гаранция че никога няма да се спука.

  9. #9
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    иии никаква промяна за пореден път.
    Давайте предложения какво може да поражда вибрации при потегляне които се засилват със загряването на мотора

  10. #10
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    да си отговоря сам в темата
    Четох по други форуми за такъв проблем, и се споменават : датчик колянов вал, и дюзи. Датчика не ми записва грешки, и не виждам много логика, две от 4 дюзи са рециклирани лятото(другите две уж били в норми) Някой да вижда нещо логично в тези неща което да обясни проблема?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •