Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 93

Thread: Вече и аз съм от вашия отбор

  1. #31
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    И аз много пазя...но ми се иска по висока гума.Действително не съм я опознал,но мисля,че е прекалено твърда за този клас.Иначе,колата е супер,но имайки в предвид че на няколко пъти гледах Каппи и ги тествах,мнението ми е,че за този клас автомобил,Каппа е повече!Просто,с изключение на по модерния дизайн на Фиат 166,Фиат Каппа е по идейния автомобил.Просто не ми изпадна Каппа дизел,но дано да имам късмет и с тази красавица.Иначе общите ми впечатления са -много е хубава!

  2. #32
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Преди да купя алфата аз също се бях спрял на Капа,дори разговарях с човек от София който продаваше една много лачена!Имаше обаче доста неща за правене по нея,отделно пълното обслужване и т.н.!Имай предвид че турбото на капата не е с променлива геометрия и ако е мъртвец не се рециклира!Динамиката на променливата геометрия е уникална стига да не е запекла!Отделно Капата не може да постигне разхода който ми дава алфата!Не на последно място е факта,че за по-старите lANCIA вече трудно се намират части!

    ---------- Post added at 05:25 ---------- Previous post was at 05:23 ----------

    Ти така и не снима колата за да я видим,но поне пиши коя година е и с кожен салон ли е!

  3. #33
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    1998 е.Няма кожен салон.

  4. #34
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Усещането на кожения салон е друго,а и турбото ти е без геометрия!Освен това нямаш пълен ел пакет на седалката на водача и подгрев!Това турбо се води най-недомисленото и затова 2001г. го заменят с променлива геометрия.Все пак ако колата е карана грамотно и е наливано качествено масло,би трябвало да нямаш проблеми.

  5. #35
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    CF2 е с турбина VNT25 и също има геометрия - просто управлението и не е електронно.
    Няма дизелова 166 без променлива геометрия.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  6. #36
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Приема се критиката-все пак е капризна и недомислена турбина!

  7. #37
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    ето я
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180113_160933.jpg   IMG_20180113_160945.jpg  

  8. #38
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Добре изглежда,и да си залепиш хубава емблема!Същия цвят като моята,а лаковото покритие е устойчиво и не пада лесно.Пробва ли вече работата на турбото?

  9. #39
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Не съм наясно как да го пробвам.Преди малко се прибрахме от Хисаря.Гледам върви си нормално,незнам как работи турбото,иначе добре набира.Скоростите са 6,но ми се струват доста дълги,6-та я включвам над 90,ма ми се струва,че си иска от 100 нагоре.

  10. #40
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    А да ви питам,понеже предишния собственик,я е карал последно с 10-40,аз при смяната пак сложих такова.Дали да не покарам 1000-2000 км и да сипя 5-40 масло,или друго?Джанти от каппа нема да станат 15-ки...15 ки с тоя 105 мога ли да намеря,искам по висока гума за тоя смрад асфалт у БГДа я карам по мека да ми пази окачването

  11. #41
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    По отношение на турбото-на четвърта скорост с около 50км/час натискаш рязко до долу газта и колата трябва да ти лепи гърба за седалката!За турбото много важно е тънко,качествено масло!Предвид това че у нас трудно се намира истинско масло е въпрос на избор какво ще налееш,но препоръчително 5w40!Аз лично карам с най-високия клас castol и за 10000км.не доливам изобщо!Много внимавай как караш колата когато е студена-трябва да не я юркаш докато е студена!Писах ти ,че 15 цолови джанти на колата изобщо не стават!Единствения вариант да монтираш по-високи гуми е като повдигнеш окачването с подложки,но ще усетиш нестабилност при вземането на завой!

  12. #42
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Мерси,колега!Значи,ако сложа по висока гума от 55 на тая джанта-нема да стане.Не съм я настъпвал до край педала,но от 50 км -час,мисля,че няма да ме залепи,явно нещо не е както трябва...От камионите където ги карам съм отвикнал да натискам педала до долу

  13. #43
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Не че няма да стане ,но просто ще опира в подкалника!

  14. #44
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Тва за студена-да не се настъпва си много прав!Тва го предписват и Мерцедес,Волво,Скания,и вс. други дараци при камионите!

  15. #45
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Карай си колата с оригиналния размер 16 цола джанти и гуми,така както е предписано от завода производител!То е ясно ,че дупките са много,но ти като камионджия си достатъчно опитен в преодоляването им!

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •