Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 93

Thread: Вече и аз съм от вашия отбор

  1. #16
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Ок,опознавам я...верно не е ,като Алфетта,Джулиетта,и 75,които съм карал,ма се надам да посвикна и с тая Фиятка

  2. #17
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by dragonman View Post
    Абе колега,като чета постовете ти,ти наистина си карал само москвич!Па вземи се запознай с тая кола малко!
    Мерси все пак за съвета ти,явно си врел и кипел по АЛФА РОМЕО

  3. #18
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Врял и кипял е силно казано,но като купих колата разучих всяка част и електронен модул за какво служи!И още нещо-Alfa 166 не е проста фиатка както пишеш,това е кола с душа!

  4. #19
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Разбира се,че моделът е много хубав!Просто аз имам едни други представи...

  5. #20
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Разбирам за какво пишеш,и аз до скоро имах lancia thema,но за съжаление замина за вторични суровини и още не съм го преживял!

  6. #21
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Темата е кола наистина,питаш ли ме кво ми е за Кромата,която замина пак там,където и Темата ти...

  7. #22
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Същата болка,защото времето и стареенето на метала са неизбежни,а ние сме се привързали към тях!

  8. #23
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Това с резервоара, който се отваря, само когато колата не е на контакт, е anno 1988г. - в първата 164...
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  9. #24
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Фиат Крома,Ланча Тема и Алфа 164 са правени на една платформа и екстрата я има и в трите коли!

  10. #25

    Default

    И Spidera е така,освен на резервоара, при него не можеш и гюрука да задействаш, а иска даже и да си на ръчна спирачка, и при GTе така.

  11. #26
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ся да ти кажа и защо е направено така. На 2.0 ts като и се разхлопа вариаторът и звучи досущ като дизел. Случвало се е на някой да му напълнят нафта вместо бензин. Поради това, конструкторите са направили така, че моторът да е изгасен за да не се бъркат служителите по бензиностанциите.
    Хахахха много добро!

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Ок,опознавам я...верно не е ,като Алфетта,Джулиетта,и 75,които съм карал,ма се надам да посвикна и с тая Фиятка
    Честито колега! Ама вземи смени и телефона, че да качиш някоя снимка или ни извикай да пием по една бира, па да го видим този кораб!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #27
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Обслужих колата,имаше некъв гаден шум от ролка на пистовия ремък,смених масла филтри,масло скорости.Сега се прибирам от провинцията,ходих до баща ми-село до Правец.Впечатленията са ми-първо,уникални спирачки,на магистралата от 120,полицая ми вдигна палка в последния момент.Спрях за много късо разстояние,имаше плик с бутилки на задната седалка,и сичко падна долу и се изпочупи.Жената го направи тоя на 2 стотинкиСкоростта не се усеща,със тази 6-та джитка със висока скорост на ниски обороти-харесва ми.Возията-струва ми се прекалено твърда за голяма ,кола-нищо общо с Каппа-капата ми харесва повече.Друго,което ми прави впечатление-много по тясна от Каппа,седалката можеше да я направят да се вдига,и дърпа назад още малко.Като цяло моделът е супер,дизайна е много красив,само един кардан да й беха боднали,и задвижването да беше отзад

  13. #28
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Колата има зверски спирачки,защото автоматично разпределя спирачното усилие-нещо което повечето марки коли започват да го предлагат доста по-късно от 2000г.За седалките-бъркаш,супер удобни са и можеш да изминеш едни 1000км.без да усетиш умора!Кардан не и е нужен,защото не е камион,но пък мотора е достатъчно мощен за да изтегли това тежко купе,стига разбира се турбото да не ти е мъртвец!Тази кола все още разплаква доста по нови коли от нея,а возията е уникална!Прочети повече за комънрейл и ще разбереш!Върви повече от бензин и харчи 5 на 100 нафта!

  14. #29
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    За кардана...смятам,че тази кола със задно,ще прилича повече на кола.Седалките не се дърпат достатъчно назад-Кромата ми беше в пъти по широка,откъм шофьорското място,За Каппа нема смисъл да казвам.Возията ми се искаше да е ,като на Каппа,все пак аз не съм я взел да я ръчкам по пистаИскам да ви питам още нещо,гумите са ми на 55,на 60 височина ще ми опират ли?Иска ми се по висока гума,за да имам възможност да ги карам по меки,заради пътищата ни?Дори обмислям 15 цола с висока гума,ма незнам от кво ще паснат джантите?

  15. #30
    ретро маниак
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Сопот
    Posts
    110

    Default

    Има заводски указания за размера на гумите,но е въпрос на личен избор какво ще сложиш!Още не си опознал колата и не си наясно за класа на лимузината!Между Кромата ти,моята вече покойна Тема и Алфа 166,няма нищо общо,предвид разликата в годините и напредването на технологиите!Аз я карам с оригинален размер гуми на налягане 2,2 бара и не усещам проблеми с дупките по пътищата!Отделен факт е че съм шофьор от старата генерация,когато ни учеха как да избягваме или обкрачваме дупките!

    ---------- Post added at 22:14 ---------- Previous post was at 22:04 ----------

    Пропуснах-за 15 цолови джанти забрави заради проблем със спирачните апарати!

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •