Results 1 to 9 of 9

Thread: Отново проблем

  1. #1

    Default Отново проблем

    Добър вечер колеги ... отскоро имам сходен проблем като един от колегите тук ... при палене понякога като подам газ двигателя не реагира и като започне му отнема 10 секунди и педала на газта до края за да достигне 2000 оборота ... изфорсира ли се обаче веднъж колата става отзивчива на педала веднага ... миналата седмица на 2-ра и 1100 оборота колата изгасна в момента в който пипнах съединителя... след палене стана доста мудна .. понякога ту върви ту - не (говориме за ускорение) помислих че е от дебитомера откачих го .. и веднага излетя но проблема не мисля че е в него защото понякога и с дебитомера си върви доста добре (да не кажа и повече отколкото без) та той или работи или не нали така? П.с ползвах спрейове за почистване въпреки че нямаше мизерия по него.
    Одеве си играх пред блока и ми излезнаха две грешки с кодове :
    P0101
    P0111
    Предполагам че единия излиза защото съм откачил дебитомера а другия?!
    П.с колата хвърля черни облачета и чак ми е неудобно по светофарите. Сякаш няма достатъчно въздух да изгори нафтата но това не е заради дебитомера доколкото знам сега колата работи в сервизен режим и ECU-то подава сместта без да се влияе от дебитомера .. та другата грешка за какво е има ли нещо общо със сместта или въобще с подавания въздух в колата .. къде да търся проблема?
    Благодаря предварително
    П.с колата е 159 1.9jtdm (150 КС)

  2. #2
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Някой нямаше ли подобен проблем скоро и каза ,че е излязъл мап-сензор ?
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  3. #3

    Default

    Може ли снимка на мап сензора и той евентуално подлежи ли наострен като дебитомера .. да я закрепя криво-ляво до заплат ... че и тоя сензор сигурно е 200/300 лева

  4. #4
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Младши алфист Chinook's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Location
    Stavanger
    Posts
    8

    Post

    Здрасти колега. Ако става въпрос за това, цената не е толкова страшна. Може да го има и на други места не съм търсил. Съжалявам че с друго не мога да помогна, (засега). И аз чета какво ли не за '59-ката. Имам я а още и километър не съм минал с нея. Така се получи. Живот и здраве до година, януари. Ще се похваля и си пожелавам по-малко въпроси с проблеми да има.
    Успех.
    Last edited by Chinook; 20-12-2017 at 19:46.
    ...

  6. #6

    Default

    Мисля че го видях ... зад подгревните само че не обърнах внимание на цифрите. Колегата дето е дал линка от ОЛХ- в описанието видях че е подходящ за 1.9jtdm 8v а моята е 16v незнам дали има разлика в някои консумативи .. ще търся и дано от този датчик да е проблема тъй като е в неподсредствена близост и до ЕГР и от там ми се струва че прави мизерии по цялата кола. Малко е кофти защото колата си е с ЕГР , катализатор, ДПФ и всичките ЕКО запушляци
    Last edited by Niki96; 20-12-2017 at 20:51.

  7. #7

    Default

    Не вярвам мапа да е проблема, свалял съм мап сензори не със запушен канал към мембраната а с връхче от нагар отгоре и работят.
    Я хвани и разклати дпф-а, ако усетиш удари като от буца лед в пласмасова бутилка си готов с решението.

  8. #8

    Default

    Незнам колега .. може да е толкова запушен че да не може въобще да отчита .. тия дни ще го сваля и ще го позачистя и ще пиша за резултата (ако има такъв)

  9. #9

    Default

    Така,
    Днес свалих МАП сензора ... освен че беше запушен ми се наложи и с отвертка да го ръчкам защото спрея не го сваляше (Нагара). Сега чудото е че турбото не заиграва и си държи 1.45 бара... но пушенето не изчезна ... преди беше гъст черен дим сега към сиво бие (все още черен но блед) сякаш е разреден димът. Закачих и дебитомера ... по голям ужас едвам качва до 2000 оборота и все едно тресе а пушека става абсолютно черен .. ДПФ е добре София- Видин под 2500 оборота не съм падал и се предполага за 250 км. Да се е регенерирал ... няма странични Звуци от него или жужене като от пясък ... утре ще проверя и турбо-пътищата защото веднъж колта удари пик (1.6 бара) и просто се чуеше съскане отвън а колата реално не ускоряваше

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •