Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 225

Thread: За или против загряването на двигател в студено време?

  1. #1

    Default За или против загряването на двигател в студено време?

    Реших да повдигна тази тема и да направим една дискусия, която стана доста популярна напоследък.
    В Австрия забраниха загряването на място , доста еко активисти (лично за мен - психично болни хора, лично мнение) също са против, а с навлизането и масовата "пропаганда" бих казал на автомобилите с ел. захранване, "еко" темата е по-популярна от всякога.

    Според вас има ли смисъл, и за или против сте подгряването на ДВГ студено време?

    Лично аз не го правя, но задължително изчаквам няколко секунди при палене, за да си чуя двигателя и да съм сигурен, че няма странни "търкания", "дранчене" и т.н. , особено популярни пък и при 147 и всеизвестния и вариатор. Въпреки, че не съм имал и проблем. Потеглям и карам бавно (30-40) до стигане на работна температура, което е в рамките на няколко минути, след което вече си пускам и музика, примерно, и си позволявам по-високи скорости.

    Мой познат обаче е на противоположно мнение след лош случай с Opel Corsa 1.4 , също бензин.
    Сам си признава грешката, като каза , че не е изчакал да загрее малко, а се е чувал странен шум, потеглил е и свършил с блокиран двигател. Колата отиде на вторични.
    От тогава винаги чака по 2-3 мин. на студен старт.

    Аз пък просто потеглям бавно, не си надувам музика баш с качването (което забелязвам при доста хора) и се вслушвам в "звученето" на мотора. До момента никакъв проблем, разбира се.

    Вие какво мислите по въпроса?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Мисля, че само се филмират повечето хора. Все едно ще векуваме с тези коли. Палиш, ако искаш да се стопли колата - чакаш, ако не - тръгваш. Аз лично изчаквам малко, защото иначе не работи добре, трябва да се посъбуди, но това е понеже е на 20 години и всичко е амортизирано
    Естествено, че ако запалиш и тръгнеш веднага не е добре да удряш прекъсвачи.
    Приятеля ти с Корсата и да е чакал един ден да работи на място, пак е щял да блокира двигателя сигурно.

    Има теории, че е по-зле за мотора да работи студен на място, защото по-бавно загрява съответно по-дълго време работи при неоптимална температура.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    При старт на -10 чакам около 5 минути преди да тръгна. При 0 гр - 1 при 20 - 30 сек.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Пали и караш на ниска скорост. От стоене няма смисъл.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5

    Default

    И според мен е така. А и това гориво , дето се хаби на място пак не е малко, като може да се ползва за движение в ниски скорости/обороти за няколко минути. И , разбира се, без форсиране.

    А относно Corsa-та, защо пак щеше да се блокира? Приятна количка беше, пъргава.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    При -10 градуса чакам 3 секунди, при -5 чакам 2 секунди, при 0 чакам 1 секунда Сериозно - паля и тръгвам. Хората са го казали 100метра 1-ва 100метра 2-ра. Ако двг има проблем с мазането то определено на празен ход този проблем става по-голям Единствено като карах на газ навремето я оставях да работи 5мин на място да хабя по-малко бензин - хем спестявам, хем замърсявам по-малко. Не ме питайте как така - това са мн тънки сметки, които не ми се обясняват..
    Last edited by code; 10-01-2018 at 14:37.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7

    Default

    Ице,100 метра за първа не е ли много

    Иначе,паля и зависи от ситуацията,някой път тръгвам веднага,но бавно,лекичко...по принцип изчаквам малко минута,две,три...колкото време имам,или докато изчистя снега и леда(ако има),по принцип колата е "размръзена" от подгрева. И все пак при автомата е добре да поработи малко и се съобразявам с това.
    Last edited by undy; 10-01-2018 at 15:52.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    започва да се пристрастява veli's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    57

    Default

    Когато е много студено, така или иначе имам да стържа лед/чистя сняг, винаги първо я паля да работи, докато свърша тези неща, така че никога не тръгва съвсем веднага на студена. Също така гледам да я карам главно в ниските обороти докато загрее.

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ице,100 метра за първа не е ли много
    Това е да разбъркаш малко маслото в кутията

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    94

    Default

    Гледах и мнения на руснаците,където е доста по студено и един казва, че маслото под 30 градуса не смазва двигателя.И аз мисля, че е добре малко да поработи колата.
    Alfa Romeo 1.9 JTD TI ама не баш

  11. #11

    Default

    Аз съм за 2 минути работа на място при отрицателни температури.

    Иначе в книжката на 159-ката изрично е написано, че колата не се нуждане от работа на място, за да загрее.
    Моята съм я забелязал, че загрява по-бързо при двигател "на ход/скорост.Поне между 3 и 5 пъти по-бързо загрява когато е на скорост.

    В този форум имаше изказано/написано мнение, че на празен ход на място не смазва добре.

    Обаче няма как да се съглася при положение, че има маслена помпа която дава постоянно налягане на маслото.


    Това с липсата или лошото смазване на двигателя ми се струва 100% щуротия- да не сме 1898 година, та съвременните инженери да не могат да направят едно смазване на двигателя на празен ход като хората ...
    =================================================


    Общо взето съм "ЗА" 2 минути работа на място преди да се натовари дигателя на скорост, обаче не всеки път мога да го направя.

    Аз съм "ЗА" не толкова за смазването, а заради температурните разширявания и свивания на метала и частите на двигателя при студен старт при отрицателни температури.

    Маслото е предвидено да работи при такива отирицателни температури, но е добре да му се даде време поне леко да се загрее, преди да се натовари двигателя.
    Last edited by alfa racer GTA; 10-01-2018 at 18:23.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12

    Default

    Гледам финландците какво правят...сядат,палят и газ...ама въобще не чака,не дебне мотора и не се влачи. Няма нови,няма стари коли, карат и въобще не ги жалят и все пак ги търкалят по 300-500к. че и повече-всякакви марки,всякакви мотори...но маслата са им масла и горивата са им горива,но и студа им е студ -20-30 аз съм един от малкото движещ се с Алфа зимата да чукна на дърво,че тепърва идва гадното.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Няма такива филми, като лошо мазане на празен ход. Ако има такова, то е косвено заради по-бавното загряване на празен ход, което води до по-високия вискозитет на маслото за по-продължително време, което води до по-лошо мазане. Щом моторът не се тормози, не забива муцуна и пр, не е нужно да се чака. Много по-бързо ще загрее на ход отколкото намясто. Разбира се - умерено натоварване и без рацерски изпълнения. Той и разходът скача до небето при такива изпълнения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Влизам, цъкам бутона и тръгвам. Двигателя ми пали 10-на секунди след като съм тръгнал вече.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Влизам, цъкам бутона и тръгвам. Двигателя ми пали 10-на секунди след като съм тръгнал вече.
    Ее..ма първо вадиш щепсела
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •